OSVČ na vedl. činnost a prominutí zdrav. a soc. pojištění

Anonymní
4.4.20 20:19

OSVČ na vedl. činnost a prominutí zdrav. a soc. pojištění

Ahoj,
bohužel v mém vláknu mi nikdo neodpověděl, tak pokládám tento dotaz znovu.
Jsem OSVČ, brzy však budu mít s největší pravděpodobností přiznaný plný invalidní důchod. Nyní je to v řízení, zatím mi má přijít záloha. Tak vycházím z toho, že už ID mám.
OSVČ jsem tudíž pouze na vedlejší činnost.
Chci se zeptat, zda mám za této situace nárok na prominutí zdravotního a sociálního (důchodového) pojištění od března do srpna. Platím minimální zálohy.
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1015
6.4.20 08:34

Pokud budeš mít přiznaný ID III. stupně, tak budeš mít zdravotní hrazené státem a sociální hradit nemusíš, budeš to mít jako náhradní dobu. Pro podrobnější informace si zavolej na OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
6.4.20 08:45

No popravdě se obávám, že asi nebudeš mít nárok na nic. Protože pobíráš plat ve formě důchodu. Zdravotní i sociální bych zaplatila tak jak máš v předpisu. Na 25000,– pro OSVČ také nedosáhneš, díky popírání důchodu. Je možné, že se vše zase změní a udělají výjimky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1015
6.4.20 08:56

@katyca Ale anonymní se ptá na placení pojistného, a to z titulu státního pojištěnce mít hrazené bude :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
6.4.20 09:51

@Petta
Omlouvám se nevšimla jsem si, že je v plném invalidním důchodu. Tak to beru zpět. Hrazen bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6169
6.4.20 10:46

Ale ona se ptá na zálohy při vedlejší činnostijako OSVČ! Ty platit nemusíš od března do srpna. Doplatíš podle přehledů za 2020!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama