Osobní předání životopisu řediteli školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 22:07
Osobní předání životopisu řediteli školy

Pěkný večer, jdu si k vám pro radu a prosím o anonym, jedná se o soukromé informace.

Končím studium na pedagogické fakultě a budu hledat práci učitelky na 2. stupni ZŠ. Známý pohybující se ve vedení školy mi poradil roznést životopisy s motivačními dopisy na všechny školy v okolí mého bydliště. Chtěla bych se vás zeptat, jak to udělat :)

1. Říkal, abych si domluvila schůzky přímo s řediteli škol - mám napsat email přímo jim s tím, že bych ráda osobně zanesla životopis, nebo to mám řešit přes zástupce škol?

2. Přidávat i ten motivační dopis? Nebo napsat něco ve stylu motivačního dopisu už do původního emailu?

3. Jak se na to odevzdání životopisu obléknout? Stačí černé obyčejné kalhoty, nízké kozačky a kabát - tak jak chodím prakticky celou zimu, pod to sako a halenku? Nebo už se obléct lépe, jako kdybych šla opravdu na pohovor?

Podotýkám, že se jedná většinou o malé školy, takže nějaké personální oddělení a podobně tam není.
Jsem z toho nervozní a ráda bych zapůsobila co nejlépe, budu ráda za všechny vaše rady, děkuji.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 22:09

Napadla mě teď ještě jedna otázka. Předat životopisy v obálkách, v eurofóliích nebo v nějakých deskách?

Zakladatelka

zvidavajanca
Závislačka 3714 příspěvků 14.02.18 22:26

Upřímně, nevím v čem by v tomto případě měla být osobní schůzka výhodou. Stejně - buď potřebují učitele dané aprobace nebo ne. A že by se nějak udělalo místo jako to může být v nějaké firmě asi těžko.

Napsat řediteli mail s tím, že chci schůzku - asi uvédst důvod, nicméně proč by to dělal, když nikoho nehledá? Asi taky nebudeš na místo čekat 2 roky než někdo půjde do důchodu (pokud tam někdo takový je).

Za sebe bych poslala email s důvodem proč píšu a nějakou formou motivačního dopisu (v těle mailu) a životopis.

Jinak pokud jsem někde necháavla životopis, tak buď v eurobalu nebo častěji bez, prostě papír, co jsem vytáhla ze složky. Nemělo by to být jak vytažený krávě z huby.

dedrichov
Závislačka 3140 příspěvků 14.02.18 22:26

Neřešila bych až tak oblečení, které bude jistě vkusné a čisté :kytka:
Spíše buď příjemná, uvolněná a „svá“.
I ředitel je naprosto normální člověk :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 22:29

@zvidavajanca
Ten známý mi poradil, že na lidé, kteří tam donesou životopis osobně, už potom mají jedno malé plus oproti ostatním.
Zakladatelka

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19004 příspěvků 14.02.18 22:38
@Anonymní píše:
@zvidavajanca
Ten známý mi poradil, že na lidé, kteří tam donesou životopis osobně, už potom mají jedno malé plus oproti ostatním.
Zakladatelka

Minimálně tím nic nezkazíš. Jestli jsi sympatická, osobitá - žádná nesmělá šedá myš - tak můžeš zaujmout a uvíznout v paměti i pro případ, že by nabídka měla přijít později.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 22:45
@hanka.br. píše:
Minimálně tím nic nezkazíš. Jestli jsi sympatická, osobitá - žádná nesmělá šedá myš - tak můžeš zaujmout a uvíznout v paměti i pro případ, že by nabídka měla přijít později.

Troufám si říct, že snad ano :)

@dedrichov

Děkuji za rady, jak byste v mém případě tedy postupovaly? Napsat email řediteli nebo zástupci? A motivační dopis napsat už formou toho emailu, nebo si emailem čistě jen dohodnout schůzku a motivační přidat pak k životopisu?

Zakladatelka

ibiza
Kecalka 142 příspěvků 14.02.18 22:58

Myslím že by bylo vhodné se podívat na stránky těchto škol a zjistit kdo případně tyto věci jako je přijímání zaměstnanců má na starosti. Pokud by ses to nedozvěděla, určitě bych si dopředu domluvila schůzku, s tím že bych napsala email i nějakým krátkým motivačním úvodem, aby měl vůbec důvod si tě pozvat na schůzku :-). Ale moc bych to nepřeháněla. Jako obleční bych volila už něco lepšího pokud půjdeš na už domluvenou schůzku, tak bych to brala tak, že může proběhnout i pohovor, nicméně bych volila něco decentního :-) a životopis bych dala asi do eurosložek. Tak bych to udělala já :-), hodně štěstí :kytka:

Elath
Kecalka 202 příspěvků 14.02.18 23:38
@ibiza píše:
Myslím že by bylo vhodné se podívat na stránky těchto škol a zjistit kdo případně tyto věci jako je přijímání zaměstnanců má na starosti. Pokud by ses to nedozvěděla, určitě bych si dopředu domluvila schůzku, s tím že bych napsala email i nějakým krátkým motivačním úvodem, aby měl vůbec důvod si tě pozvat na schůzku :-). Ale moc bych to nepřeháněla. Jako obleční bych volila už něco lepšího pokud půjdeš na už domluvenou schůzku, tak bych to brala tak, že může proběhnout i pohovor, nicméně bych volila něco decentního :-) a životopis bych dala asi do eurosložek. Tak bych to udělala já :-), hodně štěstí :kytka:

S tímhle naprosto souhlasím, jen místo eurosdesek bych doporučovala takové ty papírové složkové desky, stojí pár korun a vypadá to „profesionálněji“ Můžeš tam dát samostatný životopis, průvodní dopis (motivační) a fotku. Jen doporučuju fotku decentní nejlépe občankového stylu - působí to velmi dobře a profesionálně.
On už to v podstatě pohovor bude. Respektive takový předpohovor, kdy musíš zapůsobit a v podstatě je zaujmout natolik, aby tě tam chtěli.

M-A
Kecalka 184 příspěvků 15.02.18 06:52

Osobne urcite, domluvila bych si telefonicky schuzku primo s reditelem. Ono uz ze clovek vidi oblicej a i ten kratky projev dela hodne.
Staci v euroobalu si myslim a obleceni neni zas tak podstatne, spis nenucene nez sroubovane, to plati i o liceni a samotnem projevu…

Afrikana
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.02.18 08:15

Kdyz jsem hledala misto na skole v Praze, poslala jsem proste e-mail na 55 skol, ktere jsem nasla pres Google. Do e-mailu jsem napsala pruvodni/motivacni dopis a do prilohy dala zivotopis. Z tech 60 se mi ozvalo zpatky asi 10, z nichz 9 ucitele nepotrebovalo a 1 potrebovala. Na te jsem take nakonec zacala pracovat. Ale jeste dva roky pote mi obcas z nektere z obeslanych skol prisel e-mail, jestli mam jeste zajem, ze jim zrovna ucitel me aprobace chybi (a to mi treba puvodne ani neodepsali). Osobne bych to na blind neobchazela, prijde mi to zbytecne. Kdybys mela vytipovanych nekolik skol, kde tvou aprobaci potrebuji, tak bys to tam asi osobne zanest mohla. Ale ja sama bych proste rozeslala e-maily.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 10:34

Taky záleží jakou máš aprobaci a v jakem hledáš regionu…s některými předměty se hledá snadno, jiné téměř neuplatníš, protože se dávají jako doplňkové, aby byl celý úvazek. Já kdysi obešla přes dvacet škol v nejbližším okolí, kam bych ještě zvládla dojíždět…a nabízela jsem dva jazyky a jeden humanitní předmět a stejně místo nebylo. Severní Morava. Anonym osobní informace.

mončatka
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 15.02.18 12:57

Já bych teda osobně do škol nechodila, přijde mi to dost zbytečné :nevim: Většina škol má na svých webových stránkách, jestli někoho shání. Takže když je tam napsané, že nikoho nehledají, tak Tvoje návštěva bude z mého pohledu na nic. Prostě bych jenom rozeslala maily (s životopisem a motivačním dopisem) na všechny strany a pak by se vidělo. Nebo si projdi webovky konkrétních škol, a nebo se podívej do Učitelských listů na inzerci.

zvidavajanca
Závislačka 3714 příspěvků 15.02.18 19:01

@mončatka
Za mě souhlas. Zbytečné. Hlavně sama zakladatelka netuší, co od toho chce. Něco pošlu mailem a potom „tu máte životopis“ zabalený v obalu nebo složce (která je stejně zbytečná, protože pokud to CV dotyčný bude chtít, tak si ho stejně založí do své složky nejspíš k ostatním CVčkám). Dnes mi spousta lidí řekne, že radši elektronicky, protože to člověk prostě najde hned a všude.
Druhá věc je jak se s takovými údaji může nakládat (souhlas se zpracováním os. údajů). Navíc teď by tam ještě měly být změny (detaily nevím, neřešila jsem to). Tak aby to nebylo tak, že „my v těmito údaji nemůžeme nijak nakládat“.

Osobně i já na nějaké osobní předávání CV kašlu, email stačí, chtějí se setkat? Ať nepíšou. Stejně - chci si sjednat schlzku, jako ředitel byhc chtěla důvod (ať se můžu připravit, případně člověka rovnou odpálkovat, že nemám zájem). Tudíž v tomto případě více méně vše řeknu (asi mu nenapíšu suchou větu „měla bych zájem učit na vaší škole“).

ibiza
Kecalka 142 příspěvků 22.02.18 22:23
@Elath píše:
S tímhle naprosto souhlasím, jen místo eurosdesek bych doporučovala takové ty papírové složkové desky, stojí pár korun a vypadá to „profesionálněji“ Můžeš tam dát samostatný životopis, průvodní dopis (motivační) a fotku. Jen doporučuju fotku decentní nejlépe občankového stylu - působí to velmi dobře a profesionálně.
On už to v podstatě pohovor bude. Respektive takový předpohovor, kdy musíš zapůsobit a v podstatě je zaujmout natolik, aby tě tam chtěli.

Ano i já s tímto naprosto souhlasím :-). A je pravda že ty papírové složky budou působit profesionálněji než eurosložka. A Zapůsobit by bylo fajn, ale ni nepřehánět a být přirozená, přeji hodně štěstí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >