Ostrá bolest jizvy po císaři při cvičení

7
11.6.20 15:46

Ostrá bolest jizvy po císaři při cvičení

Ahoj, jsem půl roku po císaři. Chtěla jsem začít cvičit jógu, ale při cviku, kdy se zvedám z lehu na břichu do „špičatého mostu“, tak mě zabolela jizva. Byla to silná ostrá bolest, že jsem nemohla cvik ani dokončit. A pak mě při jakémkoliv zatnuti břicha znovu zabolela, až do druhého dne. Přitom při sedu lehu nebo jiných cvikach mě nebolela. Stalo se to některý z vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1063
11.6.20 16:30

Jsem 18 let po císaři a ta jizva mě někdy pěkně bolí. A co se pamatuju, tak půl roku po jsem se nemohla vůbec natáhnout a protáhnout, jak to bolelo. Možná se ti tam dělá strůst, který jsi tím cvikem natáhla. Chce to jizvu masírovat, aby se neudělaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
14.6.20 22:01

Ahoj, já mám taky půl roku po císaři a toto co popisuješ se mi stalo taky několikrát ze začátku při cvičení. Teď už sportuju docela dost a už se to nestává. Vyhýbám se stále cvičení přímých břišních svalů. Cvičím hodně boční břišní a cviky, které posilují břicho jen mimoděk. Jogu cvičím taky a protahuju se pomalu a opatrně. Ji ak vždycky když mě tam píchhlo věděla jsem že jsem to přehnala. Pobolívalo to pak třeba ještě týden a pak už se to neozvalo. K doktorovi chodím a nic špatného nevidí. Je třeba začít pomalu a pomalu zatěžovat. Držím palce! Super že jsi se do cvičení pustila! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
16.6.20 21:51

@Stitch 2019 já jsem už cvičila v lednu cviky na břicho a nestalo se mi to, pak jsem nějakou dobu necvičila. Ale chci se dostat zpět na svojí váhu, což je o 12kg míň, tak jsem začala každý den běhat a cvičit a to se mi taky nestalo, až při tý józe. No naštěstí, i když mě to bolí, tak mě to při běhání neomezuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
16.6.20 22:12

@Míša97 snad to teda nebude něco jinýho a je to jen nějaká blbost-nataženej sval nebo tak. Zlepšuje se to? Jinak s vahou, u mně cvičení hraje spíš roli psychické pohody a zpevnění. Ale je pravda, že běh jako jedinej mi taky na hubnutí funguje. Já ale hubnu většinou jídlem. Můžu hodně doporučit dietu které se říká 16:8 - přerušovaný půst. Jde to dolů pomaleji, ale trvaleji. Já jsem díky tomu už na své váze. V těhu jsem přibrala 18kg. Tak to zkus. Jinak ještě je super vyřadit k tomu co nejvíc cukru - ovoce do cukru nepočítám, jen prasárny. Držim moc palce, je to dřina ještě s miminem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.6.20 09:19

@Stitch 2019 nějaký den to bolí dost, ale z toho důvodu, že udělám nějaký pohyb, kde hodně zapojím spodní břišní svaly. Jinak zatím cviky na břicho úplně vynechávám. Jídelníček jsem akorát upravila tak, že jsem snížila množství jídla a nejím vůbec sladké a oběd jsem si rozdělila na dvě jídla, takže jím čtyřikrát denně. Těch 12kg chci zhubnout do 6 měsíců, tak snad to vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
18.6.20 23:16

@Míša97 to dáš, držim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu