OSVČ je povinnost si zažádat o proplacení testu

Anonymní
26.4.21 11:29

OSVČ je povinnost si zažádat o proplacení testu

Musí si živnostník zažádat o proplacení testu u zdravotní pojišťovny? Nebo je na to vykašlat? Nechce se mě na pojišťovnu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13960
26.4.21 11:31

Háčkuju se, taky me to zajímá. Trochu se bojím, že tím budou hlídat, že se testy opravdu delaji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
26.4.21 11:34

Já si je koupila, ještě než to nařízení vyšlo a účet samozřejmě nemám - ani mě nenapadlo kupovat to na „firmu“. Takže taky nevím, co s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31767
26.4.21 11:59
@Anonymní píše:
Musí si živnostník zažádat o proplacení testu u zdravotní pojišťovny? Nebo je na to vykašlat? Nechce se mě na pojišťovnu.

Na stránkách Ministerstva obchodu a průmyslu je to rozepsáno, i testování OSVČ a je tam toto :

10. Jednou měsíčně vykáži vůči své zdravotní pojišťovně počty provedených testů prostřednictvím příslušného formuláře - přehled o provedených testech ke stažení níže*. Pojišťovna zpětně proplatí příspěvek až 240 Kč za daný měsíc. První vyúčtování proběhne po skončení měsíce března.

Takže jsem to pochopila jako povinnost, jestli to chápu dobře.??? :think:

Je tam i vypsáno, které testy se mohou použít, nelze všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 12:09

Podle mě to povinné není. My ve firmě posíláme na veřejné odběrové místo, takže v tom přehledu by stejně nikdo až na pár testů nebyl.

• Citovat
  • Nahlásit
13960
26.4.21 12:31
@free333 píše:
Na stránkách Ministerstva obchodu a průmyslu je to rozepsáno, i testování OSVČ a je tam toto :

10. Jednou měsíčně vykáži vůči své zdravotní pojišťovně počty provedených testů prostřednictvím příslušného formuláře - přehled o provedených testech ke stažení níže*. Pojišťovna zpětně proplatí příspěvek až 240 Kč za daný měsíc. První vyúčtování proběhne po skončení měsíce března.

Takže jsem to pochopila jako povinnost, jestli to chápu dobře.??? :think:

Je tam i vypsáno, které testy se mohou použít, nelze všechny.

Hm, takže je to, jak jsem myslela… Hlidaji tim, ze se testy provádějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
26.4.21 12:31
@Anonymní píše:
Podle mě to povinné není. My ve firmě posíláme na veřejné odběrové místo, takže v tom přehledu by stejně nikdo až na pár testů nebyl.

U nás firmě většina zaměstnanců provádí samotestování v práci. Ale několik nás chodí do laboratoře a testujeme se tam. Do výkazu si všechny testy zapsat musím a musím tam i uvést, kde jsem se nechala testovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13960
26.4.21 12:34
@Anonymní píše:
Podle mě to povinné není. My ve firmě posíláme na veřejné odběrové místo, takže v tom přehledu by stejně nikdo až na pár testů nebyl.

No ale oficiálně se to nesmí, ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6200
26.4.21 12:36

No, nejsem právník, ale ten výkaz slouží pro proplacení. Když nic nechci ne proplatit, tak nevykazuji. Pouze -pokud mám povinnost testovat, tak musím být připraven doložit to plnění povinnosti.
EDIT odebráno jedno NE :-)

Příspěvek upraven 26.04.21 v 15:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1847
26.4.21 12:49

To se dává datovkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9722
26.4.21 12:53
@Ivan PPZ píše:
No, nejsem právník, ale ten výkaz slouží pro proplacení. Když nic nechci neproplatit, tak nevykazuji. Pouze -pokud mám povinnost testovat, tak musím být připraven doložit to plnění povinnosti.

Taky to tak chápu - chci proplatit = vykazuji, nechci proplatit = nemusím vykazovat, ale měl bych to být schopen prokázat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31767
26.4.21 13:12
@Ba-stet píše:
No ale oficiálně se to nesmí, ne :nevim:

Minulý týden jsem slyšela v rádiu, že už to po firmách kontroluje hygiena a co našli špatně, tak bylo hlavně to vykazování, že chyběly údaje, než že by se netestovali.

Tak to chápu tak, že to je povinné a i kdyby člověk chodil na ty testy zadarmo, tak si musí ta potvrzení z testování schovávat, kvůli kontrolám z hygieny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9722
26.4.21 13:22
@free333 píše:
Minulý týden jsem slyšela v rádiu, že už to po firmách kontroluje hygiena a co našli špatně, tak bylo hlavně to vykazování, že chyběly údaje, než že by se netestovali.Tak to chápu tak, že to je povinné a i kdyby člověk chodil na ty testy zadarmo, tak si musí ta potvrzení z testování schovávat, kvůli kontrolám z hygieny.

Já si schovávám negativní testy, na které si chci dopsat datumy a to bude má evidence! :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13960
26.4.21 13:37
@free333 píše:
Minulý týden jsem slyšela v rádiu, že už to po firmách kontroluje hygiena a co našli špatně, tak bylo hlavně to vykazování, že chyběly údaje, než že by se netestovali.Tak to chápu tak, že to je povinné a i kdyby člověk chodil na ty testy zadarmo, tak si musí ta potvrzení z testování schovávat, kvůli kontrolám z hygieny.

Ja se zeptam asi jako blbec (jsem doma s dítětem a delam na HO, tak je to zatim spis hypotetické). Pokud se testuju sama, tak nemam žádné potvrzení, ne? Takze bych si musela schovávat testy? Nebo si vést deníček: 1.4. Negativni, 7.4. Negativní…? A kdybych chtela jít nekam, kde test vyžadují, tak s sebou vezmu test nebo deníček? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13960
26.4.21 13:39
@jege píše:
Já si schovávám negativní testy, na které si chci dopsat datumy a to bude má evidence! :jazyk:

Taková covidova snazilka :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat