Osmiměsíční se v půli noci vzbudí a řve

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
479
14.4.21 12:36

Osmiměsíční se v půli noci vzbudí a řve

Ahoj maminky. No, jdu si pro radu. Už začínám být zoufalá a upřímně řečeno, začínám si připadat jako neschopná matka :nevim: Můj syn má nyní osm a půl měsíce a poslední dva týdny v noci jsou peklo. Zvládli jsme posunout spaní tak, že usne ve 21hod, předtím spi 30-60min okolo 17hodin, takže před nočním spánkem čtyři hodiny vzhůru, takže bych čekala, že unavený bude. Po obědě spi zhruba hodinu a půl, pak až tedy mezi tou 16-17. A teď tak dva týdny se probudí např v 1:30 - 3 hodinou v noci a kňoura. Jdu, pochovám, udělám mu láhev, vypije ji (neuspi ho, jako láhev v 21, po které spolu s pohádkou odpadne) a pak chvíli leze po postýlce, staví se, ale to je pár minut, co je v klidu a zkoumá a pak začne řev, který trvá hodinu a půl v kuse, takže dvě hodiny někdy dyl je tady noční šílenství. Nepomáhá nic. Máme jedna plus jedna a patro na spaní, takže tam kvůli bezpečnosti semnou spát nemůže, ale pořídili jsme rozkládací matraci, dvě noci, když si lehnul pak ke mně, tak za dvacet minut usnul, ale to teď taky nefunguje. Začne lézt, staví se u nábytku a řve. Zkoušela jsem ho položit k sobě pod peřinu, jednou rukou ho hladit, druhou ho pridrzovat vleže, zpívat mu, pouštět ten slavný bílý šum, který u nás nefungoval nikdy, ale zkoušela jsem i teď, řev, řev, řev. Zkoušela jsem nosit, ale to se vzteka, řve úplně stejně, odtahuje se, že se chce asi hýbat, teda tak to vypadá. Já jsem jak zombie už, nemám sílu dlouhodobě spát dvě hodiny a pak další dvě poslouchat řev. Zkoušela jsem taky ty různé rady, že když začne kňourat řvát, tak jen pohladit v postýlce, nechat ho, nebo jen jednou vzít, chvíli pochovat, vrátit do postýlky, odejít, to taky nefunguje protože prostě se zvedne, začne řvát a dnes jsem to zkoušela psychicky vydržet (nejsem ten typ co nechá dítě vyřvat, nemám na to citově :D) ho nechat, protože psali, že dítě si zařve, za dvě minuty cca se uklidní a samo si lehne, tak rozhodně ne, řve, řve a řve a naopak to je ještě horší, protože brečí, tak má i nudle, tak plný nos pak z toho řevu s brekem… máme takovou berusku s melodiemi, ta v noci taky nefunguje. A zuby mu nerostou teď. Má dva spodní dole venku a další nerostou teď. Jelikož vypije celou lahvičku s mlikem, tak hlad to taky není, protože ji dopije a začne lézt, stavět se a za chvíli řvát. Udržovat ho vleže je dost nemožné, protože ho to ještě víc vytoci, že se nemůže hýbat, jestli se to tak da říct, ale chápete, jak to myslím, zpívat, nosit, pouštět ukolebavky, nechat chvíli o samotě, předtím pomazlit, že je maminka tady, nebo hladit a zpívat, dát ho spát ke mně pod deku… Já už nevím, jsem vyčerpaná a mám pocit, že nerozumím vlastnímu dítěti, co chce, proč pláče, proč řve. Když se do těch osmi měsíců probudil v noci, bylo to na půl hodinky, jídlo a pohladit, spát, byl zvyklý spát v postýlce atd a teď je to teror. Mrzí mě, zetak řve a já to s ním neumím, nevím, co by pomohlo :,( mám problémy se spánkem, takže mi trvá než usnu třeba hodinu, i když jsem vyčerpaná, ke to dlouhodobý problém a když usne na hodinku a půl po obědě, já spím třeba půl hodiny max a s tímhle nočním dvou až tří hodinovým děsem jsem už strašně vyčerpaná. Jen podotýkám, že tatínek pomoct nemůže a babičky na denní pomoc třeba na hodinku s kočárkem nemám, takže prosím toto neřešte, už tak je to citlivé téma pro mě, spíš jestli nemáte nějaké rady, tipy, zkušenosti, nápady… Moc děkuji a fajn den přeji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
577
14.4.21 12:46

My tohle období měli taky a neporadím ti nic jiného než to vydržet. V 8 měsících dělá velké pokroky v motorice, může se to promítnout v neklidném spinkání. Nám tohle období trvalo asi 3 týdny, pak se to začalo sklidňovat. Jinak při těchto záchvatech jsme používali homeopatika Camilia, je to na růst zoubků sice, ale nám to pomáhá celkově se vším. Pevné nervy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4358
14.4.21 12:48

Dcera to mezi 9-10 měsíci dělala taky, akorát teda neřvala, jen si hrála v postýlce a fňukala, max pobrekávala. To se dalo ignorovat, místy i zaspat, takže jsem se tím moc netrápila. Nepřišla jsem na to, čím to bylo, ale cca za měsíc to přešlo samo - tak třeba i u vás je to jen blbý období…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1141
14.4.21 12:52

No ja si myslim, ze ten spanek kolem 17:00 je uz dost pozde. Me malej v 8 mesicich vstaval mezi 6-7 rano, kolem 10.hodiny usnul na hodinku, pak jsem ho dala spat nejpozdeji ve 2 taky na hodinku a vecer usnul mezi 19 a 20. Ted mu byl rok a vynucuje si spat se mnou. Nevadi mi to. Celou noc jeste nespi, ale urcite s nim uz nejsem vzhuru vnoci 2 hodiny, jako kdyz spal 2× denne. Ted ho dam spat v poledne, spi 2 hodiny a usina vecer kolem 20:00. Dam k nemu do postylky a uprostred noci si vyrve spani se mnou a jsme spokojeny oba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20603
14.4.21 13:03

Podobne odbobi jsem resila tim polozenim k sobe pod perinu a pridrzenim, ale na ne to fungovalo.
Jeste muzes zkusit nositko, casto jsem uspala v manduce, kdyz bylo dite unavene, ale nechtelo zabrat a chtelo se hybat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
14.4.21 17:30
@Polnik píše:
My tohle období měli taky a neporadím ti nic jiného než to vydržet. V 8 měsících dělá velké pokroky v motorice, může se to promítnout v neklidném spinkání. Nám tohle období trvalo asi 3 týdny, pak se to začalo sklidňovat. Jinak při těchto záchvatech jsme používali homeopatika Camilia, je to na růst zoubků sice, ale nám to pomáhá celkově se vším. Pevné nervy :kytka:

Děkuji moc, já na ně určitě juknu! 🙂 Kdyby se aspoň chtěl nosit, ale řve fakt hodinu a půl v kuse a pravidelně v čase mezi jednou a třetí.. Děkuji za napsání! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
14.4.21 17:34
@PastikaJatrova píše:
No ja si myslim, ze ten spanek kolem 17:00 je uz dost pozde. Me malej v 8 mesicich vstaval mezi 6-7 rano, kolem 10.hodiny usnul na hodinku, pak jsem ho dala spat nejpozdeji ve 2 taky na hodinku a vecer usnul mezi 19 a 20. Ted mu byl rok a vynucuje si spat se mnou. Nevadi mi to. Celou noc jeste nespi, ale urcite s nim uz nejsem vzhuru vnoci 2 hodiny, jako kdyz spal 2× denne. Ted ho dam spat v poledne, spi 2 hodiny a usina vecer kolem 20:00. Dam k nemu do postylky a uprostred noci si vyrve spani se mnou a jsme spokojeny oba :)

No jo, jenže když ve čtyři na půl hodinky hodinku max usne, co s ním? :roll: usne bud doma nebo v kočárku venku to je tutovka, ale usne, prostě nevydrží. Právě jsme koupili skládací matraci, velikou širokou, aby když se takhle vzbudí spal semnou, ale on prostě chce všude lézt a stavět se a začne řvát :oops: takže tohle taky nezafungovalo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
14.4.21 17:38
@Lily Evans píše:
Dcera to mezi 9-10 měsíci dělala taky, akorát teda neřvala, jen si hrála v postýlce a fňukala, max pobrekávala. To se dalo ignorovat, místy i zaspat, takže jsem se tím moc netrápila. Nepřišla jsem na to, čím to bylo, ale cca za měsíc to přešlo samo - tak třeba i u vás je to jen blbý období…

No já právě, že tak řve, kdyby ne, tak ať si v postýlce je vzhůru klidně do rana :mrgreen:, ale ten řev mě ničí. Protože mám dojem, že jsem zkusila vše a nic a nevím, proč tak řve, ani semnou pod peřinou nevydrží. :,( přes den to tak není, to si zařve trošku, když odejdu a nevidí mě a zrovna mě vidět chce (jdu si sama na záchod :mrgreen:) nebo prostě mu říkám, že tam nesmí, tam je roh a dolů okolo nábytku, že tam už ne, že by spadl zase na roh, ale to zaknoura, rozptýlim ho něčím jiným a snažím se ho zabavit, ale ta noc, to je psycho teda a mrzí mě, že nevím, jak na něj a on tak řve chudák tak dlouho a já prostě nevím už co. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
14.4.21 17:40
@Lucie_Sx píše:
Podobne odbobi jsem resila tim polozenim k sobe pod perinu a pridrzenim, ale na ne to fungovalo.
Jeste muzes zkusit nositko, casto jsem uspala v manduce, kdyz bylo dite unavene, ale nechtelo zabrat a chtelo se hybat.

No to fungovalo dva dny a pak šílený řev, že ho jako držím a on nechce a chce asi někam lézt nebo co a to ho druhou hladim a zpívám. Teda zpívám, no pokouším se o zpěv… A taky to nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1141
14.4.21 17:58

@September88 zkusit posunout ten odpoledni spanek na driv. Me taky kolem treba 5.mesice usinal ve 4 odpoledne a vnoci jsem z nej byla na prasky. Ja mu spanek posouvala nekolikrat, abych zjistila, co je nejlepsi pro oba. A v 11 mesicich jsem mu 2 spanky proste utla a od ty doby se uz vyspim lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
14.4.21 18:05
@PastikaJatrova píše:
@September88 zkusit posunout ten odpoledni spanek na driv. Me taky kolem treba 5.mesice usinal ve 4 odpoledne a vnoci jsem z nej byla na prasky. Ja mu spanek posouvala nekolikrat, abych zjistila, co je nejlepsi pro oba. A v 11 mesicich jsem mu 2 spanky proste utla a od ty doby se uz vyspim lip.

Jenže jak? :D když se snažím ho dát spát dřív, tak ležet nechce ani náhodou a čím víc se ho snažím pridrzovat, aby spal, pustím melodie na spaní nebo zpívám, tak chce akorát tak lézt, stavět se a když ho pridrzuju dyl, tak se vzteka, že prostě ležet nechce a je z toho akorát řev. Když ho dám do nosítka, tak prostě klidně hodinu kouká okolo, pohupuje se… A pak až když je sám unavený, tak si mne oči a to vím, že by uspavani zabralo. Ani když s ním jdu dřív ven s kočárkem, tak v něm neusne a kouká :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1141
14.4.21 18:41

@September88 tak to uz nevim.ja vyjela vzdycky ve 13:00 s kocarem a ve 14:00 spal. a nebo jsem si s nim sedla na gymnastickej mic a jen se pohupovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
14.4.21 18:55
@PastikaJatrova píše:
@September88 tak to uz nevim.ja vyjela vzdycky ve 13:00 s kocarem a ve 14:00 spal. a nebo jsem si s nim sedla na gymnastickej mic a jen se pohupovala

No právě, prostě pán má zjevně na to jiný názor :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20603
14.4.21 18:55
@September88 píše:
Jenže jak? :D když se snažím ho dát spát dřív, tak ležet nechce ani náhodou a čím víc se ho snažím pridrzovat, aby spal, pustím melodie na spaní nebo zpívám, tak chce akorát tak lézt, stavět se a když ho pridrzuju dyl, tak se vzteka, že prostě ležet nechce a je z toho akorát řev. Když ho dám do nosítka, tak prostě klidně hodinu kouká okolo, pohupuje se… A pak až když je sám unavený, tak si mne oči a to vím, že by uspavani zabralo. Ani když s ním jdu dřív ven s kočárkem, tak v něm neusne a kouká :nevim:

Já jsem třeba zjistila, že nejpohodlnější je uspat je ve chvíli, kdy jsou na spaní zralí. Neřeším režim, jedu podle dětí. Nějaké posouvání spánku, to vůbec. Nefungovalo, byly to akorát nervy.
Tohle je prostě blbý období, ono to zase přejde, neboj. Zkus to zkoušet, co by zabralo, a snaž se moc nestresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
14.4.21 20:03
@September88 píše:
Děkuji moc, já na ně určitě juknu! 🙂 Kdyby se aspoň chtěl nosit, ale řve fakt hodinu a půl v kuse a pravidelně v čase mezi jednou a třetí.. Děkuji za napsání! :andel:

A dáváš mu mlicko v noci, když brečí, na to nereaguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat