OSVČ-jaké jsou začátky? Dá se to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 09:04
OSVČ-jaké jsou začátky?dá se to?

Dobrý den,
prosím je tu někdo kdo začal s živností od nuly? jako bokovku jsem měla šití na živnost, ale ted jsem bohužel bez práce, chci jit na svoje, ale vůbec nemám ponetí co to je začít od nuly, je mi jasné, platit zdrav a soc, ale co dál? dá se to?

Reakce:
karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 14.08.18 09:15

Záleží přece co konkrétně chceš dělat, jestli se v tom oboru dá uživit :-) Chceš pokračovat v tom šití? Dneska je potřeba i nějaká přidaná hodnota a ovládat sociální sítě… tak jsem se do toho pustila já

TMana
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 14.08.18 09:20

Jasně, třeba já začal od nuly. Stačí si zařídit ŽL a zaregistrovat se na finančáku, založit separátní učet …

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 14.08.18 09:59

Tak zalezi jaky budes mit obrat a pak naklady .. a proste pocitat s tim ze i kdyz nebudes v zisku socialni a zdravotni v minimalni vysi a to je cca dohromady 4500 tis platit budes kazdy mesic.

Kriss Tina
Kelišová 5961 příspěvků 14.08.18 10:11

Záleží v čem, já začínala po škole jako OSVČ kadeřnice a to se nedalo, vydržela jsem 8 měsíců, ale zaplatit soc. a zdr. pojištění, pronájem křesla a este abych si vydělala na naky výdaje kolem se nedalo, a to sem měla místo v centru města :nevim: prostě bez stálé klientely sem byla v háji a bydlet tenkrát sama tak bych to balila mnohem dřív. Kdybych teď podnikala znovu tak si budu podnikat třeba jak píšeš v tom šití ale nechala bych si to jako vedlejší práci a šla bych aspoň na poloviční úvazek někam pracovat, aby za mě odváděli ty pojistky :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 10:21

@TMana to vše už mám skoro rok :-) ale dál?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 10:22

@karolinka90 ano chci šit

TMana
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 14.08.18 10:43
@Anonymní píše:
@TMana to vše už mám skoro rok :-) ale dál?

No teď už jen makat a vydělávat :)

Kajule21
Kelišová 5459 příspěvků 8 inzerátů 14.08.18 10:51

Já začínala od nuly a náklady byly opravdu veliké v řádech stovek tisíc - vybavení prodejny, nájem, nákup zboží, ekonomický systém, tvorba webových stránek a hned to naskákalo. Podnííkám teď přesně 2 roky a 4 měsíce a ještě stále se to všehno „rozjíždí“ a i po té době se „teprve“ dostávám do povědomí lidí. Ví o nás třeba lidi z Brna,Prahy atd. a kolikrát ti,co jsou 3km odsud nemají ani ponětí,že tu jsem :nevim: Je to boj a chce to vydržet - já se zařekla,že to nevzdám a tak zatím pořád bojuju. Nutné jsou i investice do reklam - bez toho to nejde a nejvíce se mi osvědčil FB a to jsem zkoušela kde co (reklamy v rádiu,místních zpravodajích, nemocnici, máme obrovskou plachtu na nejfrekventova­nějším místě ve městě…).Držím palce, v dnešní době to není žádná sranda :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 11:46

taky chci podnikat v šití, ale taky nějak tápu jak se do toho pustit.Pracuju na plný úvazek času málo, ale odejít prostě nemůžu. :nevim:

jancabr
Kecalka 342 příspěvků 15 inzerátů 15.08.18 10:32

ano, také jsem začínala od nuly. Velkou oporou mi byl manžel podnikatel se svými zkušenostmi. Ale stejně se muselo pořídit nějaké základní vybavení a každý měsíc platit náklady (nájem, energie, zdravotní a sociální, …). Největší zkouškou jsem byla ale já sama pro sebe - naučit se podnikatelsky myslet a nebát se toho. Teď mám skoro 4 roky fungující cestovní agenturu, ale sále mám rezervy a stále je co zlepšovat.
Docela se mi osvědčil facebook jako taková nenásilná a celkem levná forma reklamy.
Jinak u toho šití mě napadá spojit se u vás ve městě s nějakým komunitním centrem. U nás v Hradci třeba funguje Lijána coworking a kamarádka švadlena tam má kurzy šití a šicí dílnu pro veřejnost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >