Osmiletou zajímá jen její vzhled

8.6.17 15:02

Osmiletou zajímá jen její vzhled

Ahoj holky,
naše osmiletou dceru zajímá podle mě moc její vzhled. Nechce nosit kalhoty, chtěla by jen sukně, samé třpytivé věci a hlavně mi pořád krade šminky a líčí se mi za zády. Nedávno se ve škole fotili, když jsem uviděla fotku, málem mě trefilo, měla tam úplně rudé rty. Učitelka mi na to řekla, že ona jí přece nebude umývat!! Podle mě se nalicila tentokrat pastelkou. Našla jsem jí to v tašce, celou obarvenou i s tím dřevem… Podle mě to navlhčí a maluje ji to. To samé její kámoška, drží spolu… A všechno dělají stejně.( Kamarádka je na zabití, neumí ani pozdravit i když mě dobře zná. Vím i jak se chová doma… )
Dneska jsem byla na hřišti s našimi dětmi a přišla tam zrovna naše holka se třídou. Učitelka hned řekla " no vidíte, měla se převléct do tělocvikoveho oblečení a tvrdila mi že ho nemá - lhala. Protože kdyby měla tepláky, nebyla by dostatečně krásná!! "
Mimo to je zamilovaná do spolužáka, pořád o něm mluví.. nohy má samý srdíčka, píše si sama pro sebe různý věci doma na papír, viz: „Tondo, já Tě miluju, Ty mě ne, jdu se uškrtit“…
Přijde mi, že začala nějak brzo… Doma nic nechce dělat, neuklízí si své věci…do úkolů ji musím nutit, všechno ztrácí, každou chvíli něco nemá…
Ufff… Co s ní?? Nechci jí řezat, ale domluvy nepomáhají.
Ani učitelka mi neporadila.
Prý je to palice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.6.17 15:06

Ono to seřezání občas neuškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
8.6.17 15:09

Já bych v tom nevidel problém, pokud by zároveň zvládala i ostatní povinnosti. Možná by to chtělo režim/řád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14430
8.6.17 15:10

Ja bych resila akorat to pomahani doma a ukoly, jinak prvni zamilovanost je neskodna, to ji prejde a co se tyce toho vzhledu, co ji naopak trochu podporit? Koupit svetly lesk na rty, aby se nemalovala cervenou pastelkou, nejakou divci vuni apod. Ono, kdyz se jim malovani zakazuje tak si stejne najdou zpusob, jak to porusit a pak vypadaj hur, nez kdyby se s ni maminka malovala sama od sebe :nevim: nerikam koupit tunu make upu, ale neco decentniho… a osobne nevidim nic spatneho, na tom, ze chce nejak vypadat, tak se ji libi sukynky, tak at je nosi, na telak bych ji dala treba pekne leginy, at se nemusi stydet v teplakach :D ja byla totez mozna uz ve skolce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
8.6.17 15:11

Přiznám se, že já jsem byla taky vždycky hrozná princezna. Mamka mi nalakovala nehty průhledným lakem už ve školce :) A když jsme měli ve škole příležitost se namalovat při nějaké miss v družině, samozřejmě jsem toho využila.
Ber to tak, že některé holky už jsou takové. Spíš než zákazy a příkazy bych dceři stanovila určitá pravidla. Třeba oblékat se bude muset podle situace a žádné odmlouvání. Na oplátku ji můžeš koupit nějaké dětské laky, popřípadě malovátka a dovolit se namalovat na slavnostnější akce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 15:12
@Emimin7 píše:
Já bych v tom nevidel problém, pokud by zároveň zvládala i ostatní povinnosti. Možná by to chtělo režim/řád.

Asi tak nějak a když neposlechne, tak na pr.del. A pokud znovu neudělá, tak znovu na pr.del. A uvidíš, jak to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
8.6.17 15:14

Založ jí profil na emiminu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
8.6.17 15:17

V první řadě bych jí pořídila nějaká malovátka se kterýma nebude vypadat jak mini štětka :D
A pak, no pak nic, prostě je zabouchlá. Trochu mě děsí to s tím uškrcením, že to člověk prožívá v pubertě je pochopitelné, ale v osmi? Asi s ní zkus mluvit, mluvit a mluvit :) Ať nejsi jen ta vychovatelka, ale i kamarádka. Možná by dokázala pochopit, že takto malé kluky nezajímají holky, ale autíčka.

• Citovat
  • Upravit
11995
8.6.17 15:19

Mě přijde, že je to začátek puberty. Jen u ní nastal dřív než se čekalo. Moji dceři bude brzo osm a taky se obléká hlavně tak, aby ji to slušelo. A teda i podle „holky říkali“ :roll: Šminky jsem vysvětlila proč do školy nesmí a koupila ji vlastní na doma. Ale moc už se nemaluje, nutila jsem jí se každý večer řádně odlíčit. A to už se jí nelíbilo :mrgreen:

Největší problém bude kamarádka, která je teď zřejmě vzor. Zkusila bych s ní mluvit víc jak s dospělou. Klidně uzavřít dohodu ohledně oblečení, makeupu… A pokud by dohodu nedodržela přišel by trest. Aby věděla, že každá akce má svou reakci.
Mě rodiče trestali fyzicky a jediné co jsem si z toho vzala bylo, že jsou úplně bl. bí a na just jsem to dělala znovu, aby věděli, že mě nezlomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
8.6.17 15:19

@hudečice Určitě neuškodí. Holčička se navlíkne do tepláků, mastné vlasy do culíku a vydrží jí to do dospělosti, kdy ve vytahaném triku, nemastná, neslaná bude obrážet dětská hřiště a chlap jí nakonec frnkne za hezky upravenou ženou, kterou rodiče podporovali v její přirozené touze po ženskosti.

Je to samozřejmě nadsázka, ale butterfly effect nepopřeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
8.6.17 15:23

@MaminkaLucka myslím, že jsi laxní. Když řekneš osmileté holce, že si nebude malovat obličej, tak prostě nebude. Nebo jí ho zmaluju já. Jak nechce uklízet? Prostě musí. Každý něco musí. Počmárané nohy a jdu se uškrtit? Panebože…osm roků, to je docela úlet, ne? :nevim: :nevim: :nevim:
Já bych ji asi pořádně udělala seznam povinností a potom, co může následovat, jakmile bude mít vše splněno. Na čmárání na nohy by rozhodně neměla čas. :zed: :zed:

• Citovat
  • Upravit
3860
8.6.17 15:25

Ja bych to zkusila po dobrym po kamaradsku. Nakoupit detsky malovatka vxsvetlit ji to. Promluvit si o tom klukovi a rozebrat to. Na telocvik at si sama vybere co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
8.6.17 15:26

Když učitelka řekne, co si oblíkne, tak si to oblíkne i kdyby na chleba nebylo. Jaký pak oblíkne si co chce??? 8o 8o 8o

• Citovat
  • Upravit
121
8.6.17 15:27

Na tohle je dobrý sport.Svou krásu dotyčný začne vnímat i jinak než přes namalovanou papulu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
8.6.17 15:27
@Arvi píše:
Na tohle je dobrý sport.Svou krásu dotyčný začne vnímat i jinak než přes namalovanou papulu ;)

třeba zápasy v bahně nebo tak něco :jazyk: :jazyk: :jazyk:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama