Oslava narozenin - kdo jí hradí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evka73
Závislačka 2674 příspěvků 09.11.14 09:21
Oslava narozenin - kdo jí hradí

Včera slavila dcera 16. narozeniny. Měla pozváno pár kamarádek, já jsem byla chvíli pryč a chvíli doma, předem to bylo tak naplánováno a děvčatům to snad nevadilo. A i když jsem byla v jiném pokoji, tak občas je přeslechnout nešlo :oops: a nemusela jsem ani sedět s uchem nalepeným na dveřích.

Nákup potravin na oslavu jsem zaplatila já při velkém rodinném nákupu, dort byl domácí, chlebíčky dcera udělala sama z tohoto nákupu. Pak bylo naplánované kino, které ale dcera platila kamarádkám ze svého (přišlo jich 5, všechny jsou +- stejně staré - spolužačky ze ZŠ). Popcorn do kina si udělali u nás - v rámci ušetření nějakých peněz, přeci jenom koupit v kině je dost drahý. Nikde v kavárně nebo restauraci nebyli, to jsem také zaslechla jak je jim divné.

Jedna slečna zkritizovala chlebíčky, že ona na oslavu chlebíčky určitě koupí profesionálně udělané a ne domácí a že to zaplatí rodiče, stejně tak dort. Druhá zase že kino do kterého šly, bych měla vlastně také hradit já, když dcera je oslavenec :nevim:. Mě osobně přišlo hezké, že se dcera nabídla, že jim kino uhradí a ne že si ho každý bude ještě platit sám. Další zase že by k tomu měl být i ten popcorn v kině a ne si ho nosit z domova. Trošku mě tyto názory překvapili, já jsem nikdy oslavy narozenin pro sebe neměla, ani doma ani jsme nikam nechodili. Děvčata jí přinesla hezké dárky - to je pravda, takže celkově se dceři oslava moc líbila, jenom já přemýšlím nad tím co tu holky probraly.

Jak jste slaví narozeniny Vaše starší děti - nebo jak jste je slavili v tomto věku Vy? To jen tak pro srovnání.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 09.11.14 09:28

No zřejmě to slečny považujou za standard. Až budou muset táhnout provoz domácnosti ze svého výdělku, tak se jim (doufám) názory trochu pozmění.
A mimochodem: já jsem v tom věku nebyl jiný, i když jsem jiná generace.

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 09.11.14 09:28

Mně přišla ta vaše oslava v pořádku, až na to kino teda. To mi přijde docela ujeté, ale proč ne. Nicméně už je to poněkud nad rámec oslavy, takže tvoje finance už bych do toho netahala. Holky se dohodly - ok. :nevim:
Dělat domácí chlebíčky mi přijde normální, dost často jsou mnohem lepší, než kupované a navíc víš, co do nich dáš.
Dceru teda nemám (natož v tomhle věku) a v mých šestnácti jsem žádnou oslavu nedělala, ona je na to dneska asi trošku jiná doba :think:

neila
Extra třída :D 11665 příspěvků 09.11.14 09:30

@Evka73 já razím heslo, když zvu tak platím :mrgreen: To znamená, že když dovolím dítěti, aby uspořádala u nás doma oslavu, počítám s tím, že výlohy s tím spojené platím (nebo, když souhlasím s organizací oslavy někde) - jestli si to zařídím svépomocí (chlebíčky, dort, drinky, výzdoba, program…), nebo se obrátím na profi firmu, to už je věc finančních možností :nevim: Být zvaným hostem, nikdy bych si nedovolila kritizovat, snad jen kdyby bylo očividné, že oslavenec očekává drahé dary, no na samotné oslavě šetří :lol: Že jim dcera platila kino bylo od ní hezké - směrem k nim i k tobě, že prokázala určitou samostatnost :palec: Řeči vymazlených slečen bych si nebrala k srdci ;)

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 09.11.14 09:30

Mně přijde trochu zvláštní nosit si do kina vlastní popcorn :-D Na ten bych jim dala, ale jinak mi to přijde naprosto v pořádku. Jestli v jiných rodinách neumí uplácat chlebíčky ani dort a musí všechno kupovat, jejich věc. A že oslavenec zaplatí kino, proč ne, za pár let bude platit rundu v hospodě :-)

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 09:31

@Evka73 Zasmej se telecim letum, on holky zivot jeste nauci…

darushka
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.11.14 09:32

Mi to přijde v pohodě a slečny trošku rozmazlené nebo to považují za standart :| což je o to horší…

neila
Extra třída :D 11665 příspěvků 09.11.14 09:34

@Evka73 …nemohlo to být tím, že holky jsou z jiných poměrů? Myslím tím, že ačkoliv si s dcerou rozumí, jsou třeba z ekonomicky silnějších rodin a tohle prostě neznají? :nevim: (ne že by je to omlouvalo, pořád platí, že jako zvaný host nekritizuji a těším se, že tam jsem ;) )

Koty
Závislačka 3814 příspěvků 09.11.14 09:35

Z mého pohledu oslava byla naprosto OK, kino bych holkám asi taky neplatila, ale teda vlastní popcorn bych jim nedala. To se vážně nehodí. Řekla bych, že slečnám v telecích letech nebude nic dost dobré, takže bych nad tím mávla rukou ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 09.11.14 09:41

Ten popkorn do kina mi přijde trochu trapnej, si tam nosit vlastní, nicméně já bych to řešila tak, že by se popkorn dal doma, před nebo po kině, kupovat za 5 krát 80 kč popkorn v kině, to néé. a jinak dámy kterým se to nelíbí, bych už příště nezvala, holt nevděk světem vládne :?

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 09.11.14 09:41

Kdo to platí? Ty bláho - platím a dělám občerstvení (dorty nechávám dělat), max zaplatím pronajmutí třeba minigolfu nebo bowlingu. Kino bych rozhodně neplatila a tvoje dcera je dobrá, že to holkám zaplatila. Asi budou z jiných poměrů, že ještě držkovaly.

vendulaaa
Závislačka 4916 příspěvků 09.11.14 09:53

Mně z toho plyne jedno: dcera ti neřekla nic, takže je s průběhem spokojená. A to je hlavní. Řeči kamarádek si asi taky moc nebrala. A tobě můžou být úplně ukradené.
Vykašli se na to a buď ráda, že máš fajn dceru ;)

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 09.11.14 09:55

Brat si do kina popcorn z domova mi pripada trochu ujety :kytka: ale jinak si myslim, ze jste to s dcerou zorganizovaly dobre, na domacim obcerstveni nevidim nic spatneho.

KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 09.11.14 09:58

Kdyz si vzpomenu na oslavy mych kamaradek (ja sama jsem zadnou nemela z duvodu maleho prostoru doma a mela jsem ji jakoby spojenou s kamaradkou narozenou o par dnu pozdeji..), tak jidlo bylo vzdy chystane doma, prinesly jsme darky, pripadne kino bychom si zaplatily samy (to bylo od tve dcery moc hezke, ze jim to zaplatila ona- no, anebo vi, ze jsou trochu nafintene a kdyby jen navrhla, at to plati normalne ony, tak by se ji akorat vysmaly). Co mi ale prijde vylozene trapne, je nosit si vlastni popcorn do kina - spis dat holkam penize, at si koupi tam, co uznaji za vhodne
Ale ono je to o tom, jakou ma kdo zivotni uroven a navyky (a taky vychovani a vdek :palec: )

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 09.11.14 10:01

Koupila jsem jim dort, zákusky, udělala chlebíčky. Starší si šla pak udělat ohen. Mladší má smůlu je v únoru, takže ještě kamarády pozvala do baru známých, kde jim udělali nějaké dobroty. Neber si to ani do paty, takových hrdinek tady taky bylo a nakonec se na narozeniny zdejchly, protože se jim rodiče vykašlali ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >