Osmiměsíční se nepřetáčí na bříško

16.6.15 12:59

Osmimesicni se nepretaci na brisko

Ahoj holky, máme doma 7,5 měsíčního chlapaka. Ale zda se, ze je poněkud líný. Už asi 4 měsíce se pretoci na boky, ale tím jeho dovednost skončila. Neumí se přetocit na bříško sám. Když to s ni trénuji, vydrží jen chvíli a otočí se zpátky. Na brisku se mu zjevně ani trochu nelíbí, snažím se motivovat hračkami atd., pomuze to asi o 15sekund prodloužit. Přemýšlím o nějaké rehabilitaci, přijde mi to už divné. Koncem června jdeme na 8mesicni kontrolu k pediatrovi, tak se bojím co nám řekne. Prosím poraďte co mám dělat nebo jak jste to měli vy? Vím, ze každé dítě je jiné, ale když už se mu blíží 8 měsíců, tak mě to přetečení začíná trápit. V jeho veku by měl už začít trochu lovit nebo aspoň perovat na kolinkach. Nerada bych něco zanedbala. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6428
16.6.15 13:03

Ahojky, malá byla do 9měsíců jen na zádech, nesnášela polohu na břiše. Cvičila jsem s ní Vojtovku a chodila plavat, aby posílila bříško jinak ;) No a chodit sama začala v 16měsíci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1586
16.6.15 13:10

Určitě se pediatra zeptej. Dcera se točila v necelých 4 měsících, první samostatný krůček udělala v necelých 11 měsích. V roce aktivně používala 40 slov. Jenže má totálně špatné držení těla a tak jsme ve 2 letech zkončili na vojtovce. Kdybych si neřekla pediatrovi, tak by to snad ani neřešil. Neposazovala jsem jí, nevodila za ruce, neměla chodítko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
16.6.15 13:11

Ahoj mám 6 měs. a taky se nepřetáčí. Jen na boky, dle dr. je to v normě a co jsem tu četla na emiminu tak je to individuální od toho 4 měsíce do 9tého +/-. Syn začal sám ve čtvrtém měsíci a dcera nic :lol: Na prohlídce se poraď s pediatrou, je možné že tě pošle na Vojtovku. Záleží jak moc to shledá nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
16.6.15 13:54

Zkus takovej chmat, když je na boku, zatlac na kyčle. Měl by zvednout hlavu a to je předpoklad k dotoceni na bříško. Taky byt tebou začnu s ním cvičit a plavat. Moje mimi bylo taky opožděný, ale protože jsme od 4 m cvičili (normální cvičení pro mimina) a od 6 m plavala, tak svaly měla posíleny. Doktorce bych to určitě řekla. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 20:38

Určitě se zeptej, ale zase se nestresuj. Každé dítě má svoje tempo. Aspoň máš ještě klid. Já mám stejně starý dítě a už mi kramaří ve skříni a věčně někam naráží hlavou, protože samozrejmě vůbec neodhadne vzdálenost od nábytku. Zase skoro nežvatlá slabiky, vydává jen zvuky. A mimochodem -v jeden den začal lézt, stoupl si i sednul bez opory, takže co není dnes, může přijít zítra a ve velkém. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 07:16

OK holky, díky za tipy a rady a podporu. Plavat jezdíme od 6,5 měsíce, máme za sebou 4 lekce. Budem trénovat a uvidíme co nám řekne doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 07:17

A cvičeni je co? Ta Vojtovka? Nebo jak s nim cvičit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 10:39

@Martinka1988 Vojtova metoda je speciální cvičení, cviky by ti ukázali na rehabilitaci, pokud by vás tam dětský lékař poslal. Ale opravdu se nestresuj předem, vydrž do prohlídky. Děti dělají pokroky ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
17.6.15 10:51

@Martinka1988 Chodila jsem se synem a fakt nic moc příjemného, děti u toho pláčou, ukazují ti různé cviky a to máš pak doma např 3× denně cvičit. Pro mě teda hrůza plus jsme tam jezdili na objednaný čas (MHD dopoledne taky lahůdka)což bylo např. během spaní atd. a to malý taky moc nejásal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
900
17.6.15 20:12

Nemusis hned dostat na rehabilitaci cviky z Vojtovy metody. Je i jiný způsob jak motivovat, a to Bobath metoda. Jen dítko motivujes a lehce mu pomáhás a ukazujes jak na určitý pohyb jít. Je to určité pro dítě pro jemnější, zato pro matku náročnější, protože motivujes časové jak jen to jde a není to o odcvičení tři krát denně. Já osobně cvičila s prvním Vojtovku, s druhým Bobatha a jsem raději pro včasné cvičení než něco zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
17.6.15 20:17

Ahoj, mám stejně starého klučinu, taky se nepřetočí na bříško, jen na záda(spí na bříšku, proto to má opačně).Mě dr řekla, že to nevadí, tak to neřeším, jen s malým cvičím. Jinak je ve všem šikovný? Co pérování na kolínkách, sezení, lezení?

• Nahlásit
  • Citovat
2144
17.6.15 20:53

@Martinka1988 Jako bys psala o mé dceři, zrovna jsem taky založila diskusi :mrgreen: Na 8mi měsíční kontrole se taky neotáčela, doktorka se mě ptala, jestli teda půjdeme na rehabilitaci. Usmlouvala jsem to a dala mi ještě měsíc, ukázala mi jak to s ní mám dělat doma a za nějaký dva týdny se uměla přetáčet na obě strany ;) Teď má 10 měsíců a kromě tohohle ještě sedí, to je všechno. Ale prý je zdravá, jen jí to takhle prostě stačí, prý se víc hýbat nepotřebuje :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
18.6.15 21:39

Jak tady výše radila @achesa1, pomáhá to, že mimi chytneš za nožičky (spodní natažená, horní pokrčená) a přetočíš na bok, kde ho na chvíli zafixuješ rukou v oblasti kyčlí - zvedne hlavičku a „posiluje“. Pak ho necháš buď dotočit, nebo ho vrátíš zpátky. Malá se mi přetočila 2× na 6 měsících, a pak na to prděla. Dřív si sedla a začala se plazit, než se začala pravidelně přetáčet. Pak jsem s ní tohle intenzivně cvičila a pomohlo. Já jsem ji většinou spíš vrátila zpět na záda a ona se pak sama přetočila. Nějaký čas jsem jí ten pohyb musela připomínat, než si ho osvojila. Teď na 10 měsících obchází nábytek, leze do schodů jak profík atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama