OSVČ: Mohu si navýšit nemocenské pojištění abych měla vyšší PMM?

207
7.4.20 17:50

OSVČ: Mohu si navýšit nemocenské pojištění abych měla vyšší PMM?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Na úřadě toho moc neví a každý mi říká něco jiného, tak třeba si tím tady již někdo prošel a poradí jednodušše a jasně. Jako OSVČ si nemocenské pojištění platím již několik let. Jde mi o to, jestli dobrovolně si mohu nyní, když plánujeme rodinu, navýšit nemocenské pojištění vyšší než mám platit (mám vypočteno 200 Kč) abych pak měla dle toho i vyšší mateřský příspěvek.. protože co si budeme povídat, z této částky bych dosáhla podle kalkulačky asi na 6 600 Kč měsíčne. Děkuji moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1886
7.4.20 18:00

Myslim, ze je to vazane vsechno navzajem. Ze kdyz budeš platit vic na nemocenskem, tak musis asi i ZP, nebo SP, nebo oboje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4173
7.4.20 18:01
@adela1988 píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit. Na úřadě toho moc neví a každý mi říká něco jiného, tak třeba si tím tady již někdo prošel a poradí jednodušše a jasně. Jako OSVČ si nemocenské pojištění platím již několik let. Jde mi o to, jestli dobrovolně si mohu nyní, když plánujeme rodinu, navýšit nemocenské pojištění vyšší než mám platit (mám vypočteno 200 Kč) abych pak měla dle toho i vyšší mateřský příspěvek.. protože co si budeme povídat, z této částky bych dosáhla podle kalkulačky asi na 6 600 Kč měsíčne. Děkuji moc!

Musela by sis navýšit platbu zálohy na sociálním pojištění, na kterým je navázána i výše nemocenskýho, je tam vždy minimální a maximální částka, kterou si můžeš platit, ale nejsem si jistá, jestli se ti to vyplatí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
7.4.20 18:35

Holky tak to už právě není…toto neplatí od 2018…to je jediné co jsem dnes z toho telefonátu se sociálkou pochytila…tohle bylo dříve…proto prosím, zda někdo ví jak je to nyní nebo s tím má zkušenost třeba z 2019, kdy už to je tak, že sociálka a nemocenská si žije každá svým vlastním životem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
7.4.20 21:24

@adela1988 jen tak zbezne jsem to probehla a pise se tam neco o 2,1% z vyměřovacího základu na naposledy podaném přehledu o příjmech a výdajích. Tak z toho bych usoudila, ze pokud budu vykazovat nejnižší možná čísla na tom přehledu, tak nemůžu platit víc, než minimum :think: ale urco poradi někdo povolaný.
Na strankach socky je to celkem rozsáhlé popsané, treba by se to z toho dalo i pochopit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat