Oslava 18. narozenin doma či v restauraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 17:58
oslava 18tin doma či v restauraci

Chci se poradit, syn bude mít brzy 18let a ráda bych narozeniny oslavila s nejbližšími. Problém ale je, že ne každý má čas kdy se to hodí nám. Moje maminka by je ráda slavila v týdnu a v restrauraci, kterou má poblíž svého bydliště. To ovšem nevyhovuje mně, jelikož se dosatanu ze zaměstnání nejdřív ve 4hodiny a vyřízená k tomu. Mám malý byt, garsonku, nicméně mama i bratr a oba moji synové bysme se nějak vešli. Dědečka s rodinou budu muset pozvat jindy, celkově 6osob, v tom případě si u mě nebudou mít kam sednout. RAESTAURACE JSOU MYSLÍM DRAHÉ, JDE MI JEN O OBĚD A DORT SI MŮŽEME PŘiNÉST, HORŠÍ TO BUDE S ALKOHOLEM. I tak počítám nejméně 2.500KČ PRO 8 OSOB, NEBO JSEM Z LEVNÉHO KRAJE? Nemám ponětí kde oslavu a kdy vůbec uspořádat.,když to stejně všem vyhovovat nebude, také s ohledem na finance, kterých moc není a prostoru také ne.Zase si myslím, že 18let by se oslavit mělo.

Reakce:
vokishka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 18.08.19 18:01

Ten syn s vámi nebydlí? Zeptala bych se jeho, jaké má představy.

zu.syk
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 18.08.19 18:02

A jak to vidí oslavenec?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 18:06
oslava 18tých narozenin doma či v restauraci

Nebydlí má ho v péči bývalý..synovi to bude jedno, no ona si myslí babička, že všichni budou skákat podle ní…

Eemii
Neúnavná pisatelka 17737 příspěvků 18.08.19 18:13

Oslavu bych uspořádala tak, jak bych chtela ja a syn. Ostatní členové rodiny, ti přece nebudou říkat, jak a kde to mas dělat. Zvlast, pokud jde o peníze.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 18.08.19 18:25

Pokud jde o restauraci, vždy počítám útratu tak 500 na hlavu. Doma určitě zvládnete za méně. Ale nejdřív bych se zeptala syna, jestli o to vůbec stojí.

solip
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 1 inzerát 18.08.19 18:26

Tak zalezi na restauraci, kterou vyberete, pokud najdete obycejnou slusnou hospudku, tak byste se do tech 2.500 Kc v osmi lidech mohli klidne vejit. Alkohol bych asi zas tolik neresila, pokud to ma byt oslava jen s blizkou rodinou a jeste k tomu takhle odpoledne po obede, tak si asi spis vsichni date piti k obedu, mozna nejake vino nebo pivo a kafe, pripadne pripitek, ale jako ze byste panakovali, to asi stejne nebudete, ne? Opijeci party at si syn udela s kamarady :) A misto a cas bych domluvila podle syna, jak to bude vyhovovat jemu.

PaníBovaryová
Kelišová 5205 příspěvků 18.08.19 18:34

Udělala bych doma. babička může přijet, případně oslavu v restauraci sama zaplatit, když na tom bude trvat :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 18:36
oslava 18tých narozenin doma či v restauraci

No moje maninka chce jít do dražší, to ať si zařídí sama v tom případě. Stejně se to bude muset udělat nadvakrát, o víkendu pozvu zvlášť otce s rodinou do restaurace kam jsem chtěla já a zákusky si přineseme. Jen oběd, přípitek, panáky si dávat nebudeme max. někdo víno a syn nepije, i když už bude moct. Kamarády nějak nemá je spíš samotář, takže oslava bude jen s námi.

zzpet
Kecalka 377 příspěvků 19.08.19 02:25

Udělala bych podle syna a sebe - domluvila bych se se synem, co by mu vyhovovalo, probrala s ním varianty a časové možnosti a z toho vyšla. Má to být hlavně oslava pro něj, tak aby se to jemu líbilo. Až bychom měli naplánované nejvhodnější datum, tak bych pozvala ostatní s tím, že tolikátého v tolik hodin se tam a tam slaví synovy narozeniny a jsou zvaní. No a kdo bude moct (a kdo bude chtít), přijde. Ostatní mají smůlu. Nebo to aspoň takto obvykle chodí - mě když někdo zve na oslavu, tak taky na konkrétní den a hodinu a buď můžu nebo ne :nevim: Jinak ty dva a půl tisíce na osm lidí moc nejsou - to máš tak tři stovky na jednoho. Podívej se na webu na jídelníčky restaurací, co by u vás připadaly v úvahu, příp. se zajdi mrknout k nim na jídelák, a spočítej si cenu oběda, přípitku a nějakýho pití (jenom když si dá někdo k obědu dvě pivka, tak to bude plus minus 50 kč, nějaká cola přijde na 30 kč a to je k jídlu jak nic, to si většina lidí dá dvakrát, kafčo po obědě okolo 40 kč). To musíš promyšleně naplánovat jídelníček, aby ti to vyšlo. Na dražší restauraci bych to neviděla, pokud nemůžeš ten rozpočet moc navýšit. Do toho se nenech navézt. Znám i model oslav, kdy je rodina pozvaná do restaurace čistě jen na oběd + pití k němu a pak se po obědě přesuneme domů k oslavenci a tam je přípitek a dort a kafe. To je taky docela šikovná varianta, protože nějaký sekt z obchodu a doma upečený dort nepřijde na tolik peněz, jako když se objedná přípitek a zákusek v restauraci, a přitom se už tak nemusí řešit místo v bytě (na dort si někdo sedne ke stolu, někdo na pohovku…) a ještě si pak doma všichni víc popovídají a uvolněněji se pobaví, jak když sedí jen v restauraci. Zároveň pak v soukromí můžou proběhnou gratulace oslavenci. Dá se tak zorganizovat oslava pro víc lidí i v případě malého bytu a nemusí se to dělat nadvakrát.

Váš příspěvek
Reklama