Ostropestřec mariánský - v jaké formě je nejlepší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 12.03.18 22:04
Ostropestřec mariánský - v jaké formě je nejlepší?

Ahoj lidičky :kytka:

Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti ohledně ostropestřce a vlivu na regeneraci jater a celkovému vlivu na organismus.
Mám koupený čaj, ale četla jsem, že nejideálnější je, kvůli té účinné látce symilarinu, ho spíše jíst drcený. Někde se zase chválí spíše čaj, ale jinde zase zmiňují, že by se neměl zalévat horkou vodou, jelikož se o tu účinnou látku přijde :think: :lol: Tak já nevím. Co pomohlo nejvíce vám?

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9688 příspěvků 12.03.18 22:05

V sušené :)

MáškaMarie33
Kecalka 134 příspěvků 12.03.18 22:06

Používám mletá semena (melu si sama) a dávkuji do želatinových kapslí.

czaky
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 12.03.18 22:36

Ja si ho koupila v tabletkach v lekarne. Potrebovala jsem ho brat dlouhodobe a mela jsem toho tehdy dost na uzivani i piti nez abych do sebe jeste tlacila caj, ktery mi nechutna.

histep
Závislačka 2770 příspěvků 12.03.18 22:40

Mne se osvedcil panensky za studena lisovany olej.

Uživatel je onlinelalaláček
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 12.03.18 22:40

Mně radili kapky.

Anonymní  12.03.18 22:46

@lavazza2 ja jsem mela 2× denne caj + 2lzicky lisovaneho oleje. Po 5ti dnech se mi udelala silena alergicka reakce, koprivka, otoky, kazdy den jsem jezdila na injekce, beru jeste ted po mesici spoustu ruznych prasku na alergii… ja byt tebou, tak na to jdu hlavne opatrne, abys nedopadla jako ja, kdyby ti to nesedlo. Jo a olej vydrzi v tele mnohem dele nez caj

jessikka
Extra třída :D 10521 příspěvků 13.03.18 09:10

Nejlepší je polykat přímo drcena semena, jak tu někdo psal dávat je do želatinových kapslí.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 13.03.18 09:26

@jessikka @MáškaMarie33 A dá se to i bez těch kapslí? Někde psali že se to má normálně rozžvýkat a smíchat se slinami a polknout?

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 13.03.18 09:28
@Anonymní píše:
@lavazza2 ja jsem mela 2× denne caj + 2lzicky lisovaneho oleje. Po 5ti dnech se mi udelala silena alergicka reakce, koprivka, otoky, kazdy den jsem jezdila na injekce, beru jeste ted po mesici spoustu ruznych prasku na alergii… ja byt tebou, tak na to jdu hlavne opatrne, abys nedopadla jako ja, kdyby ti to nesedlo. Jo a olej vydrzi v tele mnohem dele nez caj

Aha. to slyším prvně, že by na to měl někdo alergii. :think: Já naštěstí snáším všechny léky, doplňky stravy apod uplně v pohodě..

@lalaláček @histep To mě zajímalo taky, ale prej ten olej je vhodnější spíše k přípravě potravin nežna samotné polykání. :think: Na kolik by asi vyšel?

MáškaMarie33
Kecalka 134 příspěvků 13.03.18 11:50
@lavazza2 píše:
@jessikka @MáškaMarie33 A dá se to i bez těch kapslí? Někde psali že se to má normálně rozžvýkat a smíchat se slinami a polknout?

Určitě dá, ale popravě nevím, jakou mají chuť, tak, když tě to neodradí, tak proč ne.
Edit. Olej sylimarin neobsahuje :)

histep
Závislačka 2770 příspěvků 13.03.18 11:54
@MáškaMarie33 píše:
Určitě dá, ale popravě nevím, jakou mají chuť, tak, když tě to neodradí, tak proč ne.
Edit. Olej sylimarin neobsahuje :)

Nerozumím?

https://www.mujostropestrec.cz/…marianskeho/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama