Osmiměsíční miminko pořád pláče a nespí

10
19.2.21 07:23

Osmiměsíční miminko pořád pláče a nespí

Ahojte maminky, už melu z posledního a nevím jak dál, co dělám špatně. Chlapeček 8 měsíců, nikdy to nebyl spáč a vždycky byl spíš z těch ukňourany věčně nespokojených miminek, ale co předvádi poslední měsíce je peklo. Přes den se nesmim hnout ani za záchod jinak hned hysterak, uvařit přes den? U nás utopie! každá hračka i nehračka ho zabaví na 1minutu. Ještě neleze, neplazí se jen kňura nebo rovnou řve. Dávám do za stejných podmínek spát (stejný čas, stejná doba od posledního jídla),ale pokaždé spí jinak 40min až 2hod. I ráno vstává pokaždé jinak. Noci katastrofa, dřív se sice budil každe dvě hodinky jen tak mrcel někdy pomohl dudlík, jindy čaj, jindy až mléko. Teď? Vzbudí se otočí na břicho a řve a řve a řve dokud ho neotočim zpět, přitom to umí, ale v noci to prostě nedělá. Papá hezký, jí už v rámci jeho věku vše, i kousky…moje otázka zní, mám ho nechat v noci řvát, ať na to dojde s tím otočením nebo ho mám milionkrát točit zpět a jak ho pak uspat, když čaj, dudlík, mléko ani pomazleni nepomáhá? A co ten režim, co dělám špatně, že si dělá co chce? Přiznávám, že už mám problém za ním jít a každý další den s ním už je utrpení. Z toho občas je dopoledne, kdy si spokojeně pišti a směje se, ale to jsou výjimky, jinak je spokojený jen na rukách a to jsem nikdy nebyla ta matka, co by dítě od mala jen nosila. Ještě chvíli zabírá zpívání nebo pozorování z kočárku, ale vzhledem k tomu, že nesedí tam zas nemůže být dlouho. Dělání paci paci, pápá apod absolutně bez zájmu. Děkuju a prosím případné rypalky, co jim děti spí celou noc nebo si hrají samé aspoň 10min, aby mě neodsuzovali, kdo nezažije nepochopí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62093
19.2.21 07:35

@baja93 porid si šátek si nositko a přes den ponos.. Když potřebuješ něco udělat.. Osobně to dělám stejně.. Mrne je pak spokojenější. Jinak osobně nejsem zastáncem vyrvavani, dává ti najevo nějakou nepohodu.. Nerostou mu zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
19.2.21 07:35

Píšeš, že nikdy nebyl spac. To by mohlo souviset s tim, ze je už delší dobu plactivy. Zkoušela si nositko, satek, hacku, nebo co spanek, to jezdeni v kocarku? Spal by ti v kocarku? Jinak ten jeho spanek se meni, je blbost už mesice ho davat spat ve stejný čas. Dej ho v čase, kdy citis, že už je zraly. A ze spi 40min, jindy 2h? Neni prostě stroj, to je normální. Ty taky nefungujes na minuty stejně. V 8m ma určitě separační úzkost, proto je neodlozitelny. Chovej chovej, za měsíc to třeba přejde. Na noc bych si ho k sobe vzala do postele, abys ho jednoduše mohla otocit a popř. dát mliko. Kojis, nebo UM? A v neposlední řadě - zkusila bych mu celou pusinku namazat calgelem, třeba mu rostou zuby. Vim, ze te to stve, ale to mimco nedela nic naschval. Placem vyjadřuje svoji nespokojenost, jiným způsobem to prostě neumí vyjádřit, zlobit v tomhle věku fakt neumi. Píšeš, že ještě neleze a neplazi se, co tedy už umí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.2.21 08:14

@suzka1 v kočárku je ten spánek stejný, někdy spí 40min někdy hodinu a půl. V nositku se mu nelíbí 🤦 a asi jsem to napsala blbe, samozřejmě ho dávám spát, když vidím, že je unavený, ale když se podaří a vstává 3 dny ve stejný čas a v podobny čas je i unavený, tak ho dám spát a spí pokaždé naprosto rozdílnou dobu. Plazi se dozadu, pilotuje do stran, začíná perovat na kolínkach a otáčí se z bříška na záda a ze zad na bříško. Ale je prostě věčně nespokojený. Pusinku mažu 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
19.2.21 08:24

Dcera kolem 5-6 měsíců dělala to samý - přetočila se ve spaní na břicho a ječela. Nenechávala jsem nikdy vybrečet, takže jsem pořád otáčela. Občas se nechala přenést do naší postele a otáčela jsem ji v polospánku. Odjakživa ale preferovala svou jipostýlku takže jsem jak cvok co půl hodiny vstávala. Naštěstí se během max tří týdnů naučila přetáčet i ve spánku jak potřebuje, takže to netrvalo moc dlouho.
Jaký máš nosítko? Někdy nesedne hned první typ, jiný děti vyloženě preferujou šátek. Zkoušela bych, co vám sedne oběma. Já jsem tohle řešila kolem toho půl roku, v osmi měsících už dcera začínala obcházet nábytek, takže se snáz zabavila. Tvůj chlapeček je pomalejší, tím spíš bych řešila to nosítko, ať máte oba chvíli klidu. On by možná i chtěl bejt samostatnější a pohyblivější, nejde mu to a vzteká se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
19.2.21 08:37

Ja bych ho nechala řvát. Jakože ne stylem „rvi si, já jdu pryc“, ale prostě bych bez mrknutí oka dělala všechny běžné denní věci při jeho řevu a nijak neřešila, že rve. Mně to dělal prvni syn, ječel a ječel, já jsem se mohla třeba stavět na hlavu a odrážet ušima a on stejně řval. No tak prostě řval. Dala jsem ho do nositka nebo na zem a za jeho řevu vařila, prala, uklizela, hrála si s ním, mazlila, jezdila v kočárku… prostě jsem delala všechno úplně stejně, jako kdyby byl hezky potichu a spokojenej. Kdyz chtěl řvát, tak řval. Doteď netuším, proč. Objektivně měl všechno, co by mohl potřebovat. Měl jídlo, piti, čistou plinku, primerene oblečení, co neskrabalo ani netlacilo, měl i moji náruč, mazlení, pusinky, vlídně povídání a zpívání, dásně jsem mazala, espumisan dávala, prostě měl veškerou péči a přesto pořád řval. No vyrostl z toho, čím víc uměl pohybu, tím míň řval. Takže moje rada jsou špunty do uší, nebetycna trpelivost a prostě čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
19.2.21 09:12

@baja93 asi ma separační úzkost, to přejde. Ale chovala bych, i když to bude náročné. Je na um, nebo mm? Pokud um, tak se s přítelem/manzelem stridejte, at se vyspis a vem si ho do postylky. Asi si na to zvykne ale co už, nebudete jedini, kdo spi s ditetem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.2.21 09:42

Děkuju všem za příspěvky. Tu domácnost nedobrovolně řeším věčně za křiku, jinak bych si fakt ani neučurla za den. A to spaní v posteli je jediná zásada, kterou jsem ještě dodržela a chci dodržet, uvidíme jak dlouho se mi to podaří… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62093
19.2.21 10:52
@baja93 píše:
Děkuju všem za příspěvky. Tu domácnost nedobrovolně řeším věčně za křiku, jinak bych si fakt ani neučurla za den. A to spaní v posteli je jediná zásada, kterou jsem ještě dodržela a chci dodržet, uvidíme jak dlouho se mi to podaří… :zed:

Tak zkus jiné nositko nebo šátek. Ne vše si hned sedne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
19.2.21 12:03

@baja93 jako u nás přes kopírák. Jediné, co mi opravdu zachránilo nervy bylo nosítko, bez něho bych neudělala vůbec nic. V provozu je u nás pořád, kolikrát i v noci a to má dcera 1,5 roku. Spává teda často s náma, než 10× vstát z postele, radši jí mám u sebe. Ale cca po tom roce se to pomalinku začalo zlepšovat a občas spím i 3 hodiny :D
Chce to jen vydržet a bude líp :srdce:
U starších dětí jsem to neznala a nevěřila, že takové děti existují :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat