OSVČ kvůli koronaviru

9
22.10.20 19:41

Ošetřovné kvůli koronaviru

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, bohužel nám zavřeli obchod a teď nejspíš budu pobírat ošetřovné nemáte někdo zkušenost chtěla bych jít aspoň na brigádu, mužů pobírat ošetřovné a chodit na brigádu? Jelikož to nemam z důvodu nemoci, děkuji za odpověď bohužel se nikde nic nepíše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18542
22.10.20 19:52

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3201
22.10.20 19:57

Ty se v tom trochu ztrácíš… napřed OSVČ..teď ošetřovne a na konci mám pocit, že jdeš na neschopenku. Tak jak to teda je? Pokud zneužiješ neschopenky tak samozřejmě na brigádu jít nemůžeš :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19681
22.10.20 20:00

Znova a srozumitelne. Na co jdes? Osetrovne na koho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9419
22.10.20 20:06

Tak je OSVČ, zavřou ji obchod, šla by na očr, ale může při tom vzít i brigádu, ale boji se, že přijde o očr…jsem pochopila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19681
22.10.20 20:16

Cituji: „Nárok na dotaci nemají ti, kteří pobírají invalidní nebo starobní důchod, mají jiné zaměstnání, pobírají rodičovský příspěvek nebo peněžitou pomoc v mateřství.“
Z cehoz bych teda chapala, ze jak budes mit nejaky prijem, i jen z brigady, tak na osetrovne neni narok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14595
22.10.20 20:17

Ošetřovné je dávka pro toho, kdo kvůli péči nemůže pracovat, nedje kombinovat s brigádou. Pokud jsi na OSVČ, tak na ošetřovné nemáš nárok. Pak samozřejmě může na brigádu.

Pokud jsi zaměstnanec, tak tě zaměstnavatel nemůže k ošetřovnému nutit - pokud si to vyběhá, tak mu stát na tvůj plat bude posílat příspěvek v rámci Program ochrany zaměstnanosti Antivirus - nesouhlas s tím, že jdeš na ošetřovačku, když zjevně nemusíš, protože jsi doteď pracovala - budeš na tom fiannčně bita.

https://www.eversheds-sutherland.com/…hownews.page?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.20 20:32

Já se omlouvám napsala jsem to špatně, jsem normálně zaměstnana ale kvůli koruně nám zavřeli obchod a teď nevím co budu pobírat jestli ošetřovné mám dvě děti 9 a 12 let hlídání mám nepotřebovala jsem jít na ošetřovné kvůli zavření škol tak aspoň bych chtěla jít na brigádu ale nevím jestli mužů a jestli mám nárok něco dostávat od zaměstnavatele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
22.10.20 20:44

@Any240 máš v tom chaos. Takže teď do práce nechodíš. A u zaměstnavatele máš nahlášeno co? OČR? Nebo jsi doma na překážkách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
22.10.20 20:46
@Any240 píše:
Já se omlouvám napsala jsem to špatně, jsem normálně zaměstnana ale kvůli koruně nám zavřeli obchod a teď nevím co budu pobírat jestli ošetřovné mám dvě děti 9 a 12 let hlídání mám nepotřebovala jsem jít na ošetřovné kvůli zavření škol tak aspoň bych chtěla jít na brigádu ale nevím jestli mužů a jestli mám nárok něco dostávat od zaměstnavatele

Má nárok na 100% od zaměstnavatele, jestli můžeš jít někam na brigádu, když jsi zaměstnaná, tak to nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.20 20:50
@Katuskka píše:
Má nárok na 100% od zaměstnavatele, jestli můžeš jít někam na brigádu, když jsi zaměstnaná, tak to nevím…

Děkuji moc, bojím se toho ze mě zaměstnavatel donutí jít na ošetřovné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
22.10.20 20:52
@Katuskka píše:
Má nárok na 100% od zaměstnavatele, jestli můžeš jít někam na brigádu, když jsi zaměstnaná, tak to nevím…

Tak pokud nastoupila minulý týden na OČR a pořád je na OČR, tak bude snad dostávat ošetřovné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.20 20:52
@Hanula1212 píše:
@Any240 máš v tom chaos. Takže teď do práce nechodíš. A u zaměstnavatele máš nahlášeno co? OČR? Nebo jsi doma na překážkách?

Ne nechodím kvůli zavření obchodu. A nahlášeno nemam nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22879
22.10.20 20:53
@Any240 píše:
Děkuji moc, bojím se toho ze mě zaměstnavatel donutí jít na ošetřovné

Jak donuti? Da ti pistol k hlave?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.20 20:53
@Hanula1212 píše:
Tak pokud nastoupila minulý týden na OČR a pořád je na OČR, tak bude snad dostávat ošetřovné.
Nenastoupila jsem na OČR pořad jsem pracovala
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama