Osmičky a bolest dásně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Neznáš
Nováček 6 příspěvků 30.01.19 14:24
Osmičky a dáseň

Ahoj, chtěla jsem se zeptat někoho kdo má zkušenosti s růstem osmiček. Od minulého týdne jsem měla problém, že mě bolela trochu dáseň vlevo dole a hned v ten den taky na té samé straně uzlina. Myslela jsem prvně že mám angínu, tak jsem šla k doktorce. Napsala mi Cefzil. Usoudila že mám zánět uzlin. Celý víkend jsem trpěla a nechyběly ani slzy. Od pondělí je mi líp, krk nebolí, můžu i jíst. Vím, že je to od zubů, od osmiček. Jenže nejsou prořezány. A tím jak se zvětšovala dáseň a klube se ven, tak sedmička se mi trochu posunula a tím pádem mám trochu „odklopenou“ dáseň z vnitřní strany. Problém je, že sedmičku mám v hrozným stavu, mám tam díru až do.. U zubaře jsem delší dobu nebyla. Mé zkušenosti nebyly dobré a já už tam nešla a neměla odvahu jít k jiné. (Největší hloupost kterou jsem kdy udělala) Tentokrát jsem to ale musela řešit. Žádný zubař ale u nás nebere, naštěstí v jedné ordinaci se mě ujali a objednali. Ale až v březnu, jiný volný termín nemají.. A kdo jediný u nás bere je můj zubař ke kterýmu jsem chodila/nechodila doteď. Ale moje prosba je zda tady není někdo kdo měl podobný problém a jak to řešil. Mám strach aby se mi ještě sedmička nerozjela. Zuby si čístím i 3krát denně, vyplachuji ústní vodou a používám Herbadent - masážní roztok. Potřebuji aby mi to vydrželo až do toho března a nejlépe ve stejném stavu nebo lepším. Z dásně vytékal i hnis, ale teď už je to bez problémů. Sama paní sestřička mi poradila ať si to vyplachuji ústní vodou. Budu moc ráda za každou radu. (Dáseň přiléhá z menší části na sedmičku a já bych velmi nerada aby se tam uchytila nějaká nečistota a způsobila neplechu.)

Reakce:
Ivulita
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 30.01.19 14:31

Obvolala bych zubaře z okolních měst, no a kdyby se žádný nenašel a zuby na tom byly špatně (opět velká bolest nebo hnis), šla bych na pohotovost. Hodně štěstí, zuby jsou prevít, taky jsem si s osmičkami užila :kytka:

mapu
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 30.01.19 14:34

Zkoušela bych se dostat k zubaři, můžeš z toho mit zánět kosti..jinak když mi lezly osmicky, pomohl mi Corsodyl roztok…

Neznáš
Nováček 6 příspěvků 30.01.19 14:35

Objednaná už jsem u paní zubařky, ale už u té nové, ale bohužel až na březen. Navíc co se týče zubů tak jsem totální posera. Takže se obracím na tady na Vás o vaše rady. Jinak děkuji moc. Štěstí bude potřeba. ;)

Neznáš
Nováček 6 příspěvků 30.01.19 14:37

@mapu Hnis už nevytéká, nateklé to také nemám, otok se během dvou dnů výrazně zlepšil. Spíš mám obavy o tu mojí sedmičku. Jinak už nepociťuji žádné bolesti.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7830 příspěvků 30.01.19 14:42

Já nevim, ale jestli je ta 7 v hrozném stavu a 8 se klube, tak bych tu 7 nechala vytrhnout a ta 8 se posune na její místo :think:

svapi
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 30.01.19 15:04

Preventivne az do toho brezna kloktej Florsalmin -koupis v lekarne, lepsi nez nejaka ustni voda z reklamy..s os­mickami mam potize uz asi 10 let, jsem srabek, 1 jsem si nechala vysekat, s druhou se uz nemuzu prinutit..Flor­salmin me zachranil od tech věčných zanetu a antibiotik, ale chce to kloktat porad..jakmile na to kaslu, zanet se zase objevi… :zed:

vaks
Kecalka 249 příspěvků 30.01.19 15:32

Me momentalne trapi osmicky..pred 4mi lety se mi klubala vlevo dole,neskutecne to bolelo,otekla mi dasen a sliznice v okoli,sla jsem k zubarce,rikala,ze se s tim neda zatim nic delat(byl videt jen kousicek,zbytek pod dasni),poslala me na RTG celisti,byla jeste castecne v kosti a na lezato-tlacila do sedmicky..pro­plachla to peroxidem a nic vic…do cca.5dnu se to sklidnilo…vyrostla nakonec rovne,cela… :palec: Ted resim osmicku na druhe strane :roll: Mela jsem ji z vetsi casti vylezlou,rovne,jen malicky kousek vzadu zustal pod dasni,udelala se mi tam takova kapsa/ocasek,pod kterou se mi pravdepodobne dostavalo jidlo,hur se to cistilo,i kdyz na tech osmickach si pri cisteni davam obzvlast zalezet!!takze ve ctvrtek to zaclo bolestmi uzlin a krku(jako pri angine),v patek vecer jsem byla uz zpuchla,nemohla jsem se ani dotknout spodni celisti,otevrit pusu,v sobotu jsem sla na pohotovost,ale dasen kolem mi tak zpuchla,ze se ten zub uplne ztratil,zustala jen ostra spicka,zrotoval do strany..Dr.mi navrhoval vytrhnout horni osmicku(nechtela jsem),aby nedrazdila tu spodni…nakonec mi udelal"obrizku"das­ne,aby zub vic vylezl,proplachl­..v utery jsem sla ke sve Dr.,ta to znovu rozrizla,dala dren,proplachla peroxidem,strikla na to neco extra hořkého..dneska jsem sla na RTG a mela prijit na vymenu drenu,ale zrusila mi to,takze zitra… :? Chce mi ji vytrhnout(jeste nevi,jestli stomatochirurgem nebo ona sama),ale musi to prvne vylecit od zanetu…jinak krve a hnisu a slz bylo teda dost :,( zuby cistim ted tak 5×d,proplachuju listerinem dle potreby,tak samo salveji…brala jsem 3×d brufen(od vcera jsem bez :potlesk: -pomohl hodne ten dren),koupila jsem si wobenzym(od soboty betu a myslim,ze tomu hodne taky pomohl),B komplex,obcas pomazu mundisal gelem…a je mi o hodne lip :palec: Ale ostatni zuby mam uplne v poradku,nemam zadnou plombu ani jine problemy… :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 45561 příspěvků 30.01.19 15:38

@Neznáš obvoláa bych okolni mesta - za blbost se plati. A kdyby nebrali driv, tak pohotovost. Tohle dle me to brezna nepocka, aby se zanet nerozsiril treba na kost. To pospudi jen zubar.

Neznáš
Nováček 6 příspěvků 30.01.19 15:42

Mě se sedmička jak to bylo celé nateklé ztratila a jakoby propadla níž… Takže dáseň z vnitří strany naléhá na ní.. Mám to takové bílé, nic z toho neteče. Jen nevím jestli jde o hnis nebo jen o proces hojení..

blumen
Hvězda diskuse 45561 příspěvků 30.01.19 16:46

@Neznáš no a tohle prave rozlusti ten zubar a ne my na netu. Podle me s timto muzes klidne zajet na tu pohotovost.

svapi
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 30.01.19 16:50

@vaks je fakt, ze dren mi vzdycky ulevil nejvic, kdyz se to stalo. Držím palce, at je brzy lip a problémy se zuby ustanou..

joli31
Kecalka 346 příspěvků 30.01.19 20:59

Zkus tam znovu zavolat, jeslti by tě nevzali akutně nebo nenapsali do pořadníku. Je období chřipek, u nás doktorka když neměla brzký termín, poznačila si telefon a pak volala, že jim někdo odpadl a at přijdu druhý den.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >