Oslabené a zničené nehty po gellaku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pájina R.
Povídálka 14 příspěvků 17.08.18 07:12
Oslabené a zničené nehty po gellaku

Ahoj holky, mám otázečku na ty, které mají dlouhodobější zkušenosti s gellakem.
Nejprve bych asi měla zmínit, že svoje vlastní nehty jsem vždycky měla hrozně krásné a pevné. Kromě vlasů to asi byla jedna z věcí, kterou jsem na sobě měla ráda.. :mrgreen: A teď ve 22 letech mi nějak hráblo a řekla jsem si, že bych na dovču chtěla zkusit něco nového. Strašně ráda si nehty lakuju, ale chtěla jsem něco, co déle vydrží. Alespoň těch 14 dní přes dovolenou. Umělé nehty jsem nechtěla, protože jsem typ člověka, co na to moc není.. :lol: No, šla jsem do salonu a nehtíky vydrželi krásné téměř 3 týdny. Pak to začalo odrůstat a jelikož zbožňuju fialové nehty, bylo to docela znát. Tak jsem to šla nechat odstranit, někdy na začátku srpna. A od té doby mám nehty slabé, lámou se při každé blbosti, odlupují se. Přitom mi dřív vydrželi i při těžké manuální práci (zbrojovka). Sem tam se zlomili, ale to museli být hodně dlouhé a musela jsem něco hodně špatně chytit.. :,( Ale teď je to hrozné. Zkusila jsem to nalakovat, hezky pořádnou vrstvou, s podkladovým lakem, abych zakryla ty hrbolky a doufala jsem, že to odroste. Jo, prdlajs. Lak mi vydržel do druhého dne. Loupalo se to i s první vrstvou mých nehtů.. :D Děvčata, poraďte mi, čím to zastavit. Nebo je to normální a odroste to?? Nějak nemám zkušenosti s podobnými věcmi. Jsem spíše holka na pohodu, než na krásu.. :mrgreen:

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 17.08.18 07:43

@Pájina R. to zničené ti postupně odroste, bude to trvat 3-4 mesice. pokud muzes, tak je zbytečně dal nelakuj - následné odlakovani odlakovacem nehty jen vysusuje. pokud chceš mit nehty alespoň dočasně upravené, nez odroste nejhorší, mohla bys zkusit p-shine - je to přírodní japonska manikúra, do nehtů se zalestuje směs se vcelim voskem a následně pudr. ideální na oslabené a poničené nehty, nehodi se ale na totalne zničené a tenké nehty…to by nejlíp posoudila asi manikerka…????

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 17.08.18 07:45

jj je to z toho, mam tu samou zkusenost. Odroste to.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 17.08.18 07:47

@Pájina R. Mě takhle hráblo letos v zimě, kdy jsem si nechala udělat umělý nehty na Vánoce :zed: :mrgreen: no líbilo se mi to přesně tak týden, když začaly odrustat, nechala jsem si je sundat. A přesně jak píšeš, nehty jak papír, měkký, lámaly se jen když jsem se na ně špatně podívala. Neporadím ti ale nic jiného než proste vydržet, až ti tyhle zničené odrostou :) mě začaly růst nové zdravé nehty hned, za pár dnů už jsem viděla u lůžka jak jsou ty nehty silné a pevné, ale samozřejmě než se ti vymění cely nehet, nějakou dobu to potrvá. Mě je nehtařka tenkrát nechala docela dlouhé a vymodelované lehce do špičky, doma jsem je ale zkrátila úplně co nejvíc to šlo a udržovala je krátké stále, abych alespoň zamezila tomu lámání :)

cecetka
Kelišová 7444 příspěvků 17.08.18 08:01

Proc tohle delate a nezjistite si dopredu, co manikerka s vasimi nehty bude delat? Ale aspon mas zkusenost do budoucna.
Bude to trvat, ale odroste to. Nicim nehty nelakuj, porid si nejakou vyzivujici peci na nehty a obrn se trpelivosti. Za par mesicu budes mit zase sve zdrave nehty :kytka:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 17.08.18 08:37

Mela jsem loni po akrylovejch nehtech, nechala jsem si je asi podruhy v zivote udelat na dulezitej ples. Pak jsem to asi po trech tydnech sundala, doma svepomoci. No, horsi nehty jsem nikdy nemela, bolelo to, vypadalo strasne, byly slaboucky. Ale odrostlo to, ted mam zase svoje krasny nehty. Neboj a vydrz :kytka:

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 17.08.18 09:00

Mám stejnou zkušenost s gelovými. Nechala jsem si je udělat, líbilo se mně to asi týden, než jsem viděla odrost. Nechápu, jak někdo vydrží 3 - 4 týdny do další úpravy, mně to opravdu už po týdnu přišlo strašné a to mé nehty rostou hóooodně pomalu. Nevydržela jsem a odloupala jsem to a po tomhle mém „profi“ zásahu se mně dávaly nehty do kupy snad 3/4 roku. Už nikdy víc :pocitac:

Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 17.08.18 09:25

Gel lak jsem pred lety zkusila jako novinku, ktera neničí nehty jako gelovky. Po nekolika aplikacich to nejenze nedrželo, ale zničené nehty jsem davala do kupy rok. Musíš vydržet, odroste to.

Pájina R.
Povídálka 14 příspěvků 17.08.18 16:01

Holky děkuji, že jste mě uklidnily. Asi bych obrečela, kdyby mi to zůstalo.. :zed: :D @Marie432875 Jak dlouho to prosím vydrží upravené po téhle manikúře??.. :) Zní to fajn, jen doufám, že to někdo dělá v našem málem městečku.. :D @cecetka Tak já jsem si hodně dlouho zjišťovala, co to je ten gel lak. I od kamarádek. A právě všude jsem četla jak je to super, dlouho to vydrží. Právě jsem si to nechala udělat na doporučení. Ony mi to říkali taky, jen mi neřekli, jaké následky nosí sundavání.. :D Já myslela, že se to sundavá chemií, ne broušením.. :mrgreen: A když jsem té jedné kamarádce ukazovala, co mi to udělalo s nehtama, tak se divila, že jí se to nestává. Že to prý prostě nechává odrůst.. :zed:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 17.08.18 18:16

@Pájina R. tak p-shine vydrží dokud nedoroste, nebo si ty nehty neomlatis. me vydrží fakt pěkný cca tyden, ruce namaham fakt hodne…po zhruba tydnu-dvou dolestim pudrem, po cca mesici opakuji cely proces - tedy nejdriv vosk, potom pudr. ja si to dělám doma sama, v salonech to vychází na cca 200,–…

Pájina R.
Povídálka 14 příspěvků 17.08.18 20:01

@Marie432875 Mockrát děkuji za rady, přesně něco podobného jsem potřebovala.. :kytka: :)

Billion
Nováček 3 příspěvky 17.08.18 20:15

Gel laky používám už přes rok a vydrží vždy 2-3 týdny a nehty mi nikdy neponičil. Díky nim si mohu dovolit dlouhé nehty, což by bez větší ochranné vrstvy na nich nebylo možné. Přírodní mám velmi tenké, lámavé, měkké. Jak to tu tak čtu, všechny zmiňujete velmi podivné „sundání“. Troufám si tvrdit, že gel lak Vám rozhodně nehty nezničil, jen špatný postup při sundavání - sloupávání, strhávání, obrušování či něco podobného (tím utrhnete i vrstvy vlastního nehtu). Je nutné namočit vatu do acetonu (s bezacetonovými odlačovači mám špatnou zkušenost, ale i s nimi to jde, jen to trvá déle) položit na nehty a celý nehet včetně kousku prstu zabalit do alobalu. Počkat cca 10 minut a pak se pokusit JEMNĚ seškrábnout (např. špejlí, nebo nečím podobným), pokud nepůjde dolů vše - opětovně zabalit, minutku dvě počkat a opakovat. A nemůže se vám stát, že své přírodní nehty objevíte zničené. :hug:

Pájina R.
Povídálka 14 příspěvků 17.08.18 20:32

@Billion No, možná by bylo fajn, kdyby to tak dělali i v salonech.. :mrgreen: Pro lidi, co pak o tom vědí prd (jako já) je to trošku past. :roll: Ja právě taky slyšela o šetrném sundavání tou chemií a čekala jsem, že to tak udělají.. :) Ale oni na mě vzali brusku.. :mrgreen:

Billion
Nováček 3 příspěvky 17.08.18 21:17

@Pájina R. Jo, jo, o téhle praxi jsem četla. U akrylu je zas vcelku časté sundání „vypáčením dřevěnou špejlí - urváním“, při čemž se mi upřímně ježí chlupy. Vím jak nepříjemné je, když se byť jen mírně odstátý akryl jemně odtahne od lůžka. 8o Proto by mě do salonu nikdo nedostal :mrgreen:
Když už ten salon, tak asi být neodbytná a prostě si „nadiktovat“ šetrné sundání. Nic jiného asi jinak neporadím, nehty si dělám od začátku sama, nedávno jsem přešla na akryl + gel lak navrch a nemůžu si vynachválit. Přírodní nehty bez ničeho už nikdy :lol:

Pájina R.
Povídálka 14 příspěvků 19.08.18 08:18

@Billion Děkuji za rady.. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >