Oslava 1. narozenin a covid

Anonymní
1.9.21 16:02

Oslava 1. narozenin a covid

Ahojky,

ráda bych znala váš názor. Malý bude mít za dva týdny první narozeniny. Chtěla jsem to oslavit nejdřív jen já s partnerem a miminkem, pak pozvat moje rodiče a sestru a potřetí partnerovi rodiče. Teď se do toho vložila moje máma, že je nutné pozvat i jejího bratra se ženou a třemi dětmi, které žijí v Praze, aktivně chodí na kroužky, ven apod. Malého ještě neviděli, ale já se bojím nemocí a covidu, jinak bych je už pozvala. Už jsme ho jednou měli a byl to hnus. Diskutuju to pořád s přítelem dokola. Myslíte, že po účastnících oslavy můžu chtít PČR test, nebo antigenní? Chtěla jsem tak dupnout na moje rodiče a sestru, chodí do práce. Není to blbé uvnitř rodiny? Když jsme měli Covid, tak se hlavně moje sestra starala, abych je nehlásila na hygieně, že nemůže být 14 dní doma. Předpokládám, že stejný argument zazní i teď. Moji rodiče a sestra už jsou očkování, ale sestřenice ne. Jak byste to udělali vy? Díky!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9727
1.9.21 16:05

Pozval všechny a vůbec bych to neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25458
1.9.21 16:09
@Cenarius píše:
Pozval všechny a vůbec bych to neřešil.

asi tak, přijde mi trapné po členech rodiny chtít test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19810
1.9.21 16:18

No, co na to říct…někdo se bojí…někdo ne…chtít po mě někdo test, tak k němu nejdu…ale to musíš vědět ty…ty se bojíš, tak je nezvi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25875
1.9.21 16:25

Přijde mi to to teda ulítlé, chtít po někom test.
Na druhou stranu test můžeš chtít, ale nediv se, že třeba nikdo nedorazí.
A dělat oslavu s ročákem na třikrát, to by mě piclo. Slaíme vždycky dohromady (takže tak 15+ lidí) jak s rodinou ze mé strany, tak s rodinou od manžela.

Nisméně za hysterku v rodině už asi stejně jsi, takže v podattě o nic moc nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
1.9.21 16:25
@Monchichik píše:
No, co na to říct…někdo se bojí…někdo ne…chtít po mě někdo test, tak k němu nejdu…ale to musíš vědět ty…ty se bojíš, tak je nezvi…
:palec: přesně tak.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14685
1.9.21 16:30

Kdyz uz jste to meli, nejspis to znovu nechytnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
1.9.21 16:30

Pozvala bych koho chceš ty a ne koho ti řekne máma. Ale s tím testem, je to vaše oslava, vaše pravidla. Já jsem na své svatbě byla v 6.mesici těhotenství a po všech 30 lidech jsme test chtěli, díky tomu nám odpadl jen 1 člověk. Takže bych ten test neviděla jako takový problém, jen tedy teď nevím, jestli už se testy musí platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
1.9.21 16:33

Tak test si muze kazdy zakoupit v nejblizsim krame za 100 kc. Jestli maji rizikove kontakty, tak bych to pro svuj klid udelala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19810
1.9.21 16:43

@jannina1 no antigenní test je naprosto k ničemu…to si může hodit korunou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
1.9.21 17:37

Ahoj, já bych je pozvala a žádné testy nechtěla. Kdyby mě někdo zval k sobě domu a chtěl po mne test, raději bych tam nešla. Ale je to nejen tvoje věc, také tvůj muž má k tomu co říct, takže jak se domluvíte, tak udělejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27072
1.9.21 18:36

Tak matky bratra bych nezvala pokud se nějak častěji nevidíte, jinak bych po nikom nic nechtěla. To nikam nechodíte, nikoho nevidíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.21 18:42

@pikola My se snažíme vyhýbat nebezpečí. Takže s malým jen do přírody a k doktorovi. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8216
1.9.21 18:51

Chápeš, že v takové izolaci nemůžeš dítě vychovávat, že je třeba mít sociální kontakty. Ten covid tu bude už pořád. Můžeš se nakazit na chodbě domu, ve výtahu, u lékaře, na hřišti, v obchodě, stejně jako ti vzdaleni příbuzní tě můžou nakazit i ty bližší, nebo tvá maminka taky žije v izolaci a nikam nechodí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3230
1.9.21 18:55

Test bych po nikom nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu