Ošetřovné z důvodu uzavření školy

570
18.2.13 13:43

Ošetřovné z důvodu uzavření školy

Probírala jsem se svými starými vytrhanými zajímavostmi z maminkovských časopisů, které mě tehdy nezajímaly, ale jednou by mohly - a ejhle, natrefila jsem na informaci ohledně ošetřovného připéči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy).
Setkaly jste se s tím někdy? Popravdě řečeno, letos už potřebujeme pokrýt pouze letní prázdniny, nicméně řešit všechny ty podzimní, vánoční, pololetní a jiné záležitosti (u nás má prázdniny totiž i školka!), je docela dovolenkově a babičkově náročné…
Jenže v tom článku o tom není v podstatě žádná informace. Jen že tiskopis obdržím od školy (eh, obávám se, že to ani naše školka nemá…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1438
18.2.13 13:53

Klid, ošetřovné rozhodně nedostaneš za prázdniny, to si musíš v zaměstnání domluvit dovolenou nebo neplacené volno, pokud nemáš hlídání.

Ošetřovné se týká nepředvídatelných událostí typu havárie, epidemie nebo karanténa. V takovém případě by potom žádost o ošetřovné měla vystavit škola, myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
18.2.13 14:14

Se mi to zdálo nějak jednoduchý :) ale bylo by to super, teda… Nemyslím drsně letní prázdniny, ale tyhle jednodenní až týdenní záležitosti u školkových dětí jsou fakt na palici! Tak dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
18.2.13 14:51

Ošetřovné platí jen u karantény. Na lístku jsou dvě kolonky - nemoc a karanténa.

Pro lepší pochopení doporučuji vyhledat patřičný zákon a pročíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
18.2.13 15:39

Ne tak mě je to jasné, jen v tom článku to bylo napsané zavádějícím způsobem. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat