Ošetřovné z důvodu nemoci

Anonymní
21.5.20 14:10

Ošetřovné z důvodu nemoci

Kdy končí OČR z důvodu koronaviru a uzavření školy? V pátek 22.5. nebo v neděli 24.5.? Dítě jde do školy. Další dítě ale onemocnělon (nesouvisí to s koronavirem). Kdy si mám zařídit OČR z důvodu nemoci? Jak dlouho bude trvat? Klasicky 9 dní? Určitě bude doma delší dobu, cca ještě týden, ale to snad pohlídá babička a já budu moct jít do práce. A v jaké výši bude OČR z důvodu nemoci? Ještě budu řešit, kdy jít do práce, se zaměstnavatelem (částečně se přizpůsobím). Nyní mi děti nikdo hlídat určitě nebude vzhledem ke zdravotnímu stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.5.20 15:59

Nikdo neví, jak to bude s ukončením OČR, které je teď? Jak to bude dál? Kde zjistím nějaké informace? Hledala jsem, ale zatím jsem nenašla.

• Citovat
  • Nahlásit
72
21.5.20 17:28

CSSZ má infolinku, dá se najít na netu, je bezplatná, začíná 800. Dnes jsem tam volala a ptala se, jestli, pokud nastoupím od pondělí do práce, dítě dám do školky a pak si to rozmyslím a nebudu ho tam chtít poslat (pokud se třeba zhorší epidemiologická situace),
jestli budu mít nárok na ošetřovné. Paní mi řekla, že ano. Platí to až do konce června. Pokud z nějakého důvodu dítě nechcete poslat do školky/školy a je mladší než 13 let, máte nárok na ošetřovné 80% po tu dobu, kdy s ním budete doma. Je nesmysl si teda brát za této situace klasické ošetřovné z důvodu nemoci, které je jednak omezené dobou 9 dní a jednak dostanete jen 60%…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 17:31
@Hamamča píše:
CSSZ má infolinku, dá se najít na netu, je bezplatná, začíná 800. Dnes jsem tam volala a ptala se, jestli, pokud nastoupím od pondělí do práce, dítě dám do školky a pak si to rozmyslím a nebudu ho tam chtít poslat (pokud se třeba zhorší epidemiologická situace),
jestli budu mít nárok na ošetřovné. Paní mi řekla, že ano. Platí to až do konce června. Pokud z nějakého důvodu dítě nechcete poslat do školky/školy a je mladší než 13 let, máte nárok na ošetřovné 80% po tu dobu, kdy s ním budete doma. Je nesmysl si teda brát za této situace klasické ošetřovné z důvodu nemoci, které je jednak omezené dobou 9 dní a jednak dostanete jen 60%…

A jde to i naopak? Teď díte nedat a pak poslat? Jak to ale doložim to potvrzení? Teď mám OCR na starší dítě ze skoly. Potvrzení o zavření školy přece neplatí. Tak jak to nahlásit?

• Citovat
  • Nahlásit
1863
21.5.20 19:32

Taky to resim, ošetřovne jsem měla ukoncit ke dni 25.5. Jenze syn si roztrhl bradu a tak bude doma příští tyden. Volala jsem doktorce co a tim a mam se stavit v pondělí a budu to řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78187
21.5.20 21:16

@Hamamča Dostane úplně stejně 80%… v zákoně není rozlišeno z jakého důvodu OČR je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
21.5.20 21:37

J. a.n. i1, Já jsem ošetřovné ukončila k 17. 5. už jsem byla i v práci, v pondělí půjde syn do školy. Takže když po týdnu se situace zhorší, tak můžu v ošetřovném pokračovat, chápu to dobře? Raději se ještě zeptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat