Oslava narozenin dítěte v rozhádané rodině

Anonymní
7.8.20 16:47

Oslava narozenin dítěte v rozhádané rodině

Naše dcera bude brzy slavit rok, ale upřímně z toho mám spíš nervy než abych se těšila.

Když jsme byli s mužem malí, probíhaly u nás oslavy tak, že se sešly babičky, dědečkové, tety, strejdové.. aby všichni byli u toho, jak sfoukáváme svíčku na dortu a pak si rozbalujeme dárky. Jenže - moji i manželovi rodiče jsou rozvedení. Naši by asi ještě vydrželi ty 2 hodinky vedle sebe stát a nevyškrábat si oči, ale manželovi rodiče určitě ne. Navíc i u našich by bylo cítit dusno a to je něco na oslavě naší malé nechci.

Jak to řešíte v rozhádaných/rozvedených rodinách vy? Tu hlavní oslavu uděláte jen v úzkém rodinném kruhu (vy+partner+děti) a pak postupně zvete ostatní příbuzné? Tímhle stylem, když uvážím kdo s kým se nesnese, by to u nás vydalo minimálně na 6-7 oslav :roll:
Máme pozvat na každý den někoho, nebo přes víkend vyhradit časové bloky a pak prostě až zazvoní minutka, tak návštěvu poslat domů, protože za půl hodiny čekáme někoho jiného? :mrgreen:
Omlouvám se za stupidní dotaz, ale opravdu si s tím nevím rady.

PS: Vím, že první narozeniny budou dceři fuk, ale tohle nás stoprocentně čeká k řešení i v dalších letech..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22782
7.8.20 16:52

Oslavte to jen vy rodiče a dítě. Kdo bude chtít dítěti popřát, případně dát dárek, nemusí to být s okázalou oslavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4952
7.8.20 16:53

To by mě mohlo, dělat oslavy na několikrát. Jasně bych jim řekla, že se budou chovat slušně, jinak ať nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
7.8.20 16:55

Ja bych je tam dala vsechny a rozvedenym bych dala náhubky. :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
7.8.20 16:58

U ségry se dělá oslava na 2×. U nás budem jen my rodiče a děti. Zadny ujetý oslavy. Pak ať si přijede dát dárek kdo chce. Při prvních narozeninách dcery budu mít doma novorozence, a nehodlám hostit, a věnovat se sto lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
7.8.20 17:02

Pravidla slusneho chovani plati pro vsechny.
Pri prvni oslave by dostali sanci vsichni, kteri chteji prijit.
Kdo se neumel chovat dospele, toho bych priste nepozval.
Nekdy je potreba ukazat hranice nejen detem, ale i sebestrednym rodicum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 17:06

Děláme si oslavu jen my rodiče a děti.. Pak přijdou třeba nasi a babicka ze strany mých rodičů.
Přítel má rodiče rozvedeny, tchán většinou s přítelkyní přijedou k nám, ke tchyni jedeme my a poprejou.. Ale nejsou to žádný oslavy, prostě normálně navsteva s předáním dárků, neděláme několik oslav a několik dortu..

• Citovat
  • Nahlásit
2337
7.8.20 17:13

Ahoj, to je fakt komplikované rodinné nastavení, nemáš to jednoduché :kytka:

Asi bych zavedla jinou tradici, než rodinné posezení.
Letos je ještě maličká, ale klidně bych už od prvních začala - prostě den pro ni.
Celodenní výlet ( podle věku budeš přizpůsobovat) a po návratu dort a dárky.
Babičky a dědečkové můžou individuálně chodit popřát postupně potom.

Zbytečné se nervovat s mixováním příbuzných podle schopnosti spolu vydržet v jedné místnosti :nevim:

A gratulace dcerce :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
7.8.20 17:13

Nejhezčí oslava, co jsme si nejvíc užili byla na začátku covidu, když k nám nikdo nemohl :P :oops: :mrgreen: jen my, dort jsem pekla s dcerami, samy ho pak zdobily, zasypaly ho lentilkama a pořád o tom mluveji, že to byl nejkrásnější dort, my si dali kávu a dívali se jak si děti hrajou, krása :mrgreen: pozvala bych ty co mají k dětem nejblíž…ostatní někdy v týdnu třeba odpoledne na kafe a buchtu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
446
7.8.20 17:23

Ja nad tim nekolikrat premyslela a na 2× jsem rikala nikdy. Prijde mi to na palici i vuci tomu diteti, ze rodina resi jen sobecky sebe a neumi se ovladnout kvuli detem. Na druhou stranu mame typove odlisne rodiny a opravdu to spolu nefunguje. Mozna kdyz prijde jen muzova matka ok, kdyz vic lidi z jeho strany jen blbe cumi, to nejde napsat ani slusne. Proste nemaji radi deti, vadi jim hluk, takze si behem oslavy zacpavaji usi apodobne, na to nervy uz nemam vubec. Nekolikrat jsem rekla, ze detska oslava je hlucna a koho to nebavi, at nechodi… Ze nebudu proste resit zabavu pro dospele a decka at sedi a hledi do zdi a jsou potichu. Ze si chteji pohrat s novyma hrackama atd. Takze ted to resim tak, ze vyhlasim termin a kdo dojde dojde kdo ne ne a jestli delaji jeste ofrky, tak je servu :D ze to neni jejich oslava at si to laskave uvedomi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 17:27

My děláme taky velké oslavy (pra(pra)rodiče, teď už i nějaký ten kamarád) a je to fajn. všichni se celkem snesou. Můj otec k nám nejezdí, ale tam jsou ty vztahy trochu jinak, je psychiatrický - tam pak vždycky zajedu s dětmi separátně.

Na tvém místě bych buď oznámila čas a místo oslavy s tím, že jsou zváni VŠICHNI prarodiče a kdo to nedokáže vydýchat, ať přijde na kafe v týdnu… Anebo fakt udělala jen malou oslavu, jak radí předešlé. Max. pokud je nějaká babička/děda o hodně bližší.

Zas jsou dospělí, svéprávní, ať se sami rozhodnou, jestli se dokáží chovat jako lidi nebo jako zviřátka.

• Citovat
  • Nahlásit
3266
7.8.20 17:48

Lidu, kteří nedokáží ovládnout své emoce ani kvůli vnoučatům jsou totální sobci. Takže já bych Nezvala dohromady, ať teda přijdou každý zvlášť poprat a na kafe. Tohle prostě nepochopím nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2082
7.8.20 17:57

Jako mala jsem byla vzdy pri narozeninach prehazovana jako horky branbor asi mezi 5 skupin… stejne se tam jen kydala spina na ostatni cleny rodiny, nekdy v 8 letech jsem si duplaa chytla hysterak u druhe babicky, tak se na nejake deleni vykaslalo :) a slavila jen s mamkou a jejimi rodici, kdo chtel tak popral postou. Zustalo ve mne takove trosku „trauma“ tak ted uz zadne oslavy a sedanky neporadam a ani kdyz vylozene nejde o nejblizsi tak nechodim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
7.8.20 18:26

Pozvala bych vsechny s tim, ze kdo se nebude umet chovat, zase rychle vyleti a bude mit holt nalepku sebestrednyho idiota :nevim: Takhle se tata kdysi zajimal, jestli na moji svatbu dorazi i jeho segra, se kterou je dodnes na noze. Rekla jsem, ze pozvana byla, jako vsichni a vic infa nedam. Asi sel na svatbu se stazenym zadkem, ale drama se nekonalo, teticka nedorazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5211
7.8.20 18:38

Asi takto, moc dobře to znám, moji rodiče(rozvedení) se nesnesou na 500km, máti nemusí tchanovce, tcháni mého otce(což chápu, on je takový zvláštní člověk). Dřív jsem dělala oslavy pro každého zvlášť :zed:. Tento rok jsme udělala jednoduchou roládu když přišel můj otec. A dort mi pekla ségra, pozvala jsem tchanovce, máti, ségru, kdo chtěl tak přišel, kdo nepřišel měl smůlu. Já se kvůli ním nezblázním. Dětem to bylo jedno. A jak tu zaznělo jsou to jen hloupí sobci když ani kvůli svým dětem a vnoučatům se neumí chovat

Příspěvek upraven 07.08.20 v 18:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama