Pojištění zdravotně postižené osoby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 14:22
Osoba zdravotne postizena pojisteni

Dobry den mam soc. fobie dnes me sankcne vyradili na uradu prace? Jsem ozp ale nikdo me nerekl kdo plati pojisteni jestli ja nebo stat…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 14.06.19 14:24

Pokus nemas invalidní důchod, tak si budes pojisteni platit sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 14:29

Ste moc hodna moc vam dekuji pojistovna me neodepisuje tatka byl na vzp pani rikala ze mu nic rict nemuze ja sem podal zadost doktor poslal a uvidim jen ve meste je mi zle vazim si toho dekuji…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 14.06.19 15:58

Ještě doplnění, musel by to být 3. stupeň.

vokishka
Extra třída :D 14515 příspěvků 14.06.19 16:43
@j.a.n.i1 píše:
Ještě doplnění, musel by to být 3. stupeň.

zdravotní pojištění se platí od 1. stupně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 14.06.19 16:48

@vokishka Já čtu v zákoně něco jiného, pokud máš lepší odkaz, tak sem s ním…

§ 7
(1) Stát je plátcem pojistného prostřednictvím státního rozpočtu za tyto pojištěnce:
j) osoby, které jsou invalidní ve třetím stupni nebo které dosáhly věku potřebného pro nárok na starobní důchod, avšak nesplňují další podmínky pro přiznání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně nebo starobního důchodu a nemají příjmy ze zaměstnání, ze samostatné výdělečné činnosti a nepožívají žádný důchod z ciziny, nebo tento důchod nepřesahuje měsíčně částku ve výši minimální mzdy;15)

vokishka
Extra třída :D 14515 příspěvků 14.06.19 16:51

@j.a.n.i1 nemám jiný odkaz, jen se to možná teda změnilo, protože moje mamka měla jedničku a právě se dohodla na pracáku, že si to nechá ukončit, když to platí stát. Ale je to tak deset let.

vokishka
Extra třída :D 14515 příspěvků 14.06.19 16:55

@j.a.n.i1 ale koukni sem:
Zdravotní a sociální pojištění

Poživatel invalidního důchodu pro invaliditu prvního i druhého stupně je zdravotně pojištěn. Doba pobírání invalidního důchodu prvního ani druhého stupně se však nehodnotí jako doba pojištěná pro vznik nároku na důchod a nehodnotí se ani při jeho výpočtu. Invalidní důchodce v prvním i druhém stupni invalidity by tedy měl být zaměstnán nebo by se měl snažit být sociálně pojištěn z jiného důvodu (např. alespoň evidencí na úřadu práce).
https://www.naseduchody.cz/…-duchod.html
z otho chápu, že mám pravdu já

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 14.06.19 16:58

@vokishka Ale to je nějaká kdo ví jaká stránka, bez jasného původu, datace článku a odkazu na právní úpravu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 17:02

Holky ja sem ztoho jelen…https://dumfinanci.cz/clanky/5780-pojisteni-dane-invalidni-duchodcu/ sam si to ten mesic zaplatim na vzp facebook chat napsali ze stat plati

Lendeš
Kelišová 6369 příspěvků 14.06.19 17:09

Stát je plátcem za poživatele všech druhů důchodů.

§ 7

(1) Stát je plátcem pojistného prostřednictvím státního rozpočtu za tyto pojištěnce:
b) poživatele důchodů z důchodového pojištění, kterým byl přiznán důchod před 1. lednem 1993 podle předpisů České a Slovenské Federativní Republiky a po 31. prosinci 1992 podle předpisů České republiky. Za poživatele důchodu se pro účely tohoto zákona považuje osoba podle předchozí věty i v měsících, kdy jí podle předpisů o důchodovém pojištění výplata důchodu nenáleží;

P4ja
Echt Kelišová 9466 příspěvků 14.06.19 17:10

@vokishka @j.a.n.i1 No a není to tím, že každá řešíte jiné pojištění. @vokishka píše o zdravotním pojištění, které stát platí i za invalidní důchodce 1. stupně. A @j.a.n.i1 píše o sociálním.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 14.06.19 17:12

@Lendeš Jojo, už jsem to taky našla, že neumím číst…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 17:15

Kdyz me daji ten duchod co mam platit nechci nekomu dluzit…pokud nejsem na urade prace

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 14.06.19 17:18
@Anonymní píše:
Kdyz me daji ten duchod co mam platit nechci nekomu dluzit…pokud nejsem na urade prace

Pokud budeš mít nárok na výplatu důchodu, tak nemusíš platit nic, pokud je pouze uznají invalidní v prvním nebo druhém stupni, ale nemáš odpracováno tolik, abys měla nárok na důchod, tak si zdravotní platíš sama (to je to, v čem neumím číst, takže se omlouvám za zmaty :oops: )

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama