Osmiměsíční kojenec v noci nespí - co s tím?

5615
9.11.20 21:58

Osmiměsíční kojenec a noční spánek

Zdravím maminky,

jdu si možná pro radu, možná pro pochopení a vaše zkušenosti.

Abych vás seznámila s “problémem”. Malý mi kolem 5.-6. měsíce začal spinkat téměř celou noc: od 19:00-5:00, dostal mlíčko a spal do 7:30. Pak najednou ze dne na den absolutní zvrat a začal se několikrát během noci budit. Přisuzovala jsem to zoubkům - nadměrné slintání, pláč, zvýšené teploty, kousání do dudlíku, pořád si jazykem jezdil po dásních. To trvalo týden, po týdnu tohle celé ustalo, tak jsem si říkala, že i spánek se dá do pořádku. Bohužel, tak se nestalo. Někdy je noc, že se vzbudí jen 2× na jídlo a někdy se budí co 20 minut. Někdy je schopný být v noci vzhůru i 3 -4 hodiny. Pak zase spí lépe jeden den, tak už jásám a druhý den ho uložím, co 20 minut chodím podávat dudlík a od 21:00 je zas vzhůru třeba do půlnoci. Někdy je vzhůru od 1:00-4:00.

Spíš mě zaráží, že už spinkal tak krásně kolem toho půl roka, vydržel bez jídla celou noc a najednou minimálně dvakrát za noc musím dát mlíčko, aby vůbec usnul a nebo ho zdlouhavě uspávám. Vím, že je to asi běžné a žádný zázračný recept na tohle není. Jen jsem z toho smutná a vyšťavená. Snažím se najít příčinu, ale když se takhle v noci vzbudí, nepláče, prostě si leze, staví se, směje se, tak si říkám, že to asi nebude tím, že by ho něco trápilo, tak se ptám sama sebe, čím to?

Měla jste to tak některá? A kdy se to třeba zlepšilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8472
9.11.20 22:06

Normálně se mi děti budily cca do dvou let.
Od té doby spí celou noc v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17506
9.11.20 22:07

Je to období. A je to hodně individuální. malá to měla, když měla hodně podnětů. Nebo se rozlezla atd. Prostě to nedokázala zpracovat. Ale každé dítě je jiné. A nic než vydržet ti nepomůže. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5615
9.11.20 22:14

@Lucie_Sx Ty jo 8o Do 2 let?
Já mám dcerku (5 let), ale ta snad od 2-3 měsíců prospala celou noc a dodnes je to spáč. Přes den sice akčňák, ale spinkala krásně. Takže tohle je pro mě premiéra a nejsem tak vyšťavená z něj jako z pocitu Mojí neschopnosti :nevim:

@P4ja No, je pravda, že malý v té době začal lézt, od té doby se pekelně zdokonaluje, naučil se sedat, a týden zpátky stoupat. 8 měsíců mu bude zítra. Takže během krátké doby toho zvládl celkem dost. Tak pokud by to mohlo být tím, aspoň si nebudu připadat tak nemožně, že něco dělám špatně. Děkuji za zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
9.11.20 22:29

U nás teda od 3 měsíců bylo krmení 2× za noc, ale způsobem, že se v polospanku napil, otočil se a spal. A spává teda se mnou, v postýlce pritisknute na postel. Kolem tech 9m nám to narušily první zoubky, ale to byly takové epizodky jen. Ale od 10 měsíce se to spinkání hodně zhoršilo. V noci se budí, cestuje a musí mě najít a usne až u mě.

Řekla bych (vlastně jsem to někde i četla), že je to součástí vývoje. Děti se vyrovnávají s novými dovednostmi a hlavně si začínají uvědomovat sami sebe, svoje potřeby - to vnímám, že chce usínat se mnou, předtím to nikdy nevyžadoval.

Je mu teď 12 měsíců a je lepší noc a horší noc, ale pořád se to dá, ale myslím si, že je to hlavně tím, že pak spí u mě a je klidný.

Hodně trpělivosti a zdaru přeji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
9.11.20 22:48

Mame to stejne, i stejný věk. Jen teda mně nikdy dobře nespal, naopak. Teď spí nejlíp až když ležím vedle něj. 2× se do rána vzbudí na mlíko, vypije, vápně mě za ruku nebo chce do mě náruče a pokračuje dál. Než jdu spát, tak tam lítám co chvili :roll:. Mmch, nás 4letak doteď nespi celou noc :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
9.11.20 23:12

Taky mám osmiměsíční holčičku a jediné období, kdy jsem se „vyspala“, bylo cca měsíc v jejich 5 měsících, kdy vydržela spinkat 6 hodin vkuse, do té doby vydržela spinkat maximálně 4 hodiny, spíš většinou jen 3, a naopak od té doby, hlavně poslední týdny mě v noci budí co 2 hodiny a pokaždé chce mlíko. Připadám už si jako chodící zombie a jen čekám, jestli se to někdy zlomí. :( :D :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8472
9.11.20 23:23
@xxMakyxx píše:
@Lucie_Sx Ty jo 8o Do 2 let?
Já mám dcerku (5 let), ale ta snad od 2-3 měsíců prospala celou noc a dodnes je to spáč. Přes den sice akčňák, ale spinkala krásně. Takže tohle je pro mě premiéra a nejsem tak vyšťavená z něj jako z pocitu Mojí neschopnosti :nevim:@P4ja No, je pravda, že malý v té době začal lézt, od té doby se pekelně zdokonaluje, naučil se sedat, a týden zpátky stoupat. 8 měsíců mu bude zítra. Takže během krátké doby toho zvládl celkem dost. Tak pokud by to mohlo být tím, aspoň si nebudu připadat tak nemožně, že něco dělám špatně. Děkuji za zkušenost.

Kojila jsem vsechny cca do dvou a buzeni v noci bylo normalni, ale netusim kolikrat, u kojeni jsem spala. Od odstavu uz ok.

To spani celou noc jsou fakt vyjimky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5615
9.11.20 23:24

@blueberryx 8o Tyy joo, čtyřleťák a ještě nespí celou noc? Tak to máte můj obdiv, že k tomu zvládáte miminko. Jste statečná. :hug: Ono nezbývá než vydržet, že? Já také spím více méně s malým. Jen na to první večerní spaní je v postýlce, pokud tedy spí a neřádí jako dnes. A když se budí kolem půlnoci na jídlo, tak si o už beru k sobě. Ale myslím, že je jedno, kde spí, budí se v postýlce i u mě pořád stejně. A do toho mi neusne jinak než na ruce (má “chyba”, naučila jsem si ho tak). Takže už mám pak ruce jak dřevo :lol:

@Shinky90 Taky si přijdu jak zombie, :D Třeba včera mi šel spát v 18:00, probral se až o půlnoci a pak spal do 5:00, dostal mléko a spal do 7:30. Tak jsem tu jásala, a dneska opět v 18:00 usnul a každou snad čtvrt hodinu pláč. Dala jsem dudlík a za 15 minut znovu, takhle to bylo do 21:00 a od té doby nespí. :zed: Prostě to nechápu. Když to jde jednu noc hezky, proč to další den nejde :lol: Je to na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
9.11.20 23:26

@xxMakyxx mně přes den usíná jen v kočáru nebo na ruce. Vlastně když někde neleze a nestoupá, tak ho mám jen na ruce :zed:. Usíná až kolem 22 a pak furt knika než jdu spát. Ještě mám 11letou, ta je občas náměsíčná nebo tajné na netu :pocitac:. Co je mám od jara víceméně jen doma, tak si říkám, jestli ještě někdy budu mít uklizeno, čas na knížku nebo třeba 5 minut pro sebe :,( :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5615
9.11.20 23:29

@Lucie_Sx Ahá, tak to zřejmě u vás bylo kojením. Sousedka také teď před 3 měsíci odstavila a chlapeček jí spí uz mnohem lépe. Budou mi také dva roky. Já bohužel kojila jen 4 měsíce, ale spal hezky. Budil se třeba po 3 hodinách, ale hned usnul a spal. Teď se děsím každého krmení, jestli zaspí, nebo ne :nevim: Každá noc je pro mě překvápko. Jak řikám, někdy se vzbudí jen 2× na jídlo, jindy se i mezi jídly budí a kňourá, někdy se probere a máme noční bojovku. Usínat v půl 5 a pak vstávat za dvě hodiny, vypravit starší do školky, atd., je to náročné. Jsem ten den pak absolutně nepoužitelná, tak pak spím přes den s ním, abych to dohnala. Takže úklid, vaření, atd. dělám po večerech. A to je taky bojovka, když do toho malej má ty své večery nespaní. No, holt to budu muset vydržet. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5615
9.11.20 23:37

@blueberryx No to mi mluvíte z duše. Ta mije pětiletá, to je taky očistec kolikrát. Předškolní puberta, nebo co to je, do toho na jaře Corona, takže půl roku skoro jsem jí měla doma. Teď má školka karanténu, tak jí mám zase doma. :zed: Pomáhá mi tak maximálně doma roztahat hračky a já už nemám energii to ani uklízet. Malej jak teď leze a všude se staví, tak je třeba ho opravdu kontrolovat, protože pořád někde padá :oops: Jedin, kdy mám klid, když je malej v kočárku a jdeme i se starší na procházku. Doma mi pak usne taky na ruce a spí max hoďku a to jen uklidím to nejhorší, udělám maximálně polívku a na těch posledních 10 minut si lehám do ložnice, než se malý vzbudí. Když je starší ve školce, tak si chodím lehat s ním, protože kolikrát už melu z posledního. Večer když jdu spát, tak si říkám, že byh chtěla mít jeden den naklizeno, kouknout se na film, nebo přesně přečíst si knihu. Soukromí mám tak možná na záchodě, když je manžel doma a já se tam zavřu na chvilku :lol:
A to by si manžel přál třetí! No, tak to by mě asi odvezli :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5615
9.11.20 23:40

@Polnik no s těmi zoubky mi to taky přijde jak epizodky. Ten první týden bych dals ruku do ohně za to, že jde o zuby a čekala jsem každým dnem, kdy se prořeže, protože opravdu si pořád sahal do pusinky, plakal u toho, plakal, když se vzbudil a jezdil si tam jazykem, do toho teploty. Pak to odeznělo, a od té doby občas zažiju podobnou noc jako v tom týdnu, ale pak jak když utne a spíš se budí, že chce lézt, stavět se a prostě blbnout. Tak nezbývá, než ho vzít do obýváku a vyčkat, až se zas unaví.

No, moc děkuji za zkušenost! Ono to jednou přejde, musíme holt vytrvat :lol: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8472
10.11.20 02:05
@xxMakyxx píše:
@Lucie_Sx Ahá, tak to zřejmě u vás bylo kojením. Sousedka také teď před 3 měsíci odstavila a chlapeček jí spí uz mnohem lépe. Budou mi také dva roky. Já bohužel kojila jen 4 měsíce, ale spal hezky. Budil se třeba po 3 hodinách, ale hned usnul a spal. Teď se děsím každého krmení, jestli zaspí, nebo ne :nevim: Každá noc je pro mě překvápko. Jak řikám, někdy se vzbudí jen 2× na jídlo, jindy se i mezi jídly budí a kňourá, někdy se probere a máme noční bojovku. Usínat v půl 5 a pak vstávat za dvě hodiny, vypravit starší do školky, atd., je to náročné. Jsem ten den pak absolutně nepoužitelná, tak pak spím přes den s ním, abych to dohnala. Takže úklid, vaření, atd. dělám po večerech. A to je taky bojovka, když do toho malej má ty své večery nespaní. No, holt to budu muset vydržet. :D

To zas musim rict, ze klobouk dolu s temi lahvickami, oproti tomu bylo uspavani u prsa proste pohodlne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama