Reklama

Ostropestřec mariánský - v jaké formě je nejlepší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lavazza2
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 12.03.18 22:04
Ostropestřec mariánský - v jaké formě je nejlepší?

Ahoj lidičky :kytka:

Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti ohledně ostropestřce a vlivu na regeneraci jater a celkovému vlivu na organismus.
Mám koupený čaj, ale četla jsem, že nejideálnější je, kvůli té účinné látce symilarinu, ho spíše jíst drcený. Někde se zase chválí spíše čaj, ale jinde zase zmiňují, že by se neměl zalévat horkou vodou, jelikož se o tu účinnou látku přijde :think: :lol: Tak já nevím. Co pomohlo nejvíce vám?

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9859 příspěvků 12.03.18 22:05

V sušené :)

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 12.03.18 22:06

Používám mletá semena (melu si sama) a dávkuji do želatinových kapslí.

czaky
Závislačka 2518 příspěvků 12.03.18 22:36

Ja si ho koupila v tabletkach v lekarne. Potrebovala jsem ho brat dlouhodobe a mela jsem toho tehdy dost na uzivani i piti nez abych do sebe jeste tlacila caj, ktery mi nechutna.

histep
Závislačka 3088 příspěvků 12.03.18 22:40

Mne se osvedcil panensky za studena lisovany olej.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 12.03.18 22:40

Mně radili kapky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 22:46

@lavazza2 ja jsem mela 2× denne caj + 2lzicky lisovaneho oleje. Po 5ti dnech se mi udelala silena alergicka reakce, koprivka, otoky, kazdy den jsem jezdila na injekce, beru jeste ted po mesici spoustu ruznych prasku na alergii… ja byt tebou, tak na to jdu hlavne opatrne, abys nedopadla jako ja, kdyby ti to nesedlo. Jo a olej vydrzi v tele mnohem dele nez caj

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 13.03.18 09:10

Nejlepší je polykat přímo drcena semena, jak tu někdo psal dávat je do želatinových kapslí.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 13.03.18 09:26

@jessikka @MáškaMarie33 A dá se to i bez těch kapslí? Někde psali že se to má normálně rozžvýkat a smíchat se slinami a polknout?

lavazza2
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 13.03.18 09:28
@Anonymní píše:
@lavazza2 ja jsem mela 2× denne caj + 2lzicky lisovaneho oleje. Po 5ti dnech se mi udelala silena alergicka reakce, koprivka, otoky, kazdy den jsem jezdila na injekce, beru jeste ted po mesici spoustu ruznych prasku na alergii… ja byt tebou, tak na to jdu hlavne opatrne, abys nedopadla jako ja, kdyby ti to nesedlo. Jo a olej vydrzi v tele mnohem dele nez caj

Aha. to slyším prvně, že by na to měl někdo alergii. :think: Já naštěstí snáším všechny léky, doplňky stravy apod uplně v pohodě..

@lalaláček @histep To mě zajímalo taky, ale prej ten olej je vhodnější spíše k přípravě potravin nežna samotné polykání. :think: Na kolik by asi vyšel?

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 13.03.18 11:50
@lavazza2 píše:
@jessikka @MáškaMarie33 A dá se to i bez těch kapslí? Někde psali že se to má normálně rozžvýkat a smíchat se slinami a polknout?

Určitě dá, ale popravě nevím, jakou mají chuť, tak, když tě to neodradí, tak proč ne.
Edit. Olej sylimarin neobsahuje :)

histep
Závislačka 3088 příspěvků 13.03.18 11:54
@MáškaMarie33 píše:
Určitě dá, ale popravě nevím, jakou mají chuť, tak, když tě to neodradí, tak proč ne.
Edit. Olej sylimarin neobsahuje :)

Nerozumím?

https://www.mujostropestrec.cz/…marianskeho/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama