OSVČ vyplatí se vyšší zálohy

Anonymní
9.6.21 08:26

OSVČ vyplatí se vyšší zálohy

Hezké ráno, manžel dostal nabídku pracovat jako OSVČ. Celý život jsme oba zaměstnáni, tak teď nevíme, jak to pořádně funguje. Něco jsem si načetla na netu, ale především mě zajímá: Vyplatí se platit vyšší zálohy na důchodové pojištění nebo si radši spořit sám? A co třeba nemocenská: Platit zálohy nebo radši pojištění u komerční pojišťovny? Manžel moc nemocný nebývá, ale nikdo neví, co se může stát. Zálohy se platí měsíčně a daň jednou ročně po daňovém přiznání?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8995
9.6.21 08:29

Zálohy se platí podle zisku. Pokud bude platit víc, tak mu tam bude vznikat akorát preplatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
9.6.21 09:09
@Anonymní píše:
Hezké ráno, manžel dostal nabídku pracovat jako OSVČ. Celý život jsme oba zaměstnáni, tak teď nevíme, jak to pořádně funguje. Něco jsem si načetla na netu, ale především mě zajímá: Vyplatí se platit vyšší zálohy na důchodové pojištění nebo si radši spořit sám? A co třeba nemocenská: Platit zálohy nebo radši pojištění u komerční pojišťovny? Manžel moc nemocný nebývá, ale nikdo neví, co se může stát. Zálohy se platí měsíčně a daň jednou ročně po daňovém přiznání?

Státu zaplatit, co je třeba a přilepšení zajistit jinou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 09:10

A proč teda slýchávám: Platil si nízké zálohy. Teď má žádný/nulový důchod. Měl si šetřit.

• Citovat
  • Nahlásit
8995
9.6.21 09:12
@Anonymní píše:
A proč teda slýchávám: Platil si nízké zálohy. Teď má žádný/nulový důchod. Měl si šetřit.

Protože asi nepriznaval všechno co vydělal a platil jen minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1584
9.6.21 09:15
@Anonymní píše:

Zalohy se odviji od vydelku, ti, kteri tohle rikaji, pravdepodobne neoriznavaji vsechny prijmy. Pokud bude vydelavat cca 30tis, plati se zakohy minimalni a ani, duchod z toho bude mit mizivy, pokud neni strsi a nema v zamestnaneckem pomeru odpracovano hodne a s vyssi mzdou. Tedy pokud byste hledali variantu "chci mit vysoky duchod " (coz je, vlastne, trochu vtipek),tak se pri orumernem vydelku nevyplati byt osvc. Ale pokud je zamer vetsi svoboda, zabavnejsi orace, flexibilita, oak je osvc dobra volba. Strasne zalezi co abza kolik bude delat a kolik a za jakych podminek by za to dostal v zamestnaneckem pomeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
9.6.21 09:16
@JancaS84 píše:
Protože asi nepriznaval všechno co vydělal a platil jen minimum.

Nebo se moc nepředřel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6820
9.6.21 09:20

Tak u socky si může platit víc a i když mu vyjde z přehledu nízký vyměřovací základ, může si ho dobrovolně zvednout. Záleží taky na tom, kolik mu je a kdy do toho důchodu půjde. Já bych si taky spíš platila ty peníze do soukromého pojištění. Co se týká nemocenského, tam je dobré něco odvádět + mít nějaké komerční pojištění. Pokud si nemocenské platí, nemusí v případě nemoci odvádět zálohy. Už to je úspora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
9.6.21 09:21

@K82

Ono s těmi důchody bude ještě spousta legrace. Hlavně nespoléhat na stát! Máma už je v důchodu, pořád pracuje, státu odvádí slušné peníze a když si potom zažádá o zvýšení důchodu, tak jí přidají 50Kč. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1584
9.6.21 09:23
@Aquarius79 píše:
@K82Ono s těmi důchody bude ještě spousta legrace. Hlavně nespoléhat na stát! Máma už je v důchodu, pořád pracuje, státu odvádí slušné peníze a když si potom zažádá o zvýšení důchodu, tak jí přidají 50Kč. :mrgreen:

No, proto jsem.se zminovala o vtipu:). A ja jsem OSVC:). Ja to automat beru tak, jako bych nemela dostat zadny a pokud bych brala v potaz, ze zamestnani neco dostanou, tak oro mne je predstava, ze musim vyzit treba s 15ti tisici desiva. Vyplati se sporit si tak, jako tak, ale OSVC holt musi vic, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
9.6.21 09:26

@Hanula1212

OSVČ se nevyplatí marodit. Aby při placení nemocenské neplatil zálohy, musel by být marod měsíc a to ještě kalendářní, takže od prvního, do prvního. Komu se to kdy zadaří? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
9.6.21 09:30

@K82

Vzhledem k tomu, jak rychle se svět v zadek obrací, tak si nejsem jist jestli nám nějaké šetření pomůže. „Příkaz zněl jasně, zlikvidovat střední třídu!“

Navíc, vytvářejte teď hodnoty, když není materiál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
9.6.21 09:44

Špatná diskuze, pardon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1584
9.6.21 09:48
@Aquarius79 píše:
@K82

Vzhledem k tomu, jak rychle se svět v zadek obrací, tak si nejsem jist jestli nám nějaké šetření pomůže. „Příkaz zněl jasně, zlikvidovat střední třídu!“

Navíc, vytvářejte teď hodnoty, když není materiál…

Je to smutny:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
9.6.21 09:53
@Hanula1212 píše:
Tak u socky si může platit víc a i když mu vyjde z přehledu nízký vyměřovací základ, může si ho dobrovolně zvednout. Záleží taky na tom, kolik mu je a kdy do toho důchodu půjde. Já bych si taky spíš platila ty peníze do soukromého pojištění.Co se týká nemocenského, tam je dobré něco odvádět+ mít nějaké komerční pojištění. Pokud si nemocenské platí, nemusí v případě nemoci odvádět zálohy. Už to je úspora.

Můžu se zeptat? Myslíš nemocenské, co se platí u sociálky navíc dobrovolně? Nám bylo zase řečeno že to nemá až tak význam? Je lepší tam něco měsíčné posílat? Muž děla jako osvč od letošního roku nově, jsme v tom celkem nováčci. Předtím taky oba vždy zaměstnanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat