Osoba pečující o dítě do 7 let a těhotenství

Anonymní
19.4.20 15:51

Osoba pečující o dítě... Odhlášení dříve, než mělo dítě 7 let?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Jsem hlášena od září 2019 jako osoba pečující o dítě do 7 let. Synovi je 5 let. Nyní jsem ve 12.tt a ráda bych se odhlasila z pojišťovny z tohoto pro mě nevyhodneho statusu (např. mi nyní neproplati pojistovna ani prvotrimestrialní screening a screening preeklampsie, což je 2000,– a podobná vyšetření). Potřebovala bych poradit s tím, že pokud se odhlásim, musim se tedy přihlásit KAM? - na pracovní úřad, abych měla pokryté zdravotní pojištění? I v tomto konkrétním případě, když vědomě nebudu uchazeč o zaměstnání a aktivně nebudu hledat zaměstnání? (mám rizikové těhotenství). Děkuji za rady a názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11625
19.4.20 16:18

Jsi pojistena normalne, neni duvod se nekam prehlasovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19446
19.4.20 16:21
@iiiv píše:
Jsi pojistena normalne, neni duvod se nekam prehlasovat.

Jak to? Pokud nebude osoba pečující o dítě, tak si musí pojištění platit sama, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 16:22

@iiiv Ano, pojištěna jsem, na základní ošetření, ale díky tomuto statusu za mě pojišťovna neproplati vyšetření, kterych je v těhotenství více. Nemít status „Osoba pečující…“ pojišťovna mi tato vyšetření uhradí. Jde mi o odpověď na otazku: Kam se nahlásit po odhlášení z pojišťovny.
Děkuji :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.20 16:23

@vokishka Přesně tak.

• Nahlásit
  • Citovat
11625
19.4.20 16:25

@Třetí zlatíčko ale screening pojistovna uz davno neproplaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8099
19.4.20 16:25

To je nějaká blbost ne? Jak jsi na to přišla?

Jinak k dotazu, na ÚP prohlašuješ, že hledáš zaměstnání a můžeš pracovat, což nesplňuješ. Takže bys musela hradit zdravotní sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
19.4.20 16:26
@vokishka píše:
Jak to? Pokud nebude osoba pečující o dítě, tak si musí pojištění platit sama, ne?

Proto pisu, ze ted je pojistena, kdyz je hlasena jako osoba pecujici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
19.4.20 16:28

Nevim, jakou mas pojistovnu, ale zni to jako blbost. Jsi pojistena normalne, jako kazdy jiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.20 16:30

@iiiv Neproplaci? Žádná pojišťovna? To jsem netušila :think: Když jsem čekala syna, měly pojišťovny cca 1500,– pro těhotné zeny

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.4.20 16:31

@Lendeš Mám jako bonus žlutou kartičku pojištění (manžel pracuje v zahraničí, a já s dětmi spadáme pod něj, jako osoby nezaopatrene)

• Nahlásit
  • Citovat
11625
19.4.20 16:34
@Anonymní píše:
@iiiv Neproplaci? Žádná pojišťovna? To jsem netušila :think: Když jsem čekala syna, měly pojišťovny cca 1500,– pro těhotné zeny

To mas v ramci bonusu sve zdravotni pojistovny. Ale screening si platis sama. Pak si ho muzes nechat proplatit u sve pojistovny, kdyz to nabizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@mroe Mám jako bonus žlutou kartičku pojištění (manžel pracuje v zahraničí, a já s dětmi spadáme pod něj, jako osoby nezaopatrene).
Máme VoZP v ČR a v Německu AOK. Přímo z VOZP mi napsali, že mi to neproplati

• Nahlásit
  • Citovat
2401

1.screening žádná pojišťovna neproplácí. Většinou mají nějaký balíček bonusu a z nich ti buď zaplatí celý nebo část. Záleží jak která pojišťovna to má. Ale to bys musela jít na svoji pojišťovnu s potvrzením o zaplacení a těhu průkazem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.20 16:35

@iiiv Ano, tak jsem to myslela. Přímo tam zaplatím, to je jasné.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama