OSVČ jako vedlejší činnost - rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

V anda
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 03.12.17 20:30
OSVC jako vedlejsi cinnost-rady

Ahoj,

nasla by se tu nejaka dobra duse co by poradila?

Rada bych si privydelala poskytovanim financnich sluzeb, ale jen jako vedlejsak pri praci.
Je to nekdo ochotny kdo bx mi polopate vysvetlil par veci…

1)jak je to s danema? Budu nekomu schanet klienty a ten mi za kazdeho klienta bude platit provizi na ucet. Jak toto funguje kdyz jsem zaroven zamestnana? Je mozne aby soc a zdravotnj a dane sly ze zamestani?

2)jak je to v pripade dani z vedlejsi cinnosti z te OSVC kdyz se mi nebudee darit?
Ocekavany vydelek je cca 10 000kc mesicne ale hypoteticka situace co kdyz si vydelam mesicne jen 2000kc co pak?

1. co je potreba zaridit a vybehat?

Dekuji

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61950 příspěvků 3 inzeráty 03.12.17 20:57

@V anda Doporučuji pročíst www.jakpodnikat.cz tam najdeš všechny potřebné informace.

terinka4444
Hvězda diskuse 65801 příspěvků 03.12.17 20:58

Sociální a zdravotní a daně se platí i z podnikání, nelze říct platím to ze zaměstnání a víc nic. Na vedlejší činnost platí trochu jiné podmínky, sociální se neplatí do výdělku letos tuším 67 756,– respektive z daňového základu. Pokud budeš brát peníze jen za zprostředkování, náklady odečteš paušálem, to je asi nejjednodušší. Zdravotní se platí vždy a daň taky vždy. Ale neplatí pro tebe minimální povinné zálohy, platí se skutečně jen z výdělku.

V anda
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 03.12.17 21:03
@j.a.n.i1 píše:
@V anda Doporučuji pročíst www.jakpodnikat.cz tam najdeš všechny potřebné informace.

Diky

V anda
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 03.12.17 21:03
@terinka4444 píše:
Sociální a zdravotní a daně se platí i z podnikání, nelze říct platím to ze zaměstnání a víc nic. Na vedlejší činnost platí trochu jiné podmínky, sociální se neplatí do výdělku letos tuším 67 756,– respektive z daňového základu. Pokud budeš brát peníze jen za zprostředkování, náklady odečteš paušálem, to je asi nejjednodušší. Zdravotní se platí vždy a daň taky vždy. Ale neplatí pro tebe minimální povinné zálohy, platí se skutečně jen z výdělku.

A kdyz bych mela mesucne cca 10 tisic… :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 65801 příspěvků 03.12.17 21:09
@V anda píše:
A kdyz bych mela mesucne cca 10 tisic… :think:

prosím tě, jenom opravdu opravdu hrubě a orientačně. Budeš účtovat paušálem, což je 60%, takže budeš jen schovávat příjmové faktury, na konci roku je sečteš, takže 120.000, z toho odečteš těch 60% paušálná výdaje, a zůstane ti daňový základ 48.000. Z toho plyne, že nesji povinna platit sociální, zdravotní vždy a to tak, že vezmeš polovinu z těch 48000, což je 24.000 a z toho je zdravotní cca 13%. Daň je 15% z celých 48000 ( slevu na dani už určitě celou čerpáš v zaměstnání a každý máme jen jednu).

terinka4444
Hvězda diskuse 65801 příspěvků 03.12.17 21:09

A když bys náhodou měla větší příjem, že by ten daňový základ po odečtení toho paušálu dělal víc než těch cca 67000, tak ti vznikne povinnost platit i to sociální, a to je zase polovina toho daňového základu a z toho 29,2% dělá sociální

V anda
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 04.12.17 08:29
@terinka4444 píše:
prosím tě, jenom opravdu opravdu hrubě a orientačně. Budeš účtovat paušálem, což je 60%, takže budeš jen schovávat příjmové faktury, na konci roku je sečteš, takže 120.000, z toho odečteš těch 60% paušálná výdaje, a zůstane ti daňový základ 48.000. Z toho plyne, že nesji povinna platit sociální, zdravotní vždy a to tak, že vezmeš polovinu z těch 48000, což je 24.000 a z toho je zdravotní cca 13%. Daň je 15% z celých 48000 ( slevu na dani už určitě celou čerpáš v zaměstnání a každý máme jen jednu).

paušální výdaje 60%? já žádné nákupy pravidelné k tomu potřeboat nebudu takže sem přemýšlela že je lepší to paušální danění ale to se odečítá 60%?

terinka4444
Hvězda diskuse 65801 příspěvků 04.12.17 11:04
@V anda píše:
paušální výdaje 60%? já žádné nákupy pravidelné k tomu potřeboat nebudu takže sem přemýšlela že je lepší to paušální danění ale to se odečítá 60%?

ano http://www.jakpodnikat.cz/…rocentem.php

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama