Závislost na automatech

Anonymní
15.4.20 17:29

Osoba blízká gemblerovi

Zdravím, chtěla bych slyšet vaše zkušenosti. Než začnu psát o daném tématu, chtěla bych poprosit, abyste nepsali, ať od něj utecu apod.
Mám přítele který hraje automaty. Chce to změnit, uvědomuje si problém. Podala jsem mu pomocnou ruku a hledáme různé sezeni apod. Proto bych se chtěla zeptat zda měl či má někdo podobnou situaci a jak jste dotyčnému pomohli ať už v kontrole financí nebo psychickou podporou. Budu ráda za vaše zkušenosti. Mějte hezký den a omlouvám se za anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17910
15.4.20 17:40

Víš co je to spoluzávislost - to je přesně to, v čem se plácáš.

Tvoje láska ho nezachrání, jen se oba ponoříte na dno žumpy. Namlouváš si voloviny, protože se odmítáš věnovat vlastnímu životu a převzít zodpovědnost za sebe samotnou, tak to raději hodíš na něj, a že ho musíš zachraňovat a proto ničíš sebe samu.

Potřebujete si přiznat, že máte problém a řešit to v adiktologické ambulanci, on až bude v hájim tak spíš v léčebně.

Ten komu dřív dojde, že jakej šel, takovou potkal a že jse oba v háji a on svoje problémy přehlušuje automatama a ty svoje problémy přehlušuješ tím, že ho zachraňujš, si nejsnáze pomůže tím, že vstoupí do indiviudálu v adiktologické péči a nebo k anonymním gamblerům/spouzávislým.

mrkni sem

http://codependentanonymous.cz/beta/

Hlavě si proboha nepořizuj dítě -to že chceš odsabotovat sebe samu, prosím, to je tvoje volba, ale pokud do patologického vztahu gamblera a spoluzávislé „záchranářky“ přivedeš ještě mimino, tak budeš přímo odpovědná za to, jak ho zničíte. (ne, fakt ho dítě nezmění, celé to jen zhorší)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3688
15.4.20 17:57

Nedoporučuji. Můj otec je gambler. Zničil život všem svým blízkým, tisíckrát sliboval a chtěl se napravit, nikdy to neudělal. Teď v 55 je to absolutní troska, co se vykašlala na všechny své děti (druhou sadu dal do decaku, já si je vzala do péče), má miliony dluhu, co už nikdy nesplatí a bezdomovec není jen proto, že se mu podařilo zmanipulovat babičku tak, že s námi přerušila styky (ví, že bychom to nedopustil) a parazituje na své staré nemocné matce v důchodu.

Nenic život sobě a už vůbec si s ním nelořizuj dítě a nenic život jemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3055
15.4.20 17:59

Pokud se nebude léčit, není to na nic. Hlavně si nepořizujte nic společného, může se stát, že vám jednou přijde domů exekutor nebo ještě hůř, vymahač dluhů. Můžeš mu zkusit dát měsíc, ale pokud to nedá, opustila bych ho. Jinak tě stáhne sebou a budeš platit jeho dlouhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34473
15.4.20 18:20
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych slyšet vaše zkušenosti. Než začnu psát o daném tématu, chtěla bych poprosit, abyste nepsali, ať od něj utecu apod.
Mám přítele který hraje automaty. Chce to změnit, uvědomuje si problém. Podala jsem mu pomocnou ruku a hledáme různé sezeni apod. Proto bych se chtěla zeptat zda měl či má někdo podobnou situaci a jak jste dotyčnému pomohli ať už v kontrole financí nebo psychickou podporou. Budu ráda za vaše zkušenosti. Mějte hezký den a omlouvám se za anonym

Máte spolu něco společného? Děti? Pak bych jeden pokus o nápravu absolvovala. S tím, že budu vědět o všech jeho finančních eskapadách. Dost bych se bála, že u nás zazvoní exekutor. Jestli nemáte děti, opravdu bych pádila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
15.4.20 18:29

Mam osobni zkusenost s byvalym partnerem. Zacala to jako nevinna zabava a skoncilo to peklem. Chtel se taky lecit, byl i hospitalizovany v Bohnicich a pak jsme tam dochazeli spolu, jak nam bylo doporuceno. Vse bylo k nicemu, prohral vsechny sve penize, pak je bral i mne a rodicum, prodal auto atd. Kontrola financi nepomohla, vzdy nasel zpusob, jak se k nim dostat. Nechces slyset, ze mas odejit. Bohuzel je to ale to nejlepsi reseni pro tebe. Absolutne chapu tvuj pristup, mela jsem to naprosto stejne. Prusvih ale bude, pokud jeden budete neco delat pro druheho, protoze to hlavne musite delat kvuli sami sobe (on pro sebe, ty pro tebe).

Pokud tim chces opravdu prochazet s nim, tak doporucuji urcite leceni. Bud at se tam ubytuje na x mesicu nebo aspon dochazet (my chodili k Dr. Nesporovi). Odeprit pristup k penezum a movitym vecem, co jdou lehce prodat. A hlavne si zachovat zdravy usudek a pozadat o pomoc - hlavne odborniky, sami to (mam obavu) nezvladnete. Drzim palce, klidne napis soukrome, pokud bys chtela si o tom vic promluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
15.4.20 19:05

Myslím, že to jde pouze ve výjimečných případech, kdy dotyčný dostane koupačku mezi oči a už je na samém dně, hranici života a smrti, či bytí a nebytí. :roll: Základ je hlídat finance a samozřejmě léčba. Takový člověk je už napořád abstinujici gembler a těžko soudit jak zareaguje pod tlakem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
15.4.20 19:14

Víte co mě. Osobně by zajímalo jak se pozná gambler chodil jsem si taky dřív zahrát třeba za 100.nebo 200.kc. sazim na fotbal a hravam poker ale zajímalo. By mě. Od kdy to. Je gambler

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17910
15.4.20 19:20
@B4RC3LON4 píše:
Víte co mě. Osobně by zajímalo jak se pozná gambler chodil jsem si taky dřív zahrát třeba za 100.nebo 200.kc. sazim na fotbal a hravam poker ale zajímalo. By mě. Od kdy to. Je gambler

V okamžiku kdy nejsi schopný přestat hrát, i když moc dobře víš, že prohráváš daleko víc, než vyhráváš. Jakmile nejsi schopný udělat racionální analýzu zisků a ztrát a namísto toho opravdu věříš, že teď už to musí vyjít.
V okamžiku kdy si řekneš „můžu přestat sázet, kdykoliv budu chtít, mám to podkontrolou, ale teď nechci.“

V okamžiku kdy si řekneš - zkusím to trošku omezit, třeba měsíc vůbec nebudu dávat peníze do žádných her. A nezvládneš to dodržet, protože si najdeš nějaký libovlný důvod, proč hrát.

Obecně - v okamžiku kdy vzrušením ze hry přehlušuje šnějaké nepříjemné pocity a utíkáš tím od problémů, které neřešíš, tak máš velký potenciál propadnout se do závislosti.

Jo a pokud už si kvůli hraní někomu lhal, zejména o tom, kolik si do toho naházel, tak je to vcelku jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64549
15.4.20 19:26
@Anonymní píše:
Mám přítele který hraje automaty. Chce to změnit, uvědomuje si problém. Podala jsem mu pomocnou ruku a hledáme různé sezeni apod. Proto bych se chtěla zeptat zda měl či má někdo podobnou situaci a jak jste dotyčnému pomohli ať už v kontrole financí nebo psychickou podporou. Budu ráda za vaše zkušenosti. Mějte hezký den a omlouvám se za anonym

Je to zcela marné. Jen tě zničí.. Pokud se nepůjde léčit a to fakt nechat se zavřít, tak nemá nejmenší šanci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat