Ošetření po císařském řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marinka5
Echt Kelišová 9464 příspěvků 01.02.18 10:22
Osetrovne po cisarkem rezu

Ahoj, chtela bych se zeptat jak je to. V utery mam naplanovany cisarsky rez, po dobu co budu v nemocnici se o dcerku postara babicka a manzel bude chodit do prace. Hned jak me pusti z nemocnice bychom chtely, aby byl manzel s nami 14 dni doma. Tyden aby pokrylo osetrovne a tyden otcovska, je to takhle mozne? Popripade kdo osetrovne vystavi? Kdyz tedy nebude na dite, ale na me jakozto na manzelku po cisarskem rezu? Nemocnice nebo muj gynekolog? A je to takto vubec realne? Dekuji za odpovedi

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.02.18 10:25

Manžel si bral klasickou dovolenou, nevím že by bylo možné brát si ošetřovne na manželku :nevim:

marinka5
Echt Kelišová 9464 příspěvků 01.02.18 10:27

@Oplatečka ja prave cetla, ze to jde, ale rada bych mela nejnovejsi informace jak to jde, dovolenou to prave moc resit nechce, protoze na leto mu pak nezbyde skoro nic :roll:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 01.02.18 10:28

@Oplatečka
Na manželku to možné je (na družku ne). Ale nevím, kdo to vystaví.

wewa
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 01.02.18 10:30

Byla jsem po akutním císaři a v okamžiku kdy jsem opustila nemocnici! byla jsem schopná starat se o staršího syna. A v nemocnici mi to odmítli napsat. Ošetřovačku mi pak napsala moje obvoďačka (která chápala že opravdu potřebuju aby se mnou alespoň týden muž byl doma).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61952 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:32
@Vlaďka 83 píše:
@Oplatečka
Na manželku to možné je (na družku ne). Ale nevím, kdo to vystaví.

Je to možné i na družku (žijící ve společné domácnosti) a vystavoval by to doktor té družky, tedy nejspíš gynekolog, ale na druhou stranu, pokud tě @marinka5 normálně propustí z nemocnice, tak to znamená, že jsi OK a pro ošetřování (krom nějakých vyjímek) není důvod, takže je otázkou, zda se doktorovi bude chtít si nějaký vymýšlet.

marinka5
Echt Kelišová 9464 příspěvků 01.02.18 10:32

@wewa super dekuji za odpoved, to jsem rada, ze to mozne je ;)

marinka5
Echt Kelišová 9464 příspěvků 01.02.18 10:33

@j.a.n.i1 dekuji za odpoved, to uz bude asi opravdu zalezet na lekari, ale jsem rada, ze to mozne je ;)

wewa
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 01.02.18 10:37

@marinka5 není zač :palec: záleží opravdu na lékaři, já potřebovala především psychickou pomoc a doktorka se docela divila že mi to nenapsal nemocniční psycholog.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 01.02.18 10:37

@j.a.n.i1
Ještě otázka - společná domácnost se bere jako trvalé bydliště? Tedy pokud je pár v nájmu, kde trvalé bydliště mít nemohou, mají smůlu? Dík za upřesnění. ;)

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.02.18 10:41

Jé tak to příště budu chytřejší, nas to ani nenapadlo a manžel si vzal automaticky dovcu…ales tím osetrovnym pokud to tak je je to fajn, já byla v porodnici 14dní a pak jsem chtěla doma velice fungovat a omdlela jsem tak jsem zase zabrzdila..nedovedu si predstavit fungovat od sesteho dne po císaři 8o

Netopirek
Echt Kelišová 7614 příspěvků 01.02.18 10:42

@marinka5 a proč si nevezme otcovskou dovolenou?

marinka5
Echt Kelišová 9464 příspěvků 01.02.18 10:43

@Oplatečka ja prave take ne a to budu mit doma jeste ctyrletacku

marinka5
Echt Kelišová 9464 příspěvků 01.02.18 10:44

@Netopirek tu si vezme ten dalsi tyden

Netopirek
Echt Kelišová 7614 příspěvků 01.02.18 10:44

@Vlaďka 83 společná domácnost=společné trvalé bydliště.

Na nahlášení trvalého bydliště ti stačí nájemní smlouva, nepotřebuješ souhlas majitele bytu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama