Reklama

Osoba pečující o dítě a školka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Qadra
Stálice 79 příspěvků 03.09.18 09:46
Osoba pečující o dítě a školka

Dobrý den.Jsem hlášena jako osoba pečující o dítě do 4 let věku u zdravotní pojišťovny. Do přihlášky do školky jsem uvedla, že dítě bude chodit na dopolední vyučováni. Dítě mi šlo dnes poprvé do školky a mě by zajímalo, zda je možné a zda necháváte občas ve školce í dítě po obědě. Vim, že to je povolené jen 4 hodiny denně, ale dcerka by tam ráda někdy i přespala. Je to velký problém, když je hlášena jen na dopoledne atd? Jednalo by se jen o dny, kdy mám třeba naplánovaného lékaře atd…Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 03.09.18 09:51

Skolka si vede dochazku a pokud by prisla kontrola, tak budes mit potize. Pojistovna muze i odejmout status “pecujici osoby”.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 03.09.18 09:59

Nesmí se to,pokud se na to přijde,budeš mít potíže.

Jannys
Kelišová 6322 příspěvků 03.09.18 10:01

Nevím jak u Vás ve školce,ale já mám Tedy, že pečuji o dítě do 6 let věku dítěte a do přihlášky jsem uvedla, že bude chodit celodenně ( i když nebude ).
Beru ho každý den po O.
Proč jsem pro jistotu dala, že bude chodit na celý den?

• jednak to té přihlášce neublíží
  • stejně platím obědy paušálně
  • nikdy nevím co se může stát a holt někdy využiju toho, že ho nechám i po O.

Ale nehodlám toho využívat.
Záleží jak to máte s přihláškami ve školce, protože po obědě mají sice spánek,ale taky svačinu,takhle by ji dítě muselo dostat.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 03.09.18 10:53

@Jannys osoba pečující o dítě je statut,kdy za Tebe stát platí zdravotní pojištění a Ty jsi s ditetem doma bez platu. Pokud máš jedno dítě,jde to do 7 let,pokud 2 a více,tak do 15. Má to určitá pravidla,která mají zabranit i zneužívání tohoto statutu. Jedním z nich je,že dítě takové matky může být v školce nanejvýš 4 hodiny denně,i kdyby trakare padaly.

Deti takovych matek mají polodenni dochazku a odhlasenou svacinu.

neila
Extra třída :D 10219 příspěvků 03.09.18 11:12

@Jannys to si ale neurčuješ ty. Do 6 snad ani nejde… buď do 7 nebo dvě děti do 15…

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 03.09.18 12:05

@Jannys co mas uvedene na prihlasce je jedno. Podstatna je fakticka do hazka, ktera u ditete, o nejz se stara osoba pecujici o dite do sedmi let, muze byt max 4 hodiny denne.

Pokud 4hodinnovou dobu dodrzovat nebudes, muze ti pojistovna status odejmout a prestat za tebe platit pojisteni.

Jannys
Kelišová 6322 příspěvků 03.09.18 13:03

@Jana206 @Manticora @neila
Já teda dámy vše chápu co jste napsali řekla jsem čas od času a tím mám na mysli např. 1× za 6 měsíců.Což opravdu ruku na srdce je občas.Důležité pro mě je to, že to nebudu v příštím roce už potrebovat ????

neila
Extra třída :D 10219 příspěvků 03.09.18 13:19

@Jannys jde o to, že máš v té přihlášce uvedeno něco, co neexistuje.

Monchichik
Závislačka 4716 příspěvků 03.09.18 13:38

@Qadra No samozřejmě že je to problém, protože prostě déle než 4 hodiny tam být nesmí a učitelky ti jí tam ani déle nenechají. Tvůj lékař fakt nikoho nezajímá.

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 03.09.18 15:02

Omlouvám se za OT, ale když to má na 2 do 15 let, zaniká pak třeba nárok na druzinu? A jaký je rozdíl, když jsem vedena na pracaku, jako někdo, kdo hledá práci a tímto? V obou případech pojišťovna zdravotní platí, ne?

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 03.09.18 15:26

@Aries6 na pracaku jsi proto, ze jsi monentalne nezamestnana a hledas praci. Ocekava se, ze si ji za cas najdes. Pobiras prispevek v nezamestnanosti.

V pripade osoby pecujici o dite je pece o dite tvou “praci”, nikdo te nenuti si praci hledat a take nedostavas zadne prispevky nebo davky. V obou pripadech za tebe stat plati zdravotni.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 03.09.18 15:32

Do druziny dite take nesmi

Monchichik
Závislačka 4716 příspěvků 03.09.18 15:33

@Manticora Když pečuješ o dítě, tak na dávky nárok určitě máš, to s tím nesouvisí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 03.09.18 16:25
@Monchichik píše:
@Manticora Když pečuješ o dítě, tak na dávky nárok určitě máš, to s tím nesouvisí.

Pokud je osoba pečující o dítě do 7 let věku,tak nemá nárok na dávky hmotné nouze,to vím stoprocentně,tam je podmínkou být na UP a aktivně si hledat práci,dokládat,že si ji hledá. Na přídavek na dítě a případný příspěvek na bydlení nevím,ale podle mě to tam nevadí.

Účelem je,aby se takto rozhodovaly rodiny,kde na to mají a kde otec uživí rodinu ze svého platu,ne,aby byly matky doma s přerostlými dětmi a živil je stát pobíráním všeho možného.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >