OSVČ a neschopenka

699
5.6.13 17:34

OSVČ a neschopenka

Ahojky chtěla bych se zeptat jestly někdo nevíte, jak je to s neschopenkou v těhotenství když sem OSVČ, vím že jako zaměstnavatele tam mám uvést sebe, ale zajmalo by mě, jestly chodí kontroly a jestly musím dodržovat ty první tři týdny vycházky, když vlastně nic nepobírám. Děkuji za co největší množství odpovědí. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8527
5.6.13 17:36

Manželovi jako OSVČ přišla kontrola už v prvních třech týdnech, i když nic nepobíral. A to měl vycházky neomezený. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
5.6.13 17:37

@lasička1 hmm… trochu na hlavu postavené kontrolovat někoho kdo má neomezené vycházky.. :think: a v jakém okrese to bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
5.6.13 17:44

@lasička1 Tak to si mě moc nepotěšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32677
5.6.13 18:05

Ano, kontrolovali mne 2× za dva mesice, ale ty prvni tři týdny ne.
Jestli někde kontrolovali někoho s neomezenýma vycházkami a jeste ty prvni tři týdny kdy nemají co odebírat, tak to byli asi velmi inteligentní úředníci. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8527
5.6.13 18:20

Někdo říkal, že to mohlo být na udání. :( Asi někdo záviděl operaci mozku. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
5.6.13 19:01

Ahoj, přítel měl neschopenku v listopadu a teď zase a kontrola mu nepřišla, ale asi před třemi lety mu přišla a to ji měl pár dnů už ukončenou, takže jim tam šel nadat, protože ani nezvonili nic jen hodili lístek, viděl to soused :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
5.6.13 19:02

@lasička1 Někteří lidé jsou hnusný :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
renvan
5.11.13 11:39

po rodičovské na neschopenku

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli náhodou někdo nevíte jak je to s OSVČ které končí rodičák ale je těhotná.. Bohužel to nevyšlo akorát a po skončení rodičáku do porodu zbývá cca 6 měsíců (rodičák mi končí leden a rodit bych měla v červnu 2014) Jestli mám jako OSVČ nárok na neschopenku a z čeho by se mi vypočítala, protože jít na 2-3 měsíce do práce bych nebyla schopná.. Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
77358
5.11.13 14:05

Pokud si aktuálně neplatis sociální a nemocenské, tak nárok nemáš. Jo a po zastavila bych ten ŽL, protože jinak ho máš od skončení rodičáku jako hlavní a musíš platit zálohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
renvan
5.11.13 14:52

@j.a.n.i1 http://flek. cz/clanky/hledam-praci/pracovni-neschopnost-2013 tohle sem našla na netu a myslela sem že u těch OSVČ je to jak dole píšou že se vypočítává jako PPM :-) tak sem to asi špatně pochopila.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
77358
5.11.13 15:44
@renvan píše:
@j.a.n.i1 http://flek. cz/clanky/hledam-praci/pracovni-neschopnost-2013 tohle sem našla na netu a myslela sem že u těch OSVČ je to jak dole píšou že se vypočítává jako PPM :-) tak sem to asi špatně pochopila.. :nevim:

Ne, to se vztahuje pouze na zaměstnance, protože pouze zaměstnanci jsou na rodičovské dovolené, ty jako OSVČ na žádné rodičovské dovolené nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat