OSVČ a péče i nemocné dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
32
3.10.21 13:26

OSVČ a péče i nemocné dítě

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na „ošetřované“.

Jsem živnostník a momentálně mám nemocné obě děti a už týden nemohu chodit do práce a tzv. živit rodinu. Jedná se o dva syny 3 a 6 let. Mám nějaký nárok na pomoc od státu když jsem OSVČ?

Manželka nové nastoupila do práce po mateřské a je ve zkušební době… Tak není moc reálné aby zůstala ona doma..

Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8103
3.10.21 13:33

@PitSou

musel by sis dobrovolně platit nemocenské pojištění na sociálce, které stojí cca 130,– Kč
Pak můžeš mít neschopenku, OČR ap. - tady se omlouvám, není nárok na OČR

Příspěvek upraven 03.10.21 v 14:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
3.10.21 13:33

Ne žádné OČR pro OSVČ není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.10.21 13:40
@DanielaD píše:
@PitSoumusel by sis dobrovolně platit nemocenské pojištění na sociálce, které stojí cca 130,– Kč
Pak můžeš mít neschopenku, OČR ap.

No platím pravidelně měsíčně zdravotní i sociální… Myslím tu povinnou platbu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
3.10.21 13:43

OČR pro OSVČ není. Pracovat můžeš až přijde manzelka z práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
3.10.21 13:47
@PitSou píše:
No platím pravidelně měsíčně zdravotní i sociální… Myslím tu povinnou platbu

I kdyby sis platil nemocenské pojištění, není nárok na OČR, ale jen na DPN (výplata jen od poloviny měsíce trvání DPN).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.10.21 13:48
@JancaS84 píše:

Promiňte, ale toto je názor jak kdybych já řekl že manželka může jít do práce až já dojdu… Očividně nemáte co k tématu napsat. Tak se prosím nevyjadřujte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.10.21 13:49
@Doctus píše:
I kdyby sis platil nemocenské pojištění, není nárok na OČR, ale jen na DPN (výplata jen od poloviny měsíce trvání DPN).

Ok, děkuji za rozumné vysvětlení… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
3.10.21 13:51
@DanielaD píše:
musel by sis dobrovolně platit nemocenské pojištění na sociálce, které stojí cca 130,– Kč

Na OČR bohužel nemá žádná OSVČ nárok, nepočítám-li krizové ošetřovné nebo jak se to nazývalo.

Příspěvek upraven 03.10.21 v 13:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8103
3.10.21 13:52
@JancaS84 píše:

nemáš pravdu, když byl koroňák OSVČ si běžně žádaly o OČR, ale to bylo něco jiného, než se ptá pán, to bylo dané zákonem, nemusel si platit připojištění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
3.10.21 13:53

@DanielaD
Ano, to já vím, byla to výjimka, která byla spojena s některými dalšími podmínkami. Na krizové ošetřovné se tazatel nepsal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.10.21 13:56
@Doctus píše:
@DanielaD píše:

Na OČR bohužel nemá žádná OSVČ nárok, nepočítám-li krizové ošetřovné nebo jak se to nazývalo.

Příspěvek upraven 03.10.21 v 13:52

Tak že pokud bych si platil nějaké základní pojištění, tak mám nárok na neschopenku, OCR a podobně? Omlouvám se že se tak hloupě ptám.. ale toto jsem nikdy nevyužíval a tak nevím na co mám teoreticky nárok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
3.10.21 13:56
@PitSou píše:
Promiňte, ale toto je názor jak kdybych já řekl že manželka může jít do práce až já dojdu… Očividně nemáte co k tématu napsat. Tak se prosím nevyjadřujte…

Manželka má zřejmě nějakou pracovní dobu. Kdežto OSVČ ne. Píšu tak jak je to myšleno dle zákona. Tak si na mě nemusíte otvírat pusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15453
3.10.21 13:58

Pokud jsi neplatil dobrovolné nemocenské pojištění, nebo jak se to přesně jmenuje, tak na nic nárok nemáš. Ta platba je navíc k zákonnému zdravotnímu a sociálnímu. A nebo zvaž i do budoucna komerční pojištění pracovní neschopnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8103
3.10.21 13:59
@PitSou píše:
No platím pravidelně měsíčně zdravotní i sociální… Myslím tu povinnou platbu

Omlouvám se, OSVČ, která se dobrovolně přihlásí k nemocenskému pojištění, nárok na ošetřovné nevzniká :kytka:

Přesto ti doporučuji přihlásit se na sociálce k dobrovolnému nemocenskému pojištění, můžeš onemocnět ty, pak můžeš čerpat nemocenskou,

odkaz

na sociálku si zavolej

musíš platit pravidelně každý měsíc, čerpat můžeš po 3 měsících placení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat