Oslava 2. narozenin - 15 lidí a doma

19.8.15 13:30

Oslava 2. narozenin - 15 lidí a doma

Ahoj maminky, letos pořádáme oslavu u nás doma, byt není nijak malý, ale ani nijak velký, nic méně bude nás celkem 15 ( včetně našeho pidi oslavence ). Mám z toho docela stres, protože se budu muset o vše starat a bojím se, že na něco zapomenu a tak se radši ptám…

• krom narozeninového dortu, jaké pohoštění pro tolik lidí? Aby se to vešlo do lednice + na stůl, zvete i na oběd, nebo jen na přichystané pokrmy?
  • výzdoba, má to cenu řešit pro dvouleté dítko?
  • na jak dlouho si návštěvu zvete?
  • popíjíte alkohol? ( dospěláci )
  • Zvete jen nejbližší? Já třeba pozvala bráchu a automaticky jde i jeho přítelkyně, kterou jsem viděla asi 2×, ale co už no, myslim si, že se u nás nebude cítit příjemě, přeci jen nás nezná.
  • co pořádáte za zábavu? Jestli vůbec nějakou?
  • navíc půlka z nich jsou kuřáci, u nás se tedy striktně nekouří, ač manžel si občas zapálí, ale to většinou u piva, ale doma nikdy, tak jestli je mám vyhánět na balkón? Nevííím. jsem z toho už teď ve stresu. :)

Díky moc za rady a když vás napadne cokoliv jiného, klidně napište.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13920
19.8.15 13:32

Bez oběda, pohoštění sladké i slané, taková kalsika, alkohol jo, kouřit venku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
19.8.15 13:33

@BeruskaSestitecna u nás - oslava dítěte rozhodně bez alkoholu, ten tam nemá co dělat. Zvem jen nejbližší rodinu. Oběd pro tolik lidí fakt ne, řeší se to jednohubkami, salátem, pokud jsme u někoho, kdo má zahradu, tak grilovačka. Kuřáci mají prostě smůlu, jde o dětskou oslavu. Snad vydrží, ne? /sama jsem kuřák a problém nemám/.. Nevyháněla bych je ani na balkon - prostě to pak v bytě smrdí. Na jak dlouho? 2-3 hoďky max. výzdobu bych neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 13:34

Predevsim bych zacla jestli to je oslava pro tebe nebo pro maleho. 15lidi je strasne moc. Neuvadis zadne dite. To si oslavu teda neuzijete nikdo a hlavne ne to dite pro ktere to ma primarne byt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
19.8.15 13:35
@Krrysa píše:
Bez oběda, pohoštění sladké i slané, taková kalsika, alkohol jo, kouřit venku…

Souhlasím :) nevím proč by tam nemohl být alkohol… ale tu výzdobu bych řešila, minimálně balonky :-) možná čepičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16904
19.8.15 13:38

@BeruskaSestitecna

• pohoštění jednohubky, chlebíčky, slané záviny, zeleninové talíře + nějaké oříšky, brambůrky apod.
  • výzdobu nedělám
  • zveme od 15 hodin do 19 hodin (pak koupeme a ukládáme)
  • alkohol: máme víno a pivo
  • zveme rodiče a sourozence (s partnery a dětmi)
  • zábavu nevymýšlíme, děti si hrají spolu, my povídáme :)
  • byt máme v druhém patře, kuřáci chodí kouřit na zahradu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 13:39

No my jsme to loni právě měli jen jako rodina - Já, manžel a naše oslavenkyně, to slavila 1 rok, z ostatních by byla akorát vykolejená, ale přišlo mi, že všem bylo líto, že jsme je nepozvali, teď malá všechny zná a má je všechny ráda, i když nevím, takhle pohromadě jsme ještě nikdy nebyli, tak snad z toho nebude špatná, ale už se nás i ptali, jestli je pozvem, nebo zase ne no. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
19.8.15 13:39

Oslavu jsme pro syna dělali odpoledne, nějak kolem třetí, vyloženě na dort, kávičku a nějaké malé slané a sladké jídlo, nic velkého, dospěláci popíjeli víno a dětičky (v našem případě oslavenec a jeho bratránek) vodu s jablečným moštem. Kuřáky nemáme, ale pokud by byli, tak bych je vyhnala ven před barák. Zábavu taky žádnou, myslím, že taková skupina lidí se mezi sebou pomíchá a pokecají, zvali jsme nejbližší rodinu, se kterou se pravidelně vídáme. Podle toho jak dlouho chceš, aby se návštěva zdržela, tak připrav občerstvení ;-) U nás se všichni sebrali kolem 6, což bylo akorát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47192
19.8.15 13:44

My se takhle většinou sejdeme celá rodina, ze behem roku jinak moc casu neni, kazdy zijeme v jine casti CR. Oběd bývá salat a rizky, ten maji vsichni radi, pak se griluje.
Babi upece svoje svatební kolacky :srdce: nějaký ovocný kolac. Nějaké zákusky. Ovoce, zelenina, tyčinky z listového, sneky, dort.
Je třeba zmrzlina. Většinou se takhle sedi venku do noci.
Dcery jsou v září a rijnu, syn v dubnu tak to vychází na teplo.
Ale mivame to v rámci rodiny, nikoho cizího nezveme.
A alkohol ano, většinou se koupi becka piva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2639
19.8.15 13:45

Taky se nás schází zhruba takový počet. Většina z nás má ráda dobrý víno, takže se popíjí víno a někdo pivo. Je jasný, že tam nikdo neleží pod stolem :mrgreen: občerstvení klasika, mísy, jednohubky, malý řízečky atd. Budou tam i jiné děti? pokud ano, tak s občerstvením myslet i na ně. Výzdobu bych až tak nehrotila pro 2 letýho prcka, ale nějaký balónky bych určitě dala, příp. ať je tabule barevná a veselá :) u nás chodí kuřáci na zahradu, v tom problém nevidím. Doma je zákaz, to bych nedala, zvlášť když jsou tam děti. Speciální zábavu nemáme, pokud je víc dětí pohromadě, tak je o zábavu spolehlivě postaráno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47192
19.8.15 13:48

A ještě máme v září tradici že dcera se bez mala narodila na kolotocích :-D tak součást oslavy je návštěva poutě, tam se decka z dědou vždycky vyřadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luca10
19.8.15 13:49

Pohoštění bych udělala klasiku - chlebíčky, jednohubky, nějakou buchtu a pak co se dá koupit, chipsy, tyčinky. Alkohol pro dospělé klidně, nevidím důvod, proč by si nemohli dát skleničku vína nebo pivo. :nevim: Kouřit teda striktně venku, já bych je hnala. :lol: Když u nás je máma, taky chce kouřit na balkoně, ale když jde na ten balkon a pak z něj zase zpět, tak se dovnitř trochu kouře prostě dostane a já jako nekuřák to prostě cítím, navíc na balkon se u nás chodí přes ložnici a já to kvůli zlozvyku někoho nehodlám při spaní čuchat z povlečení. :nevim: :lol: Pozvala bych je nějak odpoledne, třeba od tří, každému je jasné, že jakmile začne být dítě unavené, což u nás je tak kolem osmé, tak mejdan končí, protože jdeme koupat a uspávat. Byt bych nazdobila těmi balonky a nějakýma pentlema nebo tak. Program bych nechala asi sfouknutí svíček, krájení a konzumace dortu, předání a rozbalení dárků. Zbytek vyplyne ze situace, ale z oslav, kde jsem zatím byla, mám tu zkušenost, že jakmile dítě dostane dárky, tak už ho nic jiného nezajímá a nějaká organizovaná zábava nehrozí. :lol:

Tak ať to dobře dopadne. Hlavně se nestresuj, ať z toho taky něco máš.

• Nahlásit
  • Citovat
20518
19.8.15 13:51

Já to teda hlavně nehrotím. U nás teda spíš slané než sladké, o sladké se ale většinou postarají babičky. Typicky makové koláčky, štrůdl, to mizí před očima. Slané domácí pečené, snažím se vyhnout brambůrkům atd kvůli dětem. A studené obložené talíře, tj. spíš něco na stůl na styl švédských stolů - ať si každý bere dle libosti. Příliš jídla spíš na škodu, pak se to dojídá celý týden. Alkohol jo dle zvyku, u nás spíš pivo či víno (možná stopička slivovice když vytáhne otec oslavence), kouřit rozhodně venku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
19.8.15 13:54

U nás na 2. Narozeniny - pozvali jsme rodinu na kávu a dort. Začátek kolem 14.30 (malá vstávala). Podával se dort, káva a čaj. Těm, kteří zůstali do 6 jsem nabídla chleba se sýrem či šunkou k večeři. Pak bylo koupání a dcera šla v 7 spát. Program - neteře si hrály s dcerou, dospělí jsme krafali. Výzdoba nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Martina321
19.8.15 13:57

Když byl malému rok, bylo nás taky 15 plus ještě tři děti ve věku 1-3 roky.
Pohoštění - dort, tyčinky, chuťovky, chlebíčky.
Výzdoba - nebyla, ke druhým narozeninám už bych chtěla aspoň balónky, děti byly třeba hotový z takovyho toho ohňostroje co píchneš na dort, to se jim líbilo, je to taková svíčka bohužel nevím jak se to přesně jmenuje.
Alkohol jsme měli.
Kouřit jsem je vyhnala na balkón, byť ho máme u ložnice tak nám každej lezl přes ložnici, což mi teda trochu vadilo ale úplně ven jsem je zase vyhánět nechtěla.
Jinak jsem vyndala pití v kuchyni na stůl, i skleničky a každej si bral co chtěl. Přišlo mi to jednodušší než se starat jestli má kdo co pít. V lednici bylo akorát pivo a víno, v mrazáku zase tvrdý. :) Jo jinak pro děti jsem ještě dělala ovocnou mísu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama