Reklama

OSVČ - jaké si platíte pojištění pro případ nemoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Advise
Kecalka 217 příspěvků 01.01.17 15:29
OSVČ - jaké si platíte pojištění pro případ nemoci?

Prosím o radu, či tip maminky (i tatínky). :-) Podnikáte jako OSVČ? Jaké si platíte pojištění, pro případ nemoci či úrazu? A nemyslím tím teď pouze to přes OSSZ, ale i komerční pojištění. Nechci pojištění, abych na něm v případě nemoci zbohatla, jedná se mi jen o to, abych věděla, že v případě nemoci mi to pomůže pokrýt alespoň nezbytné či pravidelné měsíční náklady a neumřeli jsme hlady. Děkuji za radu.

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4739 příspěvků 01.01.17 15:45

Ja si neplatila zadny, ani by se mi to nevyplatilo, zaplatila bych vic mesicne za pojisteni nez bych dostala v pripade nemoci (nemocna nebejvam) a pro pripad nehody a podobne kdybych chvili nemohla delat sem si davala penize stranou, takze to co bych nacpala do pojisteni sem mela jako rezervu…

Adis89
Kecalka 485 příspěvků 01.01.17 17:02

@Advise pokud budes mit zajem, tak mi napis sz. Jsem v tom zbehla klidne poradim :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 22:00

Mám životní pojištění u Alianz, součástí je i pojištění pracovní neschopnosti. Od 29.dne nemoci pobírám 400,–Kč denně. Lze i vyšší částka.

BukajAktobos
Kecalka 322 příspěvků 02.01.17 09:19

Neplatíme žádné. Podnikáme proto, abychom dokázali slušně žít, takže máme z podnikání rezervy a zkrátka zůstaneme v posteli, pokud jsme nemocní.

Renatt
Extra třída :D 14662 příspěvků 02.01.17 10:29

@Adis89 a proč do SZ? Bude to asi nabídka nějakého pojištění Alianz atd?

Taky by mě to zajímalo:-)

Adis89
Kecalka 485 příspěvků 02.01.17 12:02

@Renatt nabidka to byla az po te co ji pani chtela…a alianz neeee. A konkretne jsem pani psala jak jsem pojistena takto ja.

Adis89
Kecalka 485 příspěvků 02.01.17 12:03

@Renatt a pokud by Vas to tez zajimalo, tak take do sz :)

Renatt
Extra třída :D 14662 příspěvků 02.01.17 17:06

@Adis89 No vždyť píši, že mě to zajímá, tak prosím do SZ.-)
Děkuji:-)

DenisaThea
Nováček 2 příspěvky 12.01.17 11:29

Dobrý den, chtěla bych začít podnikat a chtěla bych se zeptat jek je to od letošního roku se zdravotním a sociálním? Musím platit obě dvě. A nebo tedy zdravotní platit nemusím? Popřípadně kdyby se zdravotní neplatilo, tak se to nahlašuje dopředu? Děkuji za odpověď.

romankolar
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 12.01.17 18:22

@DenisaThea Nevím, jestli byla od ledna nějaká změna, ale bude to záležet na statutu osoby. Pokud podniká osoba při zaměstnání, rodičovské dovolené, je student nebo důchodce, případně předdůchodce, tak nemusí platit minimální zálohu. V ostatních případech bych řekl, že musí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama