Osoba obmyšlená u penzijka - jsem rozvedená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 09:20
osoba obmyšlená u penzijka - jsem rozvedená

Ahoj, mám penzijko a zatím tam jako „dědic“ figuroval můj manžel. Vůbec nevím, koho jiného tam uvést, když se rozvádíme? Rodiče jsou starší…

Reakce:
PetraJ
Kelišová 6764 příspěvků 30.08.18 09:23
@Anonymní píše:
Ahoj, mám penzijko a zatím tam jako „dědic“ figuroval můj manžel. Vůbec nevím, koho jiného tam uvést, když se rozvádíme? Rodiče jsou starší…

Po rozvodu jsem tam manžela vyškrtla a neuvedla jsem nikoho. Takže kdyby něco, zdědí peníze děti, kdyby nebyly děti, tak rodiče. Prostě nejbližší příbuzný, kdo bude dědit všechno ostatní.

elen-ka
Extra třída :D 12591 příspěvků 23 inzerátů 30.08.18 09:32

Dala bych děti, pokud nejsou, tak nikoho. Rozhodně bych manžela co nejdříve zrušila jako obmyšlenou osobu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63765 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 10:52

POkud nemáš děti, tak bych klidně dala rodiče, časem to klidně můžeš změnit, ale když někoho uvedeš, tak je to tím vyjmuté z dědictví a nemusí se na to čekat.

Nugetkka
Kecalka 334 příspěvků 30.08.18 10:57

Ahoj, záleží na tom, jestli tam máš jmenovitě bývalého manžela, nebo prostě jen manžel. Pokud by byla ta druhá varianta, tak nedědí nikdo, protože žádného manžela momentálně nemáš ;) a kdyby ses znovu vdala, tak automaticky bude dědicem nový manžel, jestli je to takhle trochu srozumitelné :lol:

romankolar
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 30.08.18 15:17

Jak je psáno výše, pokud nejsou děti,napsal bych tam rodiče a finito. Když se situace změní, nechá se to kdykoli opravit. Pokud se nezmění, tak v případě nejhorším by to dostali rodiče (ty by to dostali tak jako tak, ale až po dědickém řízení), v případě, že by rodiče nežili, je to stejné, jako když tam není nikdo. Takže jestli tam budou v případě absence dětí rodiče nebo nikdo, je vlastně jedno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 17:29

Pokud nebudete mít zapsanou obmyšlenou osobu, tak v dědickém řízení (kdyby k tomu došlo) dostanou jen peníze, které jste tam vložila Vy, popř. zaměstnavatel(to by měli zdanit). To co je od státu nedají.Zapisovala jsem nedávno nezletilého syna, právě z tohoto důvodu.Mému příteli právě nebylo vyplaceno vše, protože ho tam jeho tatínek neuvedl a šlo to přes dědické řízení. Právník říkal, že kdyby tam byl, tak by mu vyplatili úplně celou částku (tatínek,zaměs­tnavatel,stát)

Prosím o ponechání anonymu, citlivé informace, pokud ne, tak raději smazat

děkuji anonym A.

romankolar
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 30.08.18 21:32

anonym A. Ano to je velmi podnětná připomínka. Takže rodiče.

lucie.krajcarova
Kecalka 470 příspěvků 91 inzerátů 30.08.18 21:36
@Anonymní píše:
Pokud nebudete mít zapsanou obmyšlenou osobu, tak v dědickém řízení (kdyby k tomu došlo) dostanou jen peníze, které jste tam vložila Vy, popř. zaměstnavatel(to by měli zdanit). To co je od státu nedají.Zapisovala jsem nedávno nezletilého syna, právě z tohoto důvodu.Mému příteli právě nebylo vyplaceno vše, protože ho tam jeho tatínek neuvedl a šlo to přes dědické řízení. Právník říkal, že kdyby tam byl, tak by mu vyplatili úplně celou částku (tatínek,zaměs­tnavatel,stát)

Prosím o ponechání anonymu, citlivé informace, pokud ne, tak raději smazat

děkuji anonym A.

Děkuji, uvedu tam mamku

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >