Osteom zjištěn na rentgenu

13.8.15 10:08

Osteom zjištěn na rentgenu

Ahoj holky, dnes jsem byla s ětiletým synem u doktorky kvůli týdenní teplotě a zadní rýmě, byli jsme posláni na rentgen, jestli nemá zánět dutin a na snímku byl zjištěn drobný osteom. Příští týden musíme na CT. Řekli mi, že se jedná o kostní výrůstek a teď jsem si na internetu přečetla, že osteom= nádor. Mám hrozný strach, prosím vás, nesetkal se s tím někdo, nemá někdo nějakou zkušenost? Jsem strachy bez sebe. Díky za všechny zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20883
13.8.15 10:13

Ale píšou, že je to benigní(=nezhoubný) nádor a většina z nich nejsou ani pravými nádory, ale vznikají na základě nějaké reakce organismu na úraz nebo tak. Klid, to bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
13.8.15 10:15

Presne tak. nejsem lekar, ale neni nador jako nador. jde proste o jakysi vyrustek, ktery tam nema byt. ale nejde o rakovinu, je to proste anomalie nebo neco takoveho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
13.8.15 10:16

@Cipisek1
Osteom je benigní, zhoubný nádor se jmenuje osteosarkom. :hug: Je ale možné, že bude potřeba ho vyndat, to těžko říci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 10:45

Holky, díky za vaše rychlé reakce, trochu mě to uklidnilo.Ale je to těžký z toho nebýt špatná, když se jedná o moje dítě. Snad to bude v pořádku. Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama