Osoba pečující o dítě, školka a dohody. Jak to je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 11:03
Osoba pečující o dítě, školka a dohody. Jak to je?

Ahoj, poradíte mi prosím? Vůbec se v tom nevyznám. Malá bude mít za chvilku čtyři roky. Teď v pondělí nastupuje do školky. V září bude pouze na 4 hodiny, ať si zvykne a pak od října uvidíme. Buďto to tak zůstane nebo jí nechám déle. Ale není už zvyklá odpoledne spát, tak uvidíme. Já jsem hlášená na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let. Jestli mi vše dobře dopadne měla bych několik činností. Jednalo by se ale o práce, které bych vykonávala z domova, ale byly by na dohodu. Dvě z toho by byly dlouhodobější a jedna vždy nově podložená novou dohodou na určitou věc (PR články) a po odevzdání jednoho bych na další zadání měla novou. A teď jak to je? Když bych měla ty dohody v září kdy je dcera jen na 4 hodiny mám to na pojišťovnu hlásit i když bych byla de facto doma? Pak jak by tam byla déle než na 4 hodiny tak to už se asi budu muset nahlásit na úřadu práce že? Ale když se tam přihlásím s těma dohodama nebudou mě nutit toho nechat a posílat mě na výběrové řízení? A když můj výdělek bude větší než nějaké to jejich minimum 4500,– to mě vyřadí z evidence? A co pak se zdravotním a sociálním? Moc děkuju, protože já vůbec nevím…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63704 příspěvků 3 inzeráty 01.09.18 11:10

Při registraci na UP nemůžeš pracovat na dohodu o provedení práce. Takže pokud bude dcera ve školece na celý den, tak by sis měla zdravotní platit sama.

maraida
Extra třída :D 14370 příspěvků 01.09.18 11:22

nikam na úřad práce nemusíš.Proč?Když práci máš.Normálně budeš dál hlášená jako osoba pečující do 7 let.Zdravotní za tebe platí,sociální není povinné,můžeš si platit sama nebo nemusíš.Já si ho zatím třeba neplatím.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63704 příspěvků 3 inzeráty 01.09.18 11:23

@maraida Ale pokud bude mít dítko ve školce na víc jak 4 hodiny, tak nemůže být hlášená jako osoba pečující o dítě do 7 let, protože nesplňuje podmínky.

maraida
Extra třída :D 14370 příspěvků 01.09.18 11:28

No jasně,ale ona píše,že má práce z domova.Tak by dítě prostě vyzvedla.A ne­bo,kdyby někdy nechala ve školce déle tak myslím,že se nic neděje.Sama paní na ZP mi to tak řekla.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63704 příspěvků 3 inzeráty 01.09.18 11:29

@maraida Jasně, nic se neděje, jenom podvádí… ale chápu, že to spoustu lidí netrápí. Nehledě na to, že se jasně ptá na situaci, kdyby nechala dítě ve školce déle, ono totiž i doma je potřeba pracovat, pokud člověk pracuje z domu a s dítětem doma to není taková sranda, jak si ti, kdo z domu nikdy nepracovali myslí.

maraida
Extra třída :D 14370 příspěvků 01.09.18 11:40

Tak samozřejmě kdyby tam dítě nechávala pořád tak ne.Ale sama paní na pojištovně mi řekla,že když tam dítě nechám třeba 2× měsíčně dýl tak se prostě nic neděje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 11:51

Právě, že když manžela cca dva roky zpět propustili z práce a než si našel stávající zaměstnání, tak si našel mezitím aspoň práci na dohodu a normálně byl vedený na úřadu práce, akorát nežádal o žádné sociální dávky, ale na tu dohodu byl asi jen měsíc, pak si našel stálou práci na hpp. Jako pokud mi výjdou všechny ty tři dohody a ještě uvažuji si přibrat semtam noční výpomoc někde v marketu, tak se dostanu na částku vyšší než je těch cca 4500,– a pak se mi zdá, že mě vypíšou z evidence. Protože jak mi skončil před rokem rodičák a šla jsem se tam hlásit, tak mi paní říkala, že nad tuto částku mě už v evidenci nenechají a co jako pak? Hlásit se zase na pojišťovně nebo si budu muset to zdravotní platit sama? Chodit někam na osm hodin na hpp nemůžu, nechci rozvádět proč, ale nemůžu, proto si toho chci nabrat co nejvíce to půjde z domova.

maraida
Extra třída :D 14370 příspěvků 01.09.18 12:02

no bud můžeš být vedená jako ta osoba pečující do 7 let. nebo nikde a platit si to sama.Já dělám taky na dohody,dceři bude 7 v zimě a pak si to začnu už taky platit sama

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 01.09.18 12:11

Při evidenci na ÚP nemůžeš pracovat na DPP, ale na DPČ ano. Výdělek může být max. polovina minimální mzdy. Ale samozřejmě musíš plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání, takže chodit na schůzky na ÚP a po výběrkách.

Jako osoba pečující o dítě do 7 let nemůžeš mít dítě ve školce na víc než ty 4 hodiny denně. Že začneš pracovat na dohodu hlásit nemusíš, ale abys zůstala tou osobou pečující o dítě do 7 let, tak to musí být dohoda, ze které není odváděno pojistné, takže DPP s max. 10 tis. měsíčně nebo DPČ pod 2500 kč měsíčně. Pokud teda budeš mít dítě na víc hodin ve školce a nebudeš se registrovat na pracák, tak si zdravotní zaplatíš sama nebo pokud bys překročila ty limity pro odvody z dohod, tak bude soc. i zdrav. zaplaceno z toho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 13:57
@Lendeš píše:
Při evidenci na ÚP nemůžeš pracovat na DPP, ale na DPČ ano. Výdělek může být max. polovina minimální mzdy. Ale samozřejmě musíš plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání, takže chodit na schůzky na ÚP a po výběrkách.Jako osoba pečující o dítě do 7 let nemůžeš mít dítě ve školce na víc než ty 4 hodiny denně. Že začneš pracovat na dohodu hlásit nemusíš, ale abys zůstala tou osobou pečující o dítě do 7 let, tak to musí být dohoda, ze které není odváděno pojistné, takže DPP s max. 10 tis. měsíčně nebo DPČ pod 2500 kč měsíčně. Pokud teda budeš mít dítě na víc hodin ve školce a nebudeš se registrovat na pracák, tak si zdravotní zaplatíš sama nebo pokud bys překročila ty limity pro odvody z dohod, tak bude soc. i zdrav. zaplaceno z toho.

Děkuju. Já počítám pokud se mi poštěstí všechny tři co mám v plánu s výdělkem +- 17000,–. Takže teda zdravotní si budu platit sama jo? A nevíš prosím kolik to teď je? A sociální je povinné?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63704 příspěvků 3 inzeráty 01.09.18 14:02

Socialni povinne neni a zdravotni 1647,–

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 14:15
@j.a.n.i1 píše:
Socialni povinne neni a zdravotni 1647,–

Děkuju

maraida
Extra třída :D 14370 příspěvků 01.09.18 14:18

@j.a.n.i1 a to sociální je prosím kolik?Nevím jestli si ho začít platit nebo ne :think: Co radíte?

ka2ka
Extra třída :D 13147 příspěvků 01.09.18 14:30

sociální bych platila aby šly roky na důchod :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >