Osud - VÝMLUVA? (vykolejení a špatná cesta?)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Krejsi.cilako
Nováček 2 příspěvky 20.07.19 23:22
Osud - VÝMLUVA? (vykolejení a špatná cesta?)

Zajimalo by mě, jestli podle vás existuje osud? Jak ho vnímáte? Vím, že na tohle téma už tady diskuze jsou, ale stejně bych se tímhle tématem chtěla ještě zabývat.
Mysíte, že opravdu to, co se má stát se stane? Dřív jsem tomu věřila, ale poslední dobou jsem hodně na vážkách a naopak se kolem mě čím dál víc obejvují lidé, kteří říkají, že si vše děláme sami. Setkala jsem se i s názory, že je osud jen výmluva lidí, kteří nemají dost odpovědnosti za svůj život a potřebují to na “něco svést”. Co si o tom myslíte?

Já jsem dlouhodobě nešťastně platonicky zamilovaná a všechny šance s tím člověkem jsem promarnila, teď už je pozdě a mám pocit, že jsem vyjela z cesty, zkazila svůj osud a že jsem si prostě zkazila “celý” život. Je tohle vůbec možný? Navšívila jsem i kartářku a i podle ní jsem “promarnila nějakou velkou šanci”… takže se teď dost trápím, že jsem si možná pokazila osud a jdu špatnou cestou a teď zůstanu na ocet nebo nezažiju velkou lásku. Nechci za 20 lez zjistit, že jsem opravdu teď mohla být šťastná s ním a že jen on byl pro mě ten pravý. Chtěla bych být šťastná hned… bohužel se mi hned tak někdo nelíbí a už jsem dlouho vztah neměla. To jsem ale psala už v jiné diskuzi.

Mám prostě talent všechno po*** a v životě dělat ve většině oblastí a situacích špatná rozhodnutí a pak se jen trápím v představách - co všechno mohlo být jinak, jak mohl můj život vypadat, kdybych nebyla blbá atd atd… a opravdu hodně se kvůli tomu trápím… jak tedy vy vnímáte osud? Myslíte, že se to fakt dá takhle zkazit a promarnit šanci s nějakým člověkem a takhle moc si po*** život?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mrav
Vesmírná mluvilka 31176 příspěvků 20.07.19 23:37

V osud věřím - některým věcem se ale musí pomoct. :mavam:

Michelle_M
Závislačka 2778 příspěvků 20.07.19 23:46

No v podstatě já v osud věřím, ale ne v tom smyslu, že jsme jen jeho loutky bez vlastní vůle. A taky jsem se mockrát přesvědčila, že člověk nedostane vždycky to, po čem touží - naštěstí :D Můj pohled je takový, že vše se mi děje z nějakého důvodu - něco mi to má ukázat, naučit, obohatit mě, přivést na tu správnou cestu. A někdy to holt i bolí. Opravdu si nemyslím, že sis v pětadvaceti definitivně pos*ala život, protože tě jeden kluk nechtěl :hug: Neutápěj se v představách, co by kdyby, všechno máš ještě před sebou a tvůj život bude opravdu jen takový, jaký si ho uděláš :kytka:

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 18199 příspěvků 20.07.19 23:53

Verim na osud v tom smyslu, ze to co se nam v zivote deje, ma svuj vyznam a asi to tak melo byt. Treba spatne, smutne, narocne veci v zivote vnimam tak, ze se deji, aby me v zivote posilili a posunuly nekam dal, samozrejme si to uvedomit a udelat s tim neco je jen na nas. Jestli to bude vyzva, ktere se chytnem, nebo budeme brecet, litovat se a svadet neco na osud, popripade se babrat v tom,,co by kdyby,,.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 21.07.19 00:14

Zažila jsem pár těžko uvěřitelných náhod, pár těžko uvěřitelných zážitků na hranici nadpřirozena a taky pár situací, kdy mě události kolem tak jako malinko strhly a moc se mě neptaly na můj vlastní názor :D
Ale jestli je něco jako osud, to netuším.
Když jsem se před jedenácti lety zamilovala do přítele a pak přišel rozchod, řekněme „vinou okolností“, a i přes pozdější možnosti to znova spojit to prostě nevyšlo… vnímala jsem to hodně podobně jako ty… že mi utekl osudový chlap. Přívlastek osudový moc nepoužívám, ale pro mě to byl chlap na velkou část života, ne-li na celý… Taky jsem dlouho žila s tím, že je něco špatně a že to všechno mělo být jinak…
No, a třeba mělo. Po těch jedenácti letech mám chlapa, který mi za pár měsíců splnil daleko víc, než mi ten bývalý za ty roky nasliboval :) Řekla bych - ryze osobně, protože fakt nemám patent na porozumění vesmíru - že pokud osud je, my ho stejně neznáme… a jestli je osud to, co bylo, co nebylo nebo to, co bude? Hoď si korunou :D

Ryze cynicky, a není to moje myšlenka, ale hláška z jedno filmu… na světě je 7 miliard lidí a vždycky je pravděpodobný, že je mezi nima někdo, kdo se k tobě hodí víc, než tvůj současný partner :lol:
Já myslím, že pro každého z nás existuje víc lidí, do kterých se můžeme zamilovat - to asi z praxe potvrdí kde kdo - a se kterými můžeme prožít kus života nebo celý život… Určitě je fascinující uvažovat, jak by vypadal s jedním partnerem a jak s jiným, ale… jestli má smysl to porovnávat a litovat, že se něco nestalo? Já osobně myslím, že moc ne…
Jinak naše babičky říkávaly, že pro jedno kvítí slunce nesvítí, a podle mého je za tím daleko hlubší moudrost, než na tak jednoduchou říkanku chceme vidět. :)

Nevím. Já jsem na nějaký řeči o osudu moc velkej cynik… dost to usnadňuje žití. :D

impossible
Stálice 89 příspěvků 21.07.19 00:22

Myslím, že se mi v životě stalo pár věcí, co si nemyslím, že snad může být náhoda, ať už různé situace nebo jsem potkala určité lidi, kteří mi ovlivnili život, i když jím jen propluli na krátkou chvíli…
Nevím jestli to nazvat osud, je těžké specifikovat osud. Spíše ne vše, je náhoda. To by bylo na dlouhou debatu.

Lucie_Sx
Závislačka 3999 příspěvků 21.07.19 00:58

Podle mě je osud to, jak to dopadne, ne to co by bylo, kdyby.

A to co bylo už neovlivníš, nejde to změnit. Naučit se kvůli tomu moc netrápit je hodně těžké, znám to, ale je to jediná cesta.

mau-mau
Závislačka 4258 příspěvků 21.07.19 06:22

Já mám třeba postižené dítě a myslím si, že to byla prostě náhoda, ale můžeme tomu říkat třeba osud. Zrovna ve špatnou chvíli se seběhly okolnosti tak, že došlo k poškození mozku. :nevim: To samé ten pardubický chlapeček třeba.. taky to byla náhoda, že se to stalo zrovna jemu. Nemyslím si, že jsou jeho rodiče nebo on něčím zvláštní. Prostě úplně náhodně vybraná rodina. ;) Pokud se ti něco přihodí a připadá ti, že ti něco nosí smůlu, že je to opakované, pak je to většinou tvůj špatný postoj k chlapům a ne „smůla na partnery“. Má zkušenost je taková, že pokud si na to některá známá stěžovala, že má smůlu, bylo to tím, že si vybírala samé idioty.. :mrgreen: :mrgreen: Určitě je jiný chlap, a ne jeden, který se k tobě hodí a budeš s ním mít fajn život. A pokud ti kartářka řekla něco o promarněné příležitosti, pak to bylo z toho, cos jí řekla ty sama. :D ;) Začni se snažit a měj oči otevřené, on někdo přijde :palec:

Verun83
Extra třída :D 10364 příspěvků 21.07.19 06:57

Verim v to, ze co vysilas, to dostavas. Ze zivotnich situaci se mas ucit, ucit se ze svych chyb. Ty se mas ted poucit. Vic se v tom nematlaj. Jdi dal. Nerikej si, co by bylo kdyby. To je zbytecny. Ty si mozna myslis, ze on byl ten pravy, ale vubec to tak byt nemusi. A to ze chces byt stastna hned, tak bud, stesti a laska ma zarit z tebe same. Az dostatecne zacnes milovat sebe, vstoupi ti do zivota clovek, ktery te bude milovat jako ty sama. Nauc se zit sama, byt stastna i bez druheho.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 21.07.19 07:13

Kdyby tvym osudem bylo to, abys s nim zustala, tak bys s nim zustala. Ale protoze jsi s nim nezustala, je tvym osudem asi neco jinyho, ne? Twl, zivot je kratkej na to, aby se clovek sebedeptal nejakym pseudo-osudem. Vykasli se na osud a zij!

Russet
Neúnavná pisatelka 17914 příspěvků 21.07.19 07:38
@Krejsi.cilako píše:
Zajimalo by mě, jestli podle vás existuje osud? Jak ho vnímáte? Vím, že na tohle téma už tady diskuze jsou, ale stejně bych se tímhle tématem chtěla ještě zabývat.
Mysíte, že opravdu to, co se má stát se stane? Dřív jsem tomu věřila, ale poslední dobou jsem hodně na vážkách a naopak se kolem mě čím dál víc obejvují lidé, kteří říkají, že si vše děláme sami. Setkala jsem se i s názory, že je osud jen výmluva lidí, kteří nemají dost odpovědnosti za svůj život a potřebují to na “něco svést”. Co si o tom myslíte?

Já jsem dlouhodobě nešťastně platonicky zamilovaná a všechny šance s tím člověkem jsem promarnila, teď už je pozdě a mám pocit, že jsem vyjela z cesty, zkazila svůj osud a že jsem si prostě zkazila “celý” život. Je tohle vůbec možný? Navšívila jsem i kartářku a i podle ní jsem “promarnila nějakou velkou šanci”… takže se teď dost trápím, že jsem si možná pokazila osud a jdu špatnou cestou a teď zůstanu na ocet nebo nezažiju velkou lásku. Nechci za 20 lez zjistit, že jsem opravdu teď mohla být šťastná s ním a že jen on byl pro mě ten pravý. Chtěla bych být šťastná hned… bohužel se mi hned tak někdo nelíbí a už jsem dlouho vztah neměla. To jsem ale psala už v jiné diskuzi.

Mám prostě talent všechno po*** a v životě dělat ve většině oblastí a situacích špatná rozhodnutí a pak se jen trápím v představách - co všechno mohlo být jinak, jak mohl můj život vypadat, kdybych nebyla blbá atd atd… a opravdu hodně se kvůli tomu trápím… jak tedy vy vnímáte osud? Myslíte, že se to fakt dá takhle zkazit a promarnit šanci s nějakým člověkem a takhle moc si po*** život?

V osud nevěřím. Věřím na dobrá a špatná rozhodnutí. Ta mohou úplně změnit život. Vyprdla bych se na kartářky a jiné šarlatánky a začala myslet hlavou. Asi každý byl někdy platonicky zamilovaný a možná promarnil šanci být s tím člověkem, kdyby se býval víc snažil. Nemysli na minulost a soustřeď se na budoucnost. Aby těch podle tebe špatných rozhodnutí nepřibívalo.

Lisdoonvarna
Kecalka 150 příspěvků 21.07.19 07:44

V osud neverim, ale verim na nahody. Stastne i nestastne. Souhru nahod, soubeh okolnosti. Neni to totez co osud. Je to dejme tomu stesti. Je to nepredvidatelne a dopredu nevis, ale navede te to vzdycky nekam.
Priznam se ze me predstava “osudu”, jakoze toho ze mam zivot uz predem urceny a osud se uz jen naplnuje, dost deprimuje :mrgreen:

Narovnako
Kelišová 5316 příspěvků 21.07.19 07:48

Věřím, že máme osud ve svých rukou. Jediné co úplně neovlivníme, jsou onemocnění vážnou nemocí.

mrav
Vesmírná mluvilka 31176 příspěvků 21.07.19 08:12
@Narovnako píše:
Věřím, že máme osud ve svých rukou. Jediné co úplně neovlivníme, jsou onemocnění vážnou nemocí.

A ještě různé nehody a katastrofy.

Konnny
Závislačka 2943 příspěvků 21.07.19 08:20

@LAlezane Napiš aspoň jeden zážitek na hranici nadpřirozena, prosíím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama