OSPOD - jak někoho udat, když neznám jeho adresu?

Anonymní
22.6.20 22:01

OSPOD - jak někoho udat, když neznám jeho adresu?

Dobrý večer,
přítel hraje s přáteli on-line hru a povídají si přitom přes mikrofon. Vesměs je to fajn banda, ale hraje s nimi i jeden kluk/pán/ člověk no prostě osoba, která má v péči malé dítko - nádhernou holčičku okolo 5 let. Protože spolu kluci hrají často pán se svěřil, že o holčičku se stará defacto sám od jejích 2 měsíců - maminka se prý občas ukáže.
Ale co mě znepokojuje je toto: pán je na holčičku velmi vulgární a agresivní.

Třeba situace z dneška - holčička měla hlad a poprosila pána o papání ale odpálkoval jí s tím, že hraje a ať neotravuje. Potom maličká přišla a poprosila pána o přečtení pohádky, že chce spinkat a bojí se bubáka ve skříni. Následovali vulgarismy, křik a pláč. Poslední kapkou bylo když po pánovi skočil jeho pes a vyrazil pánovi telefon z ruky. Velmi se rozčílil a svou zlost si vylil na něm i té malé. Hrozný pocit bezmoci.

Pokoušeli jsme se s ním promluvit, ale marně a na dálku nic neuděláme.
Prosím co mám udělat, abych té maličké pomohla? Ničí mě ta bezmoc a nejsem si jistá jestli s tím úřady něco udělají. Ale musí něco existovat ne?

Děkuji za jakoukoliv odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1178
22.6.20 22:04

Mít důkazy a jít s tím na PČR nejlépe. Však oni když chtějí někoho najít, tak to umí. Policie úzce spolupracuje s Ospodem, takže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 22:09

Nevím jestli s tím něco udělají. Podařilo se nám sehnat pánův Facebook - chtěli jsme najít alespoň adresu ale nic moc jsme nenašli. A také máme nějaké nahrávky. Ale nevím jestli se tímhle bude PČR zaobírat.

• Nahlásit
  • Citovat
1178
22.6.20 22:17
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 22:28

Znám paragrafy a své povinnosti ale jak mám nahlásit někoho kdo žije na druhé straně republiky, alespoň dle údajů uvedených na jeho profilu. A to je jako hledat jehlu v kupce sena.
Když pošlu udání nebo si s udáním někam nakráčím, nikdo to řešit nebude.
Je to jiné, když nahlašujete souseda, známé atd.
O to je tahle situace složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
8597
22.6.20 22:30

A co se zeptat přímo na tom OSPODu, jak bys měla postupovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 22:32
@Anonymní píše:
Nevím jestli s tím něco udělají. Podařilo se nám sehnat pánův Facebook - chtěli jsme najít alespoň adresu ale nic moc jsme nenašli. A také máme nějaké nahrávky. Ale nevím jestli se tímhle bude PČR zaobírat.

Bude se tím zabývat. Něco obdobného jsem také hlásila na policii.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 22:34

To mě taky napadlo kontaktovat přímo OSPOD ale zase nevím, jestli mě s tak málem informací nepošlou někam.
Ovšem zkusit to můžu za to nic nedám.

• Nahlásit
  • Citovat
1178
22.6.20 22:36

Píšu už po druhé, že se tím bude zabývat, Ospod takové možnosti jako PČR nemá. Oni si zvládnou někoho najít už jen podle IP adresy ve hře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Anonymní píše:
Bude se tím zabývat. Něco obdobného jsem také hlásila na policii.

A uspěla jste alespoň? Myslím mělo to nějaký efekt?

• Nahlásit
  • Citovat
1236

Věř mi, že policie ho dokáže najít bez větších problémů. A pokud máte něco, čím to dokážete, zabývat se tím musí.

Chudák maličká :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 22:42

Tak dobře tedy. Zítra vezmu všechny údaje a důkazy co mám a předám to PČR. Pořád je to lepší než sedět na zadku a uvažovat co vlastně dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 22:48
@katyna1984 píše:
Věř mi, že policie ho dokáže najít bez větších problémů. A pokud máte něco, čím to dokážete, zabývat se tím musí.Chudák maličká :,(

Máme důkazy - nahrávky jak zvuku tak i obrazovky aby bylo vidět že opravdu jdou zvuky od něj a ne od ostatních hráčů.

• Nahlásit
  • Citovat
6789
22.6.20 22:50

Vis, blby je, ze pro tu holcicku je tata celej svet, zvlast kdyz na ni kasle mama.
I hnusnej a vulgarni tata, bohuzel.
Takze odebrani ditete by ji podle me ublizilo.
Kdyby ospod umel podobneho manika donutit, aby se k ni choval slusne, bylo by to na nobelovku.
Tim vsim chci rict, ze tyhle pripady moc nemaji reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 22:58
@Lucie_Sx píše:
Vis, blby je, ze pro tu holcicku je tata celej svet, zvlast kdyz na ni kasle mama.
I hnusnej a vulgarni tata, bohuzel.
Takze odebrani ditete by ji podle me ublizilo.
Kdyby ospod umel podobneho manika donutit, aby se k ni choval slusne, bylo by to na nobelovku.
Tim vsim chci rict, ze tyhle pripady moc nemaji reseni.

Ano já vím, že ona ho může milovat ať je sebehorší otec. Ale to mám žít s vědomím, že támhle nějakej pitomec je slušně řečeno hnusnej na svoje dítě a nechat to být?
Vždyť to nemá logiku. Já to nechci udělat snažila jsem se s ním mluvit ale marně a na každý jeho výbuch vzteku dojíždí ta malá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama