Oslava narozenin, když se dvě strany rodiny nemají rádi.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
4.7.22 09:41

Oslava narozenin, když se dvě strany rodiny nemají rádi.

Dobrý den, jsem tady nováček a ráda bych Vás požádala o radu. Chystáme první oslavu narozenin syna. Problém je, že rodinné vztahy z manželovy i mojí strany jsou dost na bodě mrazu, nikdy si nic neudělali nebo tak, ale nemusí se. Oslava by byla poněkud trapná a nepříjemná. Stačí vždy ta chvilka, když se náhodou minou u nás doma, nemají si co říct. Představovala jsem si jednu větší oslavu, ale bylo by to prostě strašně na krev… Udělali byste tedy oslavy dvě? Se dvěma dorty, atd? Přijde mi to i do budoucna takové nepraktické, ale co se dá asi dělat….Nebo to tak také praktikujete? Děkuji a těším se na Vaše názory.
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8617
4.7.22 09:42

Udělala bych oslavy dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
4.7.22 09:46

Pokud si nic neudělali, byla by oslava jedna. Pokud jsou normální, tak se snad ve slušnosti dokážou jedno odpoledne strávit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
4.7.22 09:48
@Kfětoslava píše:
Pokud si nic neudělali, byla by oslava jedna. Pokud jsou normální, tak se snad ve slušnosti dokážou jedno odpoledne strávit.

jo a napjatá atmosféra se bude dát krájet, to bude příjemně strávené odpoledne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
4.7.22 09:49

Nemají si co říct, nebo si vysloveně něco provedli?

Já osobně bych udělala jednu. Až si časem dítko najde kamarády a bude chtít (školka, škola) ještě jednu s kámošema, budete dělat tři?

Pozvala bych všechny, kdo chce přijít, přijde, kdo nechce, tak holt nechce - a můžou mu popřát třeba někdy příště na běžné návštěvě.
Třeba najdou společné slovo, když se takhle párkrát sejdou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43756
4.7.22 09:50
@MJka píše:
Dobrý den, jsem tady nováček a ráda bych Vás požádala o radu. Chystáme první oslavu narozenin syna. Problém je, že rodinné vztahy z manželovy i mojí strany jsou dost na bodě mrazu, nikdy si nic neudělali nebo tak, ale nemusí se. Oslava by byla poněkud trapná a nepříjemná. Stačí vždy ta chvilka, když se náhodou minou u nás doma, nemají si co říct. Představovala jsem si jednu větší oslavu, ale bylo by to prostě strašně na krev… Udělali byste tedy oslavy dvě? Se dvěma dorty, atd? Přijde mi to i do budoucna takové nepraktické, ale co se dá asi dělat….Nebo to tak také praktikujete? Děkuji a těším se na Vaše názory. :kytka:

Oslavila bych to s těmi, co se umí chovat a aspoň před dítětem se ovládají. Jiné bych nezvala. U nás se u dítěte většinou nějak spískáme, kdo mu chce přát později, popřeje mu v den, kdy stíhá on i my. Ale už ne při dortu. Náštěvu samozřejmě něčím uctím vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
4.7.22 09:50
@stinga píše:
jo a napjatá atmosféra se bude dát krájet, to bude příjemně strávené odpoledne

Zase když se to nezkusí, tak se to nezlepší - třeba je dusno právě proto, že se sotva potkají (omylem) ve dveřích, nemají šanci si popovídat. Já si myslím, že právě narozky společného vnoučete by to mohly trochu obrousit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
4.7.22 09:54

Jinak syn má narozky taky nakouskované - ale u nás je to prostorem.
Vždy mu udělám oslavu s dortem s kamarády v nějaké herně, kdo chce přijít z dospělých, může, ale druhou, třetí nebo čtvrtou rodinnou fakt nedělám.
Takže pak mu třeba za týden popřeje jedna babička, za dva týdny druhá, ale už prostě bez dortu, při návštěvě. Nejsem Rockefeller :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60002
4.7.22 09:54

Jo. U nás se každá oslava děti dělá na 2×. Tcháni jsou namyšlení měšťáci. Teda tchán ne. On je normální bez ní. Ale vzal si ženu, která má frňák hore. Ta se nesnese ani s vlastníma děckama. Švagrová přiletí z Anglie a druhý den říká, že pleti domů, že ji má zas dost. Proč sem vůbec letěla. Jsou prostě studení a nespolečenští. Hogofogo. A moje rodina se ráda baví, sejde. Společně slavíme venku na zahradě, pod pergolou. Něco se ugriluje. Takže symbolicky nějaký cukrárnový dort pro tchány. A u našich se nechává péct veliký dort a je oslava. Jinak to nejde. Nepotřebujeme, aby tam madam dojela a dělala obličeje.

Příspěvek upraven 04.07.22 v 09:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27484
4.7.22 09:55

Oslava je pro dítě, ne pro ostatní. Nedělala bych dvě a už vůbec nechápu, proč by měly být dva dorty? Ten je snad pro dítě, ne pro přihlížející. Buď jsou dospělí a umí spolu vyjít, bavit se spolu nemusí. Oslavu bych udělala jednu a vzala to jako test. Kdo ji bude kazit, toho příště nepozveš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21447
4.7.22 09:56

Klidne bych udelala oslavy dve. Do budoucna se to bude vyvijet, z oslavy muze byt jen navsteva dane strany rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
4.7.22 09:57
@Janli píše:
Oslava je pro dítě, ne pro ostatní. Nedělala bych dvě a už vůbec nechápu, proč by měly být dva dorty? Ten je snad pro dítě, ne pro přihlížející. Buď jsou dospělí a umí spolu vyjít, bavit se spolu nemusí. Oslavu bych udělala jednu a vzala to jako test. Kdo ji bude kazit, toho příště nepozveš.

roční dítě dort nejí ;) ten vždycky sní návštěva, dítě se u něho akorát vyfotí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22522
4.7.22 09:58

Udelala bych jednu oslavu, jsou to snad dospělí lidé, dat si kafe a dort a poprat vnouceti snad obe strany chvili ve slušnosti vydrzi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27484
4.7.22 09:59
@stinga píše:
roční dítě dort nejí ;) ten vždycky sní návštěva, dítě se u něho akorát vyfotí

A to je důvod dělat dva dorty? Mě to přijde mimo….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
246
4.7.22 10:00

U nás je jedna velká s partnerovou rodinu (je jich hodně) a pak jen pidi s mojí (nás naopak fakt málo). Ale je to hlavně z časových důvodů, mamka má pracovní víkendy a bydlí daleko, nedalo by se to pořádně zkloubit. Rodiny se potkali párkrát u kafe, ale víc se neznají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat