Reklama

Osobní krize všeho druhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:00
osobní krize všeho druhu

Ahoj holky, potřebuji se vypsat nebo co. Máme za sebou strašnou manželskou krizi a naštěstí jsme na hodně dobré cestě…dalo by se říct OK. Před 14 dny jsem byla nemocná a jak všichni víme, když je máma s horečkama, stejně se musí postarat jakoby nic. Mám 3 malé děti a už 7 let jsem doma. A od té nemoci se ve mně jaksi otevřely ty strašné pocity co jsem během té krize zažívala. A furt ne a ne odeznít. Najednou pocituji nový vztek na muže a na sebe a tak. Na mateřské vůbec „nežiju“ a zároveň se i bojím do práce. Děti jsem měla hned po VŠ, tudíž jsem nikdy opravdu nepracovala - nepočítám brigády a spol. Jsem vyřízená. Manžel není mistr komunikace a nemá potřebu se babrat v mých pocitech - což chápu. A rozpitvávat co bylo za dob naší krize taky ne a popravdě já radši taky ne. Akorát se to rozšťourá a mám strach aby jsme do toho zas nezabředli. Poradna a podobné je pro manžela sci-fi. Je přetížený prací a já mám pocit, že mě zanedbává. Dělá si legraci ale mě ta jeho sranda bolí. Ale je to jeho černý smysl pro humor, tudíž nedělá nic špatně, ale já již nedokážu kontrovat. Protože pokud nemám nějakou odezvu a jeho pozornost či slova ujištění. Prostě jsem taková „nahá v trní“ a ustrašená a nevím co říct abych ho třeba zas nezranila a tak furt hehe haha, ale uvnitř jsem apatická. Nevím jak to prolomit. Zkoušela jsem to nějak podrážděně říct, ale setkala jsem se s úplným nepochopením. Snaží se, já se snažím a asi toho druhého snažení si vzájemně nevšimneme. Jsem a mateřské a už mi z toho hrabe. Furt děti něco chtějí, musim přesvědčovat, domlouvat a furt prostě dokola. Už nemůžu. Peníze za to prd, ocenění dva prdy a já si přijdu jako naprosto k ničemu. Vůbec mě nebaví žít. Na nic se netěším. Očekávám jen to černé. Nic nemá smysl a přežívám ze dne na den. A vzhledem k tomu že je mi 30 tak těch dnů bude asi hodně. Možná mám syndrom vyhoření…nevím…už nedokážu cítit radost…prosím povzbuďte, poraďte jen nerýpejte. Toho mám doma dost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33128 příspěvků 10 inzerátů 07.02.18 10:07

:hug: :hug: To bude dobrý, mateřská je náročné období… Domluv si nějaké hlídání dětí na víkend a vyrazte někam sami s manželem, nebo na chvilku ty sama. Potřebuješ každé malé odreagování. Práce bude, ona nemá nožičky a neuteče ti, až pošleš i nejmenšího do školky, začneš se věnovat své profesi. Teď si zkus oprášit své dovednosti, nevím jaký obor, ale třeba někde občas jako výpomoc, nebo si udělat nějaký kurz… :kytka: Kdybys chtěla i radu psycholožky, napiš na adresu: poradna@emimino.cz, určitě ti ráda odpoví.

Příspěvek upraven 07.02.18 v 10:09

Princess
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 2 inzeráty 07.02.18 10:07

Zažívám něco hodně podobného, podle mně to je vyhoření. Já začala chodit k psycholožce. Nechci veřejně psát víc, kdybys chtěla napiš mi zprávu, ale každopádně v tom nejsi sama. Drž se.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:19

Ty výlety s manželem miluju. Je to jediný čas, kdy „žiju“. Teď už 14 dní nikam nechtěl, i když jsme měli hlídání. A já už špekuluju kdo ví co za tím je. A nejsem průbojná abych práskla do stolu a řekla. pojedem tam a tam. Vždy ho to baví, když si vyrazíme jen my dva. Ale teď je takový pohodlný, pln očekávání a přání na mou osobu, zároveň ale mi přijde že pro mě moc nedělá. Myslím tu pozornost, milé slovo - nějakou blízkost. A já se bojím, že se vrátí do starých kolejích jako při krizi a jelikož to není poprvé, cítím, že tentokrát to opravdu nezvládnu…vim, jsem jak pubetˇačka…

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 07.02.18 10:30

Poradna je pro manžela sci-fi, ale pro tebe být nemusí. Vyhledej pomoc sama. Dobrý psycholog ti právě vysvětlí, jak reagovat, jak si některé věci brát nebo nebrat.
Jinak, no, naložili jste si toho asi moc… chlap v práci, ty tři děti. Příčina většiny problémů je v tom, jak si člověk život nastavil v minulosti. Akorát samo se to nepodělalo a tak ani nemůžeš čekat, že se to samo spraví. :hug:

anupati
Kelišová 5732 příspěvků 5 inzerátů 07.02.18 10:45

Ahoj, chapu te.Ja jsem vysledovala periodicky, ze u nas leden unor stoji za prd,pardon.Jsem taky na rodicaku, druhy navazujici, brzy to bude 5 let doma, krom nejakych brigad mezi holkama. A manzel ma strasne hekticky konec roku pracovne, delal i vikendy, pak. vanoce, kdy mame v kuse 14 dni jeho dve deti z prvniho manzelstvi, takze razem pece kolem 4 deti. Manzel delal i mezi svatky.Pak ma rozjezd roku, takze zase se skoro nevidime, vikendy bud maka nebo odpadne.Do toho nic moc pocasi, nedalo se moc ven a navic se v tomhle obdobi jen toci nemoci u deti, ja vse prechazim…Ja jsem si nasla castecny uvazek na praci z domu od ledna, sice hodiny co platim chuve delam jen na to, protoze mladsi nema ani 2 roky…ale je to pro me obrovsky relax. Dobry pocit a uplne se mi zvedlo sebevedomi, co bude po materske. A pak jsem si taky rekla, ze to tak proste je, ze mame spatne obdobi a zamerila jsem se na sebe, svoji spokojenost. Program pro me a deti, prace, kamradky…hrozne ze me opadl ten tlak, potreba resit situaci, podrazdenost…nevim jak to napsat. A kupodivu se situace celkove uklidnila…Rekla jsem si, ze zadne obdobi netrva vecne a posun bude muset prijit, at tak ci tak, nechala tomu volny prubeh…

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 07.02.18 10:46

Prijde mi, ze na manzela hazes i to, za co sam o sobe nemuze. Chapu, ze mas obavy z budoucnosti, ale jit hned po absolutoriu na RD a zustat doma tolik let byla asi i tva volba, ne? On to urcite ma tezke i manzel, sedm let je financni zatez na nem, coz take neni uplne jednoduche. Nez se trumfovat, kdo to ma tezsi, budte vic spojenci.
Oba mate nalozeno dost.

Káťa19
Kelišová 7078 příspěvků 36 inzerátů 07.02.18 10:47

:hug: :hug: jak radi Tiger-lily, napis te psycholozce tady na emiminu, je to anonymni a ona te alespon trochu povzbudi a navede na jinou cestu, jak problemy zvladnout. Zaroven to muze pomoci dalsim tady, ona svoji radu zverejni ;) opakuji ale, ze budes anonymni

Uživatel je onlineHroznej puberťák
Závislačka 4436 příspěvků 07.02.18 10:56
@Anonymní píše:
Ty výlety s manželem miluju. Je to jediný čas, kdy „žiju“. Teď už 14 dní nikam nechtěl, i když jsme měli hlídání. A já už špekuluju kdo ví co za tím je. A nejsem průbojná abych práskla do stolu a řekla. pojedem tam a tam. Vždy ho to baví, když si vyrazíme jen my dva. Ale teď je takový pohodlný, pln očekávání a přání na mou osobu, zároveň ale mi přijde že pro mě moc nedělá. Myslím tu pozornost, milé slovo - nějakou blízkost. A já se bojím, že se vrátí do starých kolejích jako při krizi a jelikož to není poprvé, cítím, že tentokrát to opravdu nezvládnu…vim, jsem jak pubetˇačka…

Dvě věci:

1. když máte hlídání, sama někam vyrazit nemůžeš? Nebo s kamarádkou? To je taky hodně fajn změna, nemusí to být vždycky jen s manželem, s kterým se vidíte denně.
  1. nedá ti pozornost, blízkost, milé slovo, pohlazení třeba - to je u chlapů bohužel běžné, neuvědomují si to. Ale samotného ho to nenapadne, nemá jak. Ideální by bylo, kdyby si to tu mohl přečíst :D jenže toho taky ani nenapadne, říct mu to nemůžeš a když to náhodou nějaký chlap zkusí, akorát tu dostane sprchu, že není normální, když se leze :jazyk: Ale vymyslet, jakým způsobem k němu tuhle informaci dostat, že tahle zdánlivá maličkost, ta drobná pozornost, dotek, povzbuzení, ve skutečnosti udělá strašně moc, by to chtělo. Schválně to některá zkuste vymyslet, kam a jak to těm chlapům podstrčit, aby si to uvědomovali, těch, co by to potřebovali je hodně ;)

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 07.02.18 11:03

@Hroznej puberťák A ja si naopak myslim, ze precist si to vsechno, co se manzelce honihlavou muze byt prinosne. Nekdy ma ten druhy zabrany, neumi dobre formulovat sve pocity, pripadne se proste stydi. A i ten nejempatictejsi partner neumi cist myslenky a nemusi ten „problem“ vnimat tak zasadne, jako jeho polovicka.

Uživatel je onlineHroznej puberťák
Závislačka 4436 příspěvků 07.02.18 11:05
@vonajebohyne píše:
@Hroznej puberťák A ja si naopak myslim, ze precist si to vsechno, co se manzelce honihlavou muze byt prinosne. Nekdy ma ten druhy zabrany, neumi dobre formulovat sve pocity, pripadne se proste stydi. A i ten nejempatictejsi partner neumi cist myslenky a nemusi ten „problem“ vnimat tak zasadne, jako jeho polovicka.

Ano, souhlas, problém je, KDE si to má přečíst. O tom píšu.

malá_holka
Kelišová 5085 příspěvků 07.02.18 11:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuji se vypsat nebo co. Máme za sebou strašnou manželskou krizi a naštěstí jsme na hodně dobré cestě…dalo by se říct OK. Před 14 dny jsem byla nemocná a jak všichni víme, když je máma s horečkama, stejně se musí postarat jakoby nic. Mám 3 malé děti a už 7 let jsem doma. A od té nemoci se ve mně jaksi otevřely ty strašné pocity co jsem během té krize zažívala. A furt ne a ne odeznít. Najednou pocituji nový vztek na muže a na sebe a tak. Na mateřské vůbec „nežiju“ a zároveň se i bojím do práce. Děti jsem měla hned po VŠ, tudíž jsem nikdy opravdu nepracovala - nepočítám brigády a spol. Jsem vyřízená. Manžel není mistr komunikace a nemá potřebu se babrat v mých pocitech - což chápu. A rozpitvávat co bylo za dob naší krize taky ne a popravdě já radši taky ne. Akorát se to rozšťourá a mám strach aby jsme do toho zas nezabředli. Poradna a podobné je pro manžela sci-fi. Je přetížený prací a já mám pocit, že mě zanedbává. Dělá si legraci ale mě ta jeho sranda bolí. Ale je to jeho černý smysl pro humor, tudíž nedělá nic špatně, ale já již nedokážu kontrovat. Protože pokud nemám nějakou odezvu a jeho pozornost či slova ujištění. Prostě jsem taková „nahá v trní“ a ustrašená a nevím co říct abych ho třeba zas nezranila a tak furt hehe haha, ale uvnitř jsem apatická. Nevím jak to prolomit. Zkoušela jsem to nějak podrážděně říct, ale setkala jsem se s úplným nepochopením. Snaží se, já se snažím a asi toho druhého snažení si vzájemně nevšimneme. Jsem a mateřské a už mi z toho hrabe. Furt děti něco chtějí, musim přesvědčovat, domlouvat a furt prostě dokola. Už nemůžu. Peníze za to prd, ocenění dva prdy a já si přijdu jako naprosto k ničemu. Vůbec mě nebaví žít. Na nic se netěším. Očekávám jen to černé. Nic nemá smysl a přežívám ze dne na den. A vzhledem k tomu že je mi 30 tak těch dnů bude asi hodně. Možná mám syndrom vyhoření…nevím…už nedokážu cítit radost…prosím povzbuďte, poraďte jen nerýpejte. Toho mám doma dost.

Mluv s ním, mluv o všem co citíš, co od něj potřebujes a chceš, o tom, že seš zoufalá, čeho se bojíš. a zkus chat na krizovce, jsou tam moc milý a pomůžou ti http://www.elinka.iporadna.cz Nebo nejbližší partneská poradna, bývá to zdarmo a po tel. domluvě můžeš přijít. Tuhle službu maj i krizový centra pod charitou. Hlavně se nebičuj za to, jak se cítíš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 11:24

Zrovna jsem přemýšlela, že založím diskuzi pod stejným názvem. :(
Připadám si v bezvýchodné situaci. Čtyři děti, práce na plný úvazek a poslední semestr Mgr. studia. Problém je ten, že potřebuji tu školu dokončit, protože se to váže k mojí profesi, bez dokončené školy mě zaměstnavatel propustí. Jenže mi přijde, že to nemůžu zvládnout, nemám hotovou diplomku, termín odevzdání 30.3., ještě mi zbývá dalších 6 předmětů tento semestr a už vůbec nevím, kdy se budu učit na státnice… V práci dovolenou nedostanu, tu potřebuji na prázdniny, §232 OZ se mě prý netýká, zaměstnavatel mi řekl, že je to můj problém, že nemám potřebnou kvalifikaci, že je to jeho dobrá vůle, že mi dává prostor na doplnění kvalifikace.
A můj příjem potřebujeme. Tři děti školou povinné a jedno školkové potřebují péči, 3× týdně vozím děti na kroužky do města, přes týden neudělám do školy nic, protože jsem tak unavená ze všeho, že večer padám na ústa. Už jsem z toho vážně zoufalá… :,(
 L.

D- račice
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 07.02.18 11:35

Pane jo 7 let doma. Já jsem skoro čtyři včetně toho, že jsem byla na rizikovém už od 3ho měsíce. Co si budeme povídat. Pro ženský na mateřský je to náročný ale pro ty naše protějšky taky, protože musí zajistit finanční prostředky i za nás vlastně. A tak ty partnerský krize jsou i na místě. Neboj vše bude dobré. Jinak potřebu odpočinout si od dětiček nemám. Mam je proto, že s nimi chci trávit čas a ne abych je někde odkládala. :kytka: :kytka: :palec:

erians
Nováček 7 příspěvků 07.02.18 12:27
@Anonymní píše:
Zrovna jsem přemýšlela, že založím diskuzi pod stejným názvem. :(
Připadám si v bezvýchodné situaci. Čtyři děti, práce na plný úvazek a poslední semestr Mgr. studia. Problém je ten, že potřebuji tu školu dokončit, protože se to váže k mojí profesi, bez dokončené školy mě zaměstnavatel propustí. Jenže mi přijde, že to nemůžu zvládnout, nemám hotovou diplomku, termín odevzdání 30.3., ještě mi zbývá dalších 6 předmětů tento semestr a už vůbec nevím, kdy se budu učit na státnice… V práci dovolenou nedostanu, tu potřebuji na prázdniny, §232 OZ se mě prý netýká, zaměstnavatel mi řekl, že je to můj problém, že nemám potřebnou kvalifikaci, že je to jeho dobrá vůle, že mi dává prostor na doplnění kvalifikace.
A můj příjem potřebujeme. Tři děti školou povinné a jedno školkové potřebují péči, 3× týdně vozím děti na kroužky do města, přes týden neudělám do školy nic, protože jsem tak unavená ze všeho, že večer padám na ústa. Už jsem z toho vážně zoufalá… :,(
L.

Ahoj holky, jako bych četla o sobě. Přesně v téhle situaci jsem teď taky, poslední semestr Mgr. studia, v práci stejný přístup ke studiu, doma vytížený manžel, dvě malé děti a nulová podpora, v rodině spousta dalších komplikací. Na diplomku jsem ještě nesáhla. Začínám propadat depresím, že to nedám…kolem mě nikdo tyhle problémy neřeší, já nevím kde mi hlava stojí, nemám náladu absolutně na nic. Aspoň malou útěchou mi je to, když vidím, že na tom přece jen je někdo podobně. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >