1,5 roku dítě vůbec nejí

96
11.7.20 10:24

Osmnácti měsíční vůbec nejí

Ahoj. Vím, že tu toto téma už nějaké je a já si vlastně nejdu ani pro radu, spíš pro uklidnění. Mám rok a půl starou dceru a nikdy nebyla velkej jedlík, ale i když jedla malé porce tak jedla všechno. Mívá období kdy nejí skoro vůbec, ale vždycky to trvalo jen tak 3 dny. Teď už to trvá skoro týden a hlavně je to každý den horší a horší. Dneska třeba ještě nejedla nic. Jakmile jí ukážu jídlo začne kroutit hlavou, že ne a pomalu brečí jak kdybych ji chtěla otrávit. Jinak je v pohodě, litá tady, směje se, až si říkám, kde bere energii z toho ho… co ji. Za to já jsem už úplně na nervy, už jsem to i ořvala. Pořád si říkám, že je to jen období, snažím se nenutit, ale je to tak těžký. Pořád je tam ten červíček co když je to příznak nějaké nemoci? Maminky nejedlíků uklidníte mě že se zase rozjí? Nebo naopak měl to někdo takhle a byla to fakt nějaká nemoc? Jo ještě dodám, že um pije, neusne bez něj. Ale mám strach, ji ho teď zrušit. Říkám si že má aspoň něco z něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4943
11.7.20 10:27

A pije mateřské mléko a nebo Sunar?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17481
11.7.20 10:29

Syn mel um do 3 let, taky hrozny nejedlik, on byl schopny snist za den treba presnidavku nebo 2 lzice polévky k obedu. Vlastne doteď (je mu 5) je s nim v jidle potiz, ale kdyz uz chape a da se s nim smlouvat, ledacos vyjednam. Celkem pomaha, kdyz ji v kolektivu mezi dalsima detma. Ale jinak sem si taky obcas rikala, ze asi zije ze vzduchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.7.20 10:32

Pije mlíko od Hami. Už od malička má lahev místo dudlíka. Neusne bez něj. Takže na odpolední spánek a večer, někdy i v noci. Dohromady právě tak 600 až 700 ml. Ale to pila vždycky i když jakž takž jedla. Teď jsem ráda že pije aspoň to mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.7.20 10:37
@Kriss Tina píše:
Syn mel um do 3 let, taky hrozny nejedlik, on byl schopny snist za den treba presnidavku nebo 2 lzice polévky k obedu. Vlastne doteď (je mu 5) je s nim v jidle potiz, ale kdyz uz chape a da se s nim smlouvat, ledacos vyjednam. Celkem pomaha, kdyz ji v kolektivu mezi dalsima detma. Ale jinak sem si taky obcas rikala, ze asi zije ze vzduchu.

Taky už se nemůžu dočkat až ji budu moct trošku vydírat :D. A díky. Sice je to smutný, ale když čtu, že je na tom někdo podobně a dítě pořád žije tak mě to uklidní :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
11.7.20 10:37

Mrkni ji do pusy, jestli nema afty, zapalene mandle nebo zkratka nejaky problem (rostouci zoubek atd). Pokud nic neobjevis, tak trpelivost. Nabidni ji treba na vyber ze dvou, tri potravin, co by si mohla dat, ale nenut ji. 600ml Sunaru ji pro doplneni energie staci, alespon po nejakou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4943
11.7.20 10:45

@Tejami tak to je jasný.. ona si hodně vezme z toho mléka a evidentně jí to stačí. Některé děti to tak mají. :roll: tím neříkám že jí to mléko máte zrušit ale je to vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.7.20 10:46
@unuděná píše:
Mrkni ji do pusy, jestli nema afty, zapalene mandle nebo zkratka nejaky problem (rostouci zoubek atd). Pokud nic neobjevis, tak trpelivost. Nabidni ji treba na vyber ze dvou, tri potravin, co by si mohla dat, ale nenut ji. 600ml Sunaru ji pro doplneni energie staci, alespon po nejakou dobu.

Zoubky mě taky napadly, ale nikdy u nich až takhle nechutenstvím netrpěla. Ale zrovna jsou nařadě špičáky a ty jsou prý nejhorší tak že by :nevim:. No jak usne tak se mrknu, jinak se asi nenechá. Jinak nabízím pořád všechno možný a nic, ach jo. Teď vařím její oblíbený těstoviny tak snad aspoň ďobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8665
11.7.20 10:51

Pokud se bojíš, že jí to nestačí, tak 600 ml Um má v tomo věku už docela význam, takže nebreč. Energie má dost.
Už neroste tak rychle jako miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4368
11.7.20 10:57

Taky nechápu z čeho dcera vyrostla. Taky jsem ji chtela zrušit mlíko na noc už dávno, ale kolikrát to bylo nějaký pořádný jídlo co za celej den snědla. Teď ve 3 letech začíná trochu jíst, maso skoro vůbec, to je zázrak když kousek sni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.7.20 11:16
@Sany80s píše:
Pokud se bojíš, že jí to nestačí, tak 600 ml Um má v tomo věku už docela význam, takže nebreč. Energie má dost.
Už neroste tak rychle jako miminko.

Jo to já nemám strach, že by umřela hlady, spíš aby to nebyl příznak nějaké nemoci. Jsem z toho prostě už na nervy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8665
11.7.20 11:22
@Tejami píše:
Jo to já nemám strach, že by umřela hlady, spíš aby to nebyl příznak nějaké nemoci. Jsem z toho prostě už na nervy :roll:

Tohle děti, které hodně vyžadují Um, někdy dělají. Nebo máš i nějaký jiný důvod, proč se bát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
11.7.20 11:22

Nebrala bych uplne na lehkou vahu, protoze duvodu muze byt rada, a to i zavaznejsich. Ale na druhou stranu bych nepanikarila hned. Dcera dva roky a kousek mela taky takova obdobi. Trvaly v radu tydnu. Ale vzdycky mela neco, co by si dala - susenky, jablko…ne, ze bych ji tim nahrazovala jidlo, ale minimalne me to uklidnovalo, ze uplne chut k jidlu neztratila. Nabizela bych, co prochazi nejlip a zkusila vyckat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.7.20 11:31
@Sany80s píše:
Tohle děti, které hodně vyžadují Um, někdy dělají. Nebo máš i nějaký jiný důvod, proč se bát?

Ne to zas ne. Jinak je veselá, živá až nechápu z čeho. Spíš, že už to trvá skoro týden a už odmítá pomalu i to co měla vždycky ráda. Teď teda snědla pár těstovin a docela s chutí, ale tak 10 kolínek jestli vubec a už nechce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.7.20 11:34
@Tajeka píše:
Nebrala bych uplne na lehkou vahu, protoze duvodu muze byt rada, a to i zavaznejsich. Ale na druhou stranu bych nepanikarila hned. Dcera dva roky a kousek mela taky takova obdobi. Trvaly v radu tydnu. Ale vzdycky mela neco, co by si dala - susenky, jablko…ne, ze bych ji tim nahrazovala jidlo, ale minimalne me to uklidnovalo, ze uplne chut k jidlu neztratila. Nabizela bych, co prochazi nejlip a zkusila vyckat.

No právě závažnějších důvodů mám strach :(. Příští týden máme jít na preventivku tak jsem zvědavá co na to doktor. I když doufám, že se do té doby aspoň trochu zas rozjí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama