OSSZ výběrové řízení - Kontrolní činnost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.11.21 21:44

OSSZ výběrové řízení - Kontrolní činnost

Zdravím,

chtěla bych se přihlásit do výběrového řízení na OSSZ na pozici Kontrolní činnost v organizačním útvaru Oddělení kontroly OSSZ. Můžu vědět, co tato pozice obnáší, není to kontrola lidí na PN? A hlavně, pokud někdo ví, na co se připravit u pohovoru, co je potřeba se naučit?
Už jsem výběrko jedno dělala, ale na nemocenské, byla jsem mězi 3 nejlepšími, ale nakonec to bylo bohužel na oko, někdo to už tam měl jisté.. Tak teď váhám, ale zkusit to chci. Budu moc ráda, kdyby někdo poradil :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.11.21 23:27

Ne, není to kontrola PN. Tady by si měla umět účetnictví. Chápat, jak se účtuje a kam, mzdy, výpočet nahrad dávek, pn i ppm, nějakou znalost exekucí i insolvenci. Je to v podstatě kontrola zaměstnavatelů a správného odvádění pojištění, taky se kontrolují ELDP. Je to náročné na psychiku a zodpovědnost. Mas svou práci jako kontrolol, jezdíš na kontroly zaměstnavatelů, musíš to zpracovat, udělat spisy a zároveň musíš ještě kontrolovat davky z nemocenského oddělení, tedy pn, ppm, ocr. Tam kontrolujes zda to na nemocenském zadali správně a kontrolujes výpočet. Pak taky hodně záleží do jakého města na ossz chceš. Jsou samozřejmě města, kde mají trochu větší klid a pak města, kde jsem byla já a bylo to šílené, ale ja praci s čísly miluju, tak mě to fakt bavilo. Se těším, až se tam vrátím po rd.

• Citovat
  • Nahlásit
4078
27.11.21 11:26
@Anonymní píše:
Zdravím,chtěla bych se přihlásit do výběrového řízení na OSSZ na pozici Kontrolní činnost v organizačním útvaru Oddělení kontroly OSSZ. Můžu vědět, co tato pozice obnáší, není to kontrola lidí na PN? A hlavně, pokud někdo ví, na co se připravit u pohovoru, co je potřeba se naučit?
Už jsem výběrko jedno dělala, ale na nemocenské, byla jsem mězi 3 nejlepšími, ale nakonec to bylo bohužel na oko, někdo to už tam měl jisté.. Tak teď váhám, ale zkusit to chci. Budu moc ráda, kdyby někdo poradil :kytka:

Kontrolují, zda se spravne odvadi sociální pojištění, zda jsou spravne přihlášení, odhlášení pojištěnci, spočítané náhrady pri nemoci, predane podklady k nemocenském davkam, odevzdaně eldp,.. na větší zamestnavatele chodí, menší dělají na úřadě. Nejraději by prý byli, kdyby se jim tam hlásili mzdové ucetni, ale ty se jim tam moc nehrnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4078
27.11.21 11:27
@Anonymní píše:
Ne, není to kontrola PN. Tady by si měla umět účetnictví. Chápat, jak se účtuje a kam, mzdy, výpočet nahrad dávek, pn i ppm, nějakou znalost exekucí i insolvenci. Je to v podstatě kontrola zaměstnavatelů a správného odvádění pojištění, taky se kontrolují ELDP. Je to náročné na psychiku a zodpovědnost. Mas svou práci jako kontrolol, jezdíš na kontroly zaměstnavatelů, musíš to zpracovat, udělat spisy a zároveň musíš ještě kontrolovat davky z nemocenského oddělení, tedy pn, ppm, ocr. Tam kontrolujes zda to na nemocenském zadali správně a kontrolujes výpočet. Pak taky hodně záleží do jakého města na ossz chceš. Jsou samozřejmě města, kde mají trochu větší klid a pak města, kde jsem byla já a bylo to šílené, ale ja praci s čísly miluju, tak mě to fakt bavilo. Se těším, až se tam vrátím po rd.

A ty mas smlouvu na dobu neurcitou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 14:42

Díky holky, to jste mě překvapily. O účetnictví nic nepíšou, požadavky SŠ, případně vyšší vzdělání, MS Office a žádná zmínka o účetnivtí :think: Účetnictví jsem ve škole neměla a nerozumím tomu. Navíc je to jen na půl úvazek, což mi maximálně teď vyhovuje, ale pokud je tolik práce dá se to stíhat?
Podle toho Vašeho popisu mi přijde, že se člověk na ten pohovor musí naučit celá skripta 8o :lol: Nebo co je tak nejdůležitější? Nemocenské umím, to jsem byla už tehdy na pohovoru. Dále tedy exekuční, nemocenskéa důchodové pojištění? Co za otázky se tak můžou ptát? :think: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4078
27.11.21 14:52
@Anonymní píše:
Díky holky, to jste mě překvapily. O účetnictví nic nepíšou, požadavky SŠ, případně vyšší vzdělání, MS Office a žádná zmínka o účetnivtí :think: Účetnictví jsem ve škole neměla a nerozumím tomu. Navíc je to jen na půl úvazek, což mi maximálně teď vyhovuje, ale pokud je tolik práce dá se to stíhat?
Podle toho Vašeho popisu mi přijde, že se člověk na ten pohovor musí naučit celá skripta 8o :lol: Nebo co je tak nejdůležitější? Nemocenské umím, to jsem byla už tehdy na pohovoru. Dále tedy exekuční, nemocenskéa důchodové pojištění? Co za otázky se tak můžou ptát? :think: :kytka:

Záleží, jaký bude zájem. Z účetnictví jim nechám vytisknout účet 521, popř 522 nebo 523 a tím to hasne. Koukala jsi na tabulkové platy? Pokud nejsi starší ročník, není to žádná sláva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 14:54

@Elishka1
O platech vím, jaké jsou, nic moc no. Ale půl úvazek chci a nikdo to moc nepodporuje Později samozřejmě plný. Jsou tam malé platy, ale mám pocit, že i tak je zájem a dostat se tam dá těžko..Jsem z okresního města na Moravě, na Prahu třeba je to dost málo ty tabulky jejich.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.21 11:32

Ahoj holky, obnovují diskuzi. Pohovor mam za sebou, byl včera. Někde jsem četla, že koho vyberou, volají hned. Nebo volají až poté, co přijde dopis o 3 nejvhodnějších uchazečech? Už si říkám, že zas to nevyšlo, pokud výherci volají hned, nebo až po tom dopise?

• Citovat
  • Nahlásit
2365
16.12.21 12:13

Mám zkušenost, že většinou tomu, koho vybrali, volají do dvou dnů, teprve pak přichází dopis. Ale jiný kraj, jiný mrav, mohou rovnou posílat dopis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
16.12.21 18:56

Já byla na pohovoru v pátek ráno a v pondělí v 17 hod. mi volali, že mě vybrali. Dopis přišel až za dlouho, to už bylo dávno vše domluvené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
16.12.21 19:13

Díky holky. pohovor byl včera tak uvidíme zítra…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
20.12.21 22:06

Tak hlásím, že mě vybrali :palec: volali dnes - v pondělí, přitom pohovor byl ve středu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4078
21.12.21 06:32
@Terez001 píše:
Tak hlásím, že mě vybrali :palec: volali dnes - v pondělí, přitom pohovor byl ve středu

Tož gratuluji :D pak mi nahlasis, jak je to teď s tím krizovým osetrovnym, se zas v tom všichni budou placat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
22.12.21 09:04
@Terez001 píše:
Tak hlásím, že mě vybrali :palec: volali dnes - v pondělí, přitom pohovor byl ve středu

Super, gratuluji! Ať se ti tam líbí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat