Reklama

OSVČ bez příjmu - daňové přiznání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 28.02.18 20:12
OSVČ bez příjmu -daňové přiznání

Ahoj holky, moc tomu nerozumím, tak bych potřebovala radu. V min. roce jsem byla OSVČ 4měsíce. Po ukončení živnosti mi byl uznán nárok na rodičák 3m zpětně. Během živnosti jsem neměla žádný výdaj ani příjem (záhy jsem otěhotněla a byla k. o.).
1. Musím podávat přiznání i když jsem na nule?(žádný výdaj ani příjem)
2. Musím příp. nějak vypsat rodičák za ty 3m?
Snad to nejsou úplně stupidní otázky :roll:
Děkuju za odpovědi :kytka:

Reklama

Reakce:

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 28.02.18 20:16

Přiznání podávat nemusíš, stačí napsat prohlášení, že nebyl žádný příjem. Přehledy pro OSSz a ZP podat musíš.

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 28.02.18 21:00

@Hanula1212 Moc děkuju za odpověď :kytka:

Lena353
Povídálka 17 příspěvků 22.03.18 00:33
Přehledy pro ZP a OSSZ

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit. V roce 2017 jsem od 1.12. měla obnovenou živnost. Příjmy byly do 15000, daňové přiznání podávat nebudu jen prohlaseni, ale přehledy musim. Předtím jsem vždy vypočítávala výdaje procentem z příjmů, to mám udělat i nyní u přehledu, že vezmu příjmy a výdaje z nich budou 60% a ty uvedu do přehledů? Nebo jinak? Moc děkuji za radu.

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 22.03.18 05:48

Klidně můžeš uvést výdaje procentem nebo skutečné. Je to tak jak každý rok, jen ti tam bude chybět ten jeden krok - přiznání.

Lena353
Povídálka 17 příspěvků 22.03.18 08:52

@Hanula1212 moc dekuju :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >