Osoba obmyšlená u penzijka - jsem rozvedená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 09:20
osoba obmyšlená u penzijka - jsem rozvedená

Ahoj, mám penzijko a zatím tam jako „dědic“ figuroval můj manžel. Vůbec nevím, koho jiného tam uvést, když se rozvádíme? Rodiče jsou starší…

Reakce:

PetraJ
Kelišová 6712 příspěvků 30.08.18 09:23
@Anonymní píše:
Ahoj, mám penzijko a zatím tam jako „dědic“ figuroval můj manžel. Vůbec nevím, koho jiného tam uvést, když se rozvádíme? Rodiče jsou starší…

Po rozvodu jsem tam manžela vyškrtla a neuvedla jsem nikoho. Takže kdyby něco, zdědí peníze děti, kdyby nebyly děti, tak rodiče. Prostě nejbližší příbuzný, kdo bude dědit všechno ostatní.

elen-ka
Extra třída :D 12074 příspěvků 8 inzerátů 30.08.18 09:32

Dala bych děti, pokud nejsou, tak nikoho. Rozhodně bych manžela co nejdříve zrušila jako obmyšlenou osobu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 10:52

POkud nemáš děti, tak bych klidně dala rodiče, časem to klidně můžeš změnit, ale když někoho uvedeš, tak je to tím vyjmuté z dědictví a nemusí se na to čekat.

Nugetkka
Kecalka 233 příspěvků 30.08.18 10:57

Ahoj, záleží na tom, jestli tam máš jmenovitě bývalého manžela, nebo prostě jen manžel. Pokud by byla ta druhá varianta, tak nedědí nikdo, protože žádného manžela momentálně nemáš ;) a kdyby ses znovu vdala, tak automaticky bude dědicem nový manžel, jestli je to takhle trochu srozumitelné :lol:

romankolar
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.08.18 15:17

Jak je psáno výše, pokud nejsou děti,napsal bych tam rodiče a finito. Když se situace změní, nechá se to kdykoli opravit. Pokud se nezmění, tak v případě nejhorším by to dostali rodiče (ty by to dostali tak jako tak, ale až po dědickém řízení), v případě, že by rodiče nežili, je to stejné, jako když tam není nikdo. Takže jestli tam budou v případě absence dětí rodiče nebo nikdo, je vlastně jedno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 17:29

Pokud nebudete mít zapsanou obmyšlenou osobu, tak v dědickém řízení (kdyby k tomu došlo) dostanou jen peníze, které jste tam vložila Vy, popř. zaměstnavatel(to by měli zdanit). To co je od státu nedají.Zapisovala jsem nedávno nezletilého syna, právě z tohoto důvodu.Mému příteli právě nebylo vyplaceno vše, protože ho tam jeho tatínek neuvedl a šlo to přes dědické řízení. Právník říkal, že kdyby tam byl, tak by mu vyplatili úplně celou částku (tatínek,zaměs­tnavatel,stát)

Prosím o ponechání anonymu, citlivé informace, pokud ne, tak raději smazat

děkuji anonym A.

romankolar
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.08.18 21:32

anonym A. Ano to je velmi podnětná připomínka. Takže rodiče.

lucie.krajcarova
Kecalka 444 příspěvků 94 inzerátů 30.08.18 21:36
@Anonymní píše:
Pokud nebudete mít zapsanou obmyšlenou osobu, tak v dědickém řízení (kdyby k tomu došlo) dostanou jen peníze, které jste tam vložila Vy, popř. zaměstnavatel(to by měli zdanit). To co je od státu nedají.Zapisovala jsem nedávno nezletilého syna, právě z tohoto důvodu.Mému příteli právě nebylo vyplaceno vše, protože ho tam jeho tatínek neuvedl a šlo to přes dědické řízení. Právník říkal, že kdyby tam byl, tak by mu vyplatili úplně celou částku (tatínek,zaměs­tnavatel,stát)

Prosím o ponechání anonymu, citlivé informace, pokud ne, tak raději smazat

děkuji anonym A.

Děkuji, uvedu tam mamku

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prahu zahltily zelené koloběžky: Rozpadají se a ohrožují všechny kolem!

Ulice Prahy v posledních týdnech zaplavil světový fenomén – zelené... číst dále >

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >