Osudová láska nebo rodina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 10:40
Osudová láska nebo rodina?

Možná trochu ze zoufalosti potřebuji napsat pár řádek a poprosit o „nezávislý“ názor, hlavně těch, kteří něco podobného prožili a vyřešili. Takže zkusím maximálně stručně.
Před týdnem jsem se pokusil ukončit téměř dvouletý paralelní vztah s přítelkyní (o 6 let mladší, dvě děti z předchozího manželství). Já sám mám rodinu, dvě děti předškolního a školního věku.
Manželství už možná rok dva předtím začalo skřípat - nedostatek intimity ze strany manželky, špatný sex (myslel jsem si, že je to můj problém), žádné společné zájmy kromě rodiny atd.
Zamiloval jsem se. Přítelkyně je ta nejšílenější a nejúžasnější ženská na světě, vím, že nikdo jiný, se kterým bych byl takto spojen už na světě nečeká. O tom jsem bytostně přesvědčen.
Přesto jsem celou dobu věděl, že mám doma rodinu a děti, kteří jsou na mě závislí. Děti mne milují a většinu času s nima trávím já, ne maminka. Stejně tak se nebojím domácích prací, vymýšlení zábavy atd. Takže z pohledu rodiny a okolí by asi nikdo žádný problém nečekal. Nicméně se stalo. Po cca půl roce se manželka vše dozvěděla. Ale snažila se to celé pochopit, vyjasnili jsme si nějaké věci, které byly problematické atd. Já se to snažil vyřešit - ukončit paralelní vztah. Nešlo to. Několik rozchodů a znovusblížení. Vždy to náš vztah spíše ještě více posílilo.
Teď už se to dostalo do fáze, kdy to bylo buď a nebo. A já musel dát přednost rodině. Ale v hlavě mám stále stejnou myšlenku. Dokážu být šťastný a spokojený se svou rodinou a manželkou, když není minuta, abych nemyslel na přítelkyni a její děti (se kterými jsme si náramně sedli…).
Zvolil jsem tedy čistě racionálně a hlavou - to nejlepší pro děti a rodinu. Ale srdce mi stále říká něco jiné…
Existuje nějaká rada, jak se z toho všecho „vyléčit“?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Kačus82
Echt Kelišová 7560 příspěvků 29.07.19 11:00

No, pane, to jste me dojal. Ten nadpis je co? Proc osudova laska? Proc jste „musel“ dat prednost rodině? Chcete politovat a poplacat, jaky jste statecny, ze jste se takhle obetoval? 8o pokud nebudete vedet, proc jste zustal s rodinou a nebudete v tom videt smysl, tak se z niceho nevylecite. Ani nevim, co na takovehle plkani rict, sorry. Me tedy neimponujete :roll:

Veerr
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 29.07.19 11:04

Úplně jako by to psal člen naši rodiny :) vše souhlasí, jen si myslím, ze děti přítelkyně jsou už větší. On tedy přítelkyni už i představil svým rodičům a my všichni jsme tu situaci proste přijali. Já mu to svým způsobem i přeju, protože jsme kolikrát i viděli, ze se k němu jeho žena nechovala poslední dobou úplně hezky. Přes to, ze mám rada oba dva, je na něm vidět, ze je teď proste šťastný. Jeho žena je z toho samozřejmě vyrizena, ale je si vědoma toho, ze na tom nese svůj obrovský díl, ze odešel. Taky se pokusil vztah ukončit a vrátit se domu, ale nejspíš zjistil, ze to proste nejde. Děti miluje nade vše, střídají se o ne a jak to bude dal my nevíme. Jestli to vi vůbec on. Ale všichni vime, ze mu je teď proste lip :think: tím te nenabadam, abys odešel, ale pokud ve vztahu se ženou nebudeš spokojený, bude to odnaset ona a hlavně i ty děti. Tohle si musíš srovnat jen a jen ty sám v sobě :nevim:

Příspěvek upraven 29.07.19 v 11:06

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 29.07.19 11:05

Za par let to bude stejny jako doma… za me je rodina top. Nikdy bych neodesla. Ale! Kazdy ma jiné vztahy, jiné priority, jak to u vas funguje, je težké odhadnout. Jste dpolu uz nejaky ten rok. Mate deti, nedostatek intimity je zvast, ten se řeší u psychologa, ne u nekoho jiného v posteli. Přítelkyně byla milenka, schopna akceptovat, ze dva roky okradas o cas svoje deti na úkor těch jejich. Zkus se na to podivat s nadhledem a možná zjistis, ze mit te doma, taky neni žádná vyhra. A pochopit manzelku. A možná bude zase tolik prastene srandy jako s milenkou. Tyhle Lasky az za hrob :roll:

Bábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 29.07.19 11:06
@Anonymní píše:

Jo, čas.
Homorny ti kérujou v hlavě, jsi šťastný. Milenka (ne přítelkyně) je pro tebe bohyně, protože je tvůj dealer endorfinů, manželka je zlo, protože ti brání být s tvou pravou láskou.

Až by síla hormonů opadla, zjistil bys, že milenka je prostě taky jen ženská, má svoje chyby, a její děti nejsou zase tak úžasné. :nevim:

růžička12
Kecalka 131 příspěvků 29.07.19 11:06

Tohle jste měl řešit na začátku---komunikace s manželkou, ještě než jste měl milenku-přítelkyni...….a pokud jste se už takto rozhodl, tak si prostě za tím stát, ukončit jakékoliv kontakty-smazat, a myslet na svou rodinu, zaměřit se na koníčky atd…probrat to případně v poradně

arinecka
Kelišová 6935 příspěvků 29.07.19 11:10

Stejně nejsi spokojený, tak proč ta obětˇ? Bojíš se, že bys přišel o děti? Co na to všechno říká tvoje žena? Chce s tebou žít, i když ví, že jsi zamilovaný do jiné a pořád na ní myslíš? :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 29.07.19 11:11

Vždycky, když tohle čtu, vzpomenu si na scénu, které jsem byla jednou svědkem.

U jednoho zámku je restaurace s terasou u vody. A viděla jsem paní, jak říká pánovi, že by bylo hezké si tam sednout. A on na ni vyjel, že kolik tam asi bude stát kafe, že měla zabalit jídlo sebou a tak něco.

Tak jsem si říkala, že šlo očividně o manžele. Že kdyby tam ten pán byl s milenkou, nebo prostě třeba s kolegyní, určitě by se chtěl zachovat jako grand. Seděli by na terase, popíjeli kávu, dali si dortík, povídali si, smáli se, on by jí hleděl do očí a říkal by si, proč jenom Maruna není takhle správně „šílená“ jako tady Evička, proč je furt naprdlá a vzteklá, když s Evou je pohoda.

Leni_2019
Kecalka 223 příspěvků 29.07.19 11:12

1. Paralelni vztah nemel nikdy vzniknout.
2. Prerus veskery kontakt s pritelkyni - je to zbytecne bolestive pro vsechny.
3. Udelej vsechno proto, abys zkvalitnil vztah s manzelkou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 11:14

Milý neznámý…chápu Tě. Taky jsem zažila to splynutí duší, kdy si rozumíte i beze slov, kdy jeden ví, co si myslí, co cítí ten druhý. Bohužel jsem tuto lásku prožila velmi brzy. Už nikdy jsem něco takového nezažila. Ten, kluk si až velmi pozdě uvědomil, že jsme měli být spolu. Já už vdaná, děti…Tak si říkám, možná v příštím životě…ale byl to fajn pocit, vědět, že ti někdo takhle moc rozumí.

Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 45792 příspěvků 29.07.19 11:14
@Anonymní píše:
Možná trochu ze zoufalosti potřebuji napsat pár řádek a poprosit o „nezávislý“ názor, hlavně těch, kteří něco podobného prožili a vyřešili. Takže zkusím maximálně stručně.
Před týdnem jsem se pokusil ukončit téměř dvouletý paralelní vztah s přítelkyní (o 6 let mladší, dvě děti z předchozího manželství). Já sám mám rodinu, dvě děti předškolního a školního věku.
Manželství už možná rok dva předtím začalo skřípat - nedostatek intimity ze strany manželky, špatný sex (myslel jsem si, že je to můj problém), žádné společné zájmy kromě rodiny atd.
Zamiloval jsem se. Přítelkyně je ta nejšílenější a nejúžasnější ženská na světě, vím, že nikdo jiný, se kterým bych byl takto spojen už na světě nečeká. O tom jsem bytostně přesvědčen.
Přesto jsem celou dobu věděl, že mám doma rodinu a děti, kteří jsou na mě závislí. Děti mne milují a většinu času s nima trávím já, ne maminka. Stejně tak se nebojím domácích prací, vymýšlení zábavy atd. Takže z pohledu rodiny a okolí by asi nikdo žádný problém nečekal. Nicméně se stalo. Po cca půl roce se manželka vše dozvěděla. Ale snažila se to celé pochopit, vyjasnili jsme si nějaké věci, které byly problematické atd. Já se to snažil vyřešit - ukončit paralelní vztah. Nešlo to. Několik rozchodů a znovusblížení. Vždy to náš vztah spíše ještě více posílilo.
Teď už se to dostalo do fáze, kdy to bylo buď a nebo. A já musel dát přednost rodině. Ale v hlavě mám stále stejnou myšlenku. Dokážu být šťastný a spokojený se svou rodinou a manželkou, když není minuta, abych nemyslel na přítelkyni a její děti (se kterými jsme si náramně sedli…).
Zvolil jsem tedy čistě racionálně a hlavou - to nejlepší pro děti a rodinu. Ale srdce mi stále říká něco jiné…
spolu deti nemáte nebo ano ? Jestli te ta nová chce i s detma ,šla bych za srdcem , doma vám stejně už neklape .
@Tiffany1 píše:
Za par let to bude stejny jako doma… za me je rodina top. Nikdy bych neodesla. Ale! Kazdy ma jiné vztahy, jiné priority, jak to u vas funguje, je težké odhadnout. Jste dpolu uz nejaky ten rok. Mate deti, nedostatek intimity je zvast, ten se řeší u psychologa, ne u nekoho jiného v posteli. Přítelkyně byla milenka, schopna akceptovat, ze dva roky okradas o cas svoje deti na úkor těch jejich. Zkus se na to podivat s nadhledem a možná zjistis, ze mit te doma, taky neni žádná vyhra. A pochopit manzelku. A možná bude zase tolik prastene srandy jako s milenkou. Tyhle Lasky az za hrob :roll:

nedostatek intimity řeší psycholog?

Ba-stet
Závislačka 3091 příspěvků 29.07.19 11:17
@Bábrdl píše:

U jednoho zámku je restaurace s terasou u vody. A viděla jsem paní, jak říká pánovi, že by bylo hezké si tam sednout. A on na ni vyjel, že kolik tam asi bude stát kafe, že měla zabalit jídlo sebou a tak něco.

Tak jsem si říkala, že šlo očividně o manžele. Že kdyby tam ten pán byl s milenkou, nebo prostě třeba s kolegyní, určitě by se chtěl zachovat jako grand. Seděli by na terase, popíjeli kávu, dali si dortík, povídali si, smáli se, on by jí hleděl do očí a říkal by si, proč jenom Maruna není takhle správně „šílená“ jako tady Evička, proč je furt naprdlá a vzteklá, když s Evou je pohoda.

Jojo, jedna z velkých záhad vesmíru - čím to, že milenky jsou tak skvělé a manželky tak strašné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jaholos
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 29.07.19 11:22
@Tiffany1 píše:
Za par let to bude stejny jako doma… za me je rodina top. Nikdy bych neodesla. Ale! Kazdy ma jiné vztahy, jiné priority, jak to u vas funguje, je težké odhadnout. Jste dpolu uz nejaky ten rok. Mate deti, nedostatek intimity je zvast, ten se řeší u psychologa, ne u nekoho jiného v posteli. Přítelkyně byla milenka, schopna akceptovat, ze dva roky okradas o cas svoje deti na úkor těch jejich. Zkus se na to podivat s nadhledem a možná zjistis, ze mit te doma, taky neni žádná vyhra. A pochopit manzelku. A možná bude zase tolik prastene srandy jako s milenkou. Tyhle Lasky az za hrob :roll:

Proc by to melo byt stejny? 8o lidi se neskutecne lisi, s nikym to neni stejny. :nevim: A treba to s tou manzelkou je uz mrtve a jde jen o vztah z povinnosti.

V klidu bych to promyslel a urcite nedelal neco jenom kvuli tomu, ze j to tak slusne. :nevim:

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 29.07.19 11:22

@Venetia Pocitam, ze ano. Nedostatek intimity po několika letech je důsledkem nejake primární příčiny, vznik starosti, společných závazků, nedostatečné sdílení emocí, prožitku, zážitku, co ja vim… jsou spolu roky…předpokládám, ze se to deje sekundárním vývojem vztahu.
Ne, ze je manzelka frigidni a potrebuje sexuologickou lecbu. Vzdyt je to tak ohrany, tohle. :roll:

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 29.07.19 11:23
@Bábrdl píše:

Přesně tak! :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama