Oslava narozenin a vodní lampion štěstí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amandab
Povídálka 38 příspěvků 05.11.18 10:35
oslava narozenin a vodní lampion štěstí

Ahoj, potřebovala bych poradit. Na víkend chystáme oslavu pro dceru k 9 narozeninám. Poslední dva roky jsme slavili v Robinsonu ( dětský zábavný park s animátorem). Letos jsem se to rozhodla udělat doma, ale čím víc se to blíží, tím víc se bojím, aby se holky nenudily. Zatím jsem vymyslela, že si každý vyrobí fotorámeček (koupila jsem bílé v Pepku a barvičky a různé dekorace k dotvoření). Já je hned vyfotím a manžel dojede hned foto vyvolat, budou mít domů na památku. Dál jsem myslela, že by si mohli zahrát nějakou společenskou hru, půjčují je u nás v knihovně, ale nevím co vybrat, aby to bylo třeba i vtipné a bavilo je to všechny a večer, že by si mohli k večeři sami upéct pizzu. Nakonec jsem vymyslela lampiony štěstí, ale ty létající jsou prý nebezpečné, i když jsme na kraji vsi, tak jsem našla lampionky vodní, ale nikde žádnou zkušenost. Tak Vás prosím, máte někdo nějaký zaručený tip na zábavu pro partu 9letých holek? A zkušenost s vodnímy lampiony? Děkuji moc za odpověd. Bára

Reakce:

a12
Vesmírná mluvilka 32079 příspěvků 05.11.18 11:20

S vodnim lampionem zkusenost nemam, hlavne jestli mate reku :mrgreen:
Ale to treba misto pousteni lampion balonek s heliem? :think: tam muzou taky napsat vzkaz a poslat do sveta.. A i se treba u toho trochu pobavit :lol:

smudlinky
Závislačka 2548 příspěvků 347 inzerátů 05.11.18 11:42

taky jsme měli oslavu narozenin s heliem a holky se tím celkem zabavily. Robinson je fajn, ale záleží kolik dětí jste pozvali, uhlídat tam větší stádo dětí, které jsou nevyřáděné musí být celkem oříšek. My jsme žádnou organizovanou činnost nevymýšleli, děti si chvíli tancovaly, chvíli jsme je vzali ven ( tam měla jedna vymyšlenou honbu za pokladem), pak bylo rozbalování dárků, dort a za chvíli šli domů. Deskové hry se hodí pro menší kolektiv dětí.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 05.11.18 11:43

A co treba nevypoustet do prirody zadny zbytecny odpady? Kup dlouhy prskavky treba, udelej jim fotky za tmy s prskavkama a nezaneraduj planetu. Tvoje dite ti jednou podekuje ;-) Nejsou uz holky dost stare na to, aby se zabavily taky samy? Pusti ai video na youtube s nejakou fancy blogerkou nebo klipy nejakyho idola. Pripadne bych jim dala k dispozici nejake nezavadne sminky, at se cincaji.

amandab
Povídálka 38 příspěvků 05.11.18 12:09

@a12 Helium mě taky napadlo, ale balónky mi přijdou už trošku ohrané a dýchat bych jim to nedovolila, sice jsem sama zažila párty kde jsme jeli všichni jak šmoulové ,ale to bylo pro dospělé. :roll: a máme za vsí velké koupaliště, takže mě napadlo, že vyrazit za tmy ke koupáku a tam je pustit by mohlo být celkem vzrůšo :mrgreen:

amandab
Povídálka 38 příspěvků 05.11.18 12:13

@smudlinky My toho Robinsona měli už 2× a vždy super, 2 hodiny se holkám věnoval animátor a pak řádily sami, nikdy žádný problém ani zranění, krom spáleného zadku na klouzačce :mrgreen:. Jenže je to stále dokola, takže proto tentokrát dělám oslavu doma. Ten poklad mě napadl taky, jenže mám strach, aby nepršelo a nebylo po nápadu, tak jedině něco manšího po baráku, máme 250m2 :lol:

amandab
Povídálka 38 příspěvků 05.11.18 12:20

@ProfZav Promiň, ale neptala jsem se na ekologickou stránku věci. Holky si sami samozřejmě hrát budou, ale budou tady i spát, takže nechci aby celou dobu čučely do telofonů a pařily na to, na to budou mít dost času i tak.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 05.11.18 13:00

@amandab Tak co kdyby si holky vyrobily nejaky lodicky s kaliskem a pustily tohle? Ja vim, ze ses na ekologoi neptala. Nicmene mi to nedalo.

a12
Vesmírná mluvilka 32079 příspěvků 05.11.18 13:31
@ProfZav píše:
@amandab Tak co kdyby si holky vyrobily nejaky lodicky s kaliskem a pustily tohle? Ja vim, ze ses na ekologoi neptala. Nicmene mi to nedalo.

Z kelimku od ramy treba? :P nebo z petlahve :lol:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 05.11.18 14:51

@a12 Haha. Za bricho se popadam. Treba z kury, tak se to delalo za nas. Nebo i silnejsi karton by mohl kratkou plavbu vydrzet. Pripadne ze skorapky kokosu. Udelala sis dobre tou poznamkou?

a12
Vesmírná mluvilka 32079 příspěvků 05.11.18 15:05
@ProfZav píše:
@a12 Haha. Za bricho se popadam. Treba z kury, tak se to delalo za nas. Nebo i silnejsi karton by mohl kratkou plavbu vydrzet. Pripadne ze skorapky kokosu. Udelala sis dobre tou poznamkou?

Ne, nepotrebovala jsem si delat dobre, uplne normalni otázka ;) to ty ekobio se hned certis.. Ja proti ekologii nic nemam at si kazdej dela jak uzna za vhodny.. Ale jak uz tu padlo o ekologii to tu neni ;) a jestli to budou poustet na koupalisti, tak těžko rict kam to dopluje :nevim:

amandab
Povídálka 38 příspěvků 05.11.18 17:37

Jéé tak já chtěla řešit dětskou oslavu a nakonec se tu řeší eko :think: Lodičky z kůry je fajn nápad, ale nemyslím, že by to 8-9leté zvládli a bavilo je to, ještě bych je pak vracela pořezané. Holt to budu muset risknout a koupit je, šlo mi o to, jestli s tím mám někdo zkušenost, jestli opravdu plavou a nejdou hned ke dnu…

lucenka
Vesmírná mluvilka 32356 příspěvků 06.11.18 05:02
@amandab píše:
Jéé tak já chtěla řešit dětskou oslavu a nakonec se tu řeší eko :think: Lodičky z kůry je fajn nápad, ale nemyslím, že by to 8-9leté zvládli a bavilo je to, ještě bych je pak vracela pořezané. Holt to budu muset risknout a koupit je, šlo mi o to, jestli s tím mám někdo zkušenost, jestli opravdu plavou a nejdou hned ke dnu…

asi bude záležet na kvalitě lampionků. Ale v některých asijských městech je pouští běžně a plavou na hladině dost dlouho (zkus si dát schválně do googlu Hoi An water lanterns).
A co se týká ekologie, papír se v přírodě rozloží do 4 měsíců, takže to tak tragický se znečištěním přírody nebude.

amandab
Povídálka 38 příspěvků 06.11.18 05:52

@lucenka Děkuju mrknu a taky bych to tak tragicky neviděla :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >