Osmiměsíční špatně jí a hubne

1032
24.9.20 22:27

Osmiměsíční špatně jí a hubne

Ahoj holky, jdu se ptát na vaše zkušenosti.

Jsem trošku zoufalá z příkrmů. Syn (8,5 měsíce) nebyl nikdy extra jedlík, ale na druhou stranu, dokud jsem měla dost mlíka a bylo výživný, tak nabíral úplně krásně. A i příkrmy první měsíce mu zjevně chutnaly, těšil se na ně, jen není žrout na množství. V létě (v necelých 7 měsících) měl přes 8,5 kg, takže dost.

V 7 měsících v srpnu začal lézt, je hodně akční, a když hodně tak fakt hodně. Už asi měsíc si stoupá, neustále sebou šije, pořád někam „zdrhá“, při přebalování, oblíkání, krmení. Je jak pytel blech. Bohužel úplně bojkotuje lahev a UM. Mlíka mám čím dál míň. Cítím to, i on už se mele při kojení, pouští, odvrací hlavu, vzteká. Ale UM to ani za nic nepozře. Zkusila jsem asi už všechny značky a různý flašky. No a včera jsme u doktorky zjistili, že od července zhubnul, a to dost – o skoro půl kila! :,(

Jenže prostě krmení je za trest. Jí sice všechno, ale po troškách. Ráno kaši /ale pár mililitrů/ do něj cpu hodinu a je to všude. Otáčí se mi, odvrací, pusu semknutou. Svačinka (ovoce, přesnídávka s piškotem, jogurt s ovocem apod), opět pod tlakem, a když sní 10 deka, je to moc. Oběd se opakuje, sní tak půlku, co by měl sníst, takže masozeleninu dostane i na večeři (tu druhou půlku). Prostě celkově, když to vezmu kolem a kolem, za den spořádá s hroznýma obstrukcema půlku toho, co je tak běžné. Vystrašilo mě to, že do toho července prospíval krásně, úplně učebnicově, a najednou sešup a hubne.

Nemáte nějaké fígle, jak ho pro to jídlo víc nadchnout? Nechci ho cpát jen něčím kalorickým, aby to byly kila a živiny nula. Ale doktorka se tvářila, že ho pomalu týrám hlady, nacpala to do grafů a hrozila nutričním doktorem. Teď ho bude víc hlídat, což jsem ráda samozřejmě, ale prostě dělám, co můžu.

Stalo se vám někomu, že by mělo mimčo takový pokles chvilku a pak se rozjedlo? Může to být zubama, prostě nějaký období? Nebo, že je tolik v pohybu, tak má vyšší výdej než příjem, jak špatně jí…

Jinak je OK, nemá průjmy, nezvrací, teploty, je čipernej, není nijak unavenej…
díky za rady :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5194
24.9.20 22:38

A suchej rohlik, kukuricny krupky taky sam od sebe nepozre? Kdyz jite vedle nej tak dela co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3424
24.9.20 22:41

Ne, nerozjedl se, postupně odmítal jídlo víc a víc, až nakonec spadl do podvýživy. U nás za tím byla ABKM. Dokud jsem plně kojila, byl krásně baculatý. Jak začaly příkrmy (kaše s UM), začalo být zle. Během 5 měsíců se propadl z 65.percentilu na 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
24.9.20 22:42
@Cenarius píše:
A suchej rohlik, kukuricny krupky taky sam od sebe nepozre? Kdyz jite vedle nej tak dela co?

No křupky sní, ale dělá s nima spíš blbiny, takže půlky rozmačká, rozpatlá. Zajímavé je, že když jíme my, tak se často tváří, že by si dal hned. Kolikrát už jsem v ten moment vstala a došla třeba pro trochu přesnídávky, že „hurá dal by si něco k jídlu“, on první lžičku zkusí tak na špičku jazyka, sní dvě tři a začne se ošívat, otáčet, uhýbat hlavou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
24.9.20 22:43

@Whitedog No mě to taky napadlo, že by to mohla být nějaká potravinová intolerance nebo alergie… U vás se projevovala i jinak? Třeba ty průjmy a tak, nebo prostě jen čím dál hůř jedl? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5194
24.9.20 22:48

@Mutlice pokud nemate doma delany a davate kupovany, tak nektere znacky jsou brutalne nechutny :D a ani se detem nedivim, ze dali dve lzciky a vic ani prd, ja dal jednu a stacilo obcas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
24.9.20 22:53
@Cenarius píše:
@Mutlice pokud nemate doma delany a davate kupovany, tak nektere znacky jsou brutalne nechutny :D a ani se detem nedivim, ze dali dve lzciky a vic ani prd, ja dal jednu a stacilo obcas

Je to tak půl napůl, někdy jsou doma rozvařený ovocný přesnídávky, někdy kupovaný - totéž masozelenina - něco vařím, někdy dám skleničku (ty jsou teda některý fakt příšerný :mrgreen: ), ale on se tváří na všechno stejně bohužel :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1565
24.9.20 23:02

No a když mu das opravdu od vás z talíře kus něčeho? Masa, těstoviny, zeleniny…? Naše je taky docela nejedlík, ale většinou když dostane z našeho talíře něco, tak si to drží jako svatost a hezky to všechno sní. Co zeleninové polívky? Vývar? Zkoušela si trochu dosolit, ať to má nějakou chuť? Stačí malá špetička, samozřejmě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
24.9.20 23:06

@PepiKo Dneska dostal z talíře kousek a to snědl, ale bylo to fakt maličko. Můžu zkusit dát víc. Polívky dělám, jakoby zeleninový krém většinou. On to dlabe, zpočátku i docela ochotně, ale prostě po pár lžičkách už čučí, co se kde šustne, otáčí se, rozhazuje rukama… ale zítra mu zkusím dát větší kousek něčeho ode mě. To přisolení jsem teda nezkusila :think: Zkusím to nějak „dochutit“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24946
24.9.20 23:10
@Mutlice píše:
No křupky sní, ale dělá s nima spíš blbiny, takže půlky rozmačká, rozpatlá. Zajímavé je, že když jíme my, tak se často tváří, že by si dal hned. Kolikrát už jsem v ten moment vstala a došla třeba pro trochu přesnídávky, že „hurá dal by si něco k jídlu“, on první lžičku zkusí tak na špičku jazyka, sní dvě tři a začne se ošívat, otáčet, uhýbat hlavou :nevim:

Hele zkus mu dát příště co máš ty pokud to není nějak extra nevhodný pro děti. Já mam taky malýho co moc nejí, musí ho zabavit u jídla a prostě mu to tam nasázet, skleničky sní půlku i teď v 10 m. Jiná je ale když mu dám svoje. On uplně odmítá ochutnat první sousto ze lžičky, takže jíme buď rukama sám, nebo teď máme vidličku :mrgreen: kupovaný máme jako nouzovku, v podstatně už jí normální jídlo. Teď frčí maliny a borůvky, banan do ruky nebo na kousky, avokádo, pečivo s lučinou a šunkou (to si samozřejmě namažu jako já a dávám mu kousat), tětoviny celé. kousky kuřete, cokoliv do ruky.
Já teda ještě kojím, takže to doháníme mlíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
24.9.20 23:12

@pikola Diky za radu, zkusim to. Fakt je, ze na nase jidlo se tvari, ze by rad :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
24.9.20 23:13

Starsi dcera prestala skoro uplne jist po odstaveni (respektive odstavila se sama a pak uz nechtela nic, bylo ji 8.5m). V roce mela 7.80 kg, v 18m 8.80 kg, pak mesic nejedla vubec, krevni testy ale nic neukazaly. Docela se rozjedla az ve 4.5r.. Je porad drobounka (8.5r a 123 cm, okolo 22 kg), ale muze byt po mne, sama mam jen 153 cm. Pamatuji, ze 1 sklenicka masozeleniny byla na 2-3 obedy, no, aspon jsem usetrila :mrgreen::hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24946
24.9.20 23:16

@Mutlice Zkus i aby jedl sám, je to sice za cenu bordelu, ale mají to rádi. Můj nechce otevřít pusu ani na pár lžiček, vůbec neznám že by dítě samo otvíralo pusu. Ale když já mám něco to je jiná :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
24.9.20 23:17

@Hobitka Tak pokud to neni nejaky zdravotni problem, je to jak pises, tak je to v pohode :) dik, snad to bude u nas taky ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
24.9.20 23:17

@pikola zkusim, diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu