OSVČ, zaměstnanec, výpočet mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 16:41
OSVČ, zaměstnanec, výpočet mateřské

Ahoj, příspěvků na výpočty mateřské je tu spoustu. Nikde jsem ale nedohledala přesně to, co se týká mě. Takže třeba budete mít někdo zkušenost a poradíte mi.
X let jsem byla OSVČ a NEplatila si žádnou nemocenskou. Od června 2016 jsem zaměstnaná. Práci mám hodně stresovou a možná právě proto podle doktora nemohu otěhotnět. Napadla mě varianta dát výpověď a jít na ÚP. Kdybych ale následně otěhotněla, nechci samozřejmě přijít o mateřskou takže se zase bojím na ÚP jít, nikdo neví jak bych tu byla dlouho kdyby se nám s manželem náhodou otěhotnět nepodařilo. Určitě platí jen nějaká omezená doba na vyplácení mateřské. Může se stát, že budu na ÚP delší dobu, budu brát podporu a když pak otěhotním, chtěla bych brát samozřejmě i mateřskou ale tím, že jsem na ÚP byla třeba delší dobu tak abych vůbec měla na tu mateřskou nárok? Opravdu nevím jak to je. Děkuji za radu, Verča

Reakce:
 
Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 05.02.17 16:45

Já bych se nenchávala tak moc ochromit tvrzením doktora, že s enedaří otěhotnět kvůli stresové práci. Dala bych tomu čas, normálně choď do práce a s manželem se milujte, věřím, že z vás brzy můžou být rodiče.

 
sitsche
Kecalka 393 příspěvků 05.02.17 16:52

Když dáš výpověď a budeš na UP tak kdo by ti měl vyplatit mateřskou? Tu platí zaměstnavatel a to UP není. Jiného mít nebudeš. Takže si dobře rozmyslí co chceš. Mateřskou si může vzít klidně manžel na sebe není li OSVČ a rodicak si pak zvolíš přes něj. Ale to že otěhotnis na ÚP je, promiň, kravina. Myslíš víc na peníze než na to jak pocit. Kup lahvinku, zápal svíčku a udělejte si hezký večer. Nějak to dopadne ;-)

 
Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 17:12

Sitsche: Zaměstnavatel platí mateřskou? Co potom holky, které otěhotní při škole? Kamarádka otěhotněla po maturitě, ani nestihla nastoupit do práce, šla na mateřskou a pobírala standardně příspěvek na mateřskou dovolenou a potom rodičovský příspěvek. Zřejmě těmto maminkám mateřskou zaměstnavatel neplatí..
V mém příspěvku se poptávám na výpočet své mateřské, když jsem byla OSVČ a teď jsem nějaký devátý měsíc zaměstnaná. Jak by to bylo v případě pokud bych byla na ÚP, zda bych pobírala rovnou rodičovský příspěvek atd.
Myslím na všechno, ne jen na peníze. Naplánovat to stejně nejde ale tak chci vědět o všem.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63325 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 17:13

@Venorika Ne, stresová práce fakt nebývá důvodem toho, že nejde otěhotnět…

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63325 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 17:14

@Venorika Pokud byla pouze ve škole, tak na žádnou mateřskou nemá nárok a bere rovnou rodičovský příspěvek. A jinak pokud otěhotníš na UP a pak už do žádné práce nenastoupíš, tak žádnou mateřskou mít nebudeš, takže dotaz na výpočet je zcela zbytečný.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63325 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 17:20

@Venorika A jinak co se tedy k tomu postavit spíš takhle: Najít novou práci, kde budeš spokojená, tam se zapracovat a pak teprve řešit dítě. Pokud tedy máš pocit, že je to tím, i když pokud píšeš, že jsi tam zaměstnaná od června 2016, tak se dá od té doby těžko tvrdit, že se vám mimino nedaří, to zas není žádná dlouhá doba.

 
Krkravce
Kecalka 275 příspěvků 05.02.17 17:43

@Venorika a ja veru nesouhlasim tady s holkama, ze pises blbost..mam par kamaradek, co nemohly otehotnet a kdyz zmenily praci, tak se hned stalo.. Neni to mozna jen tou praci, ale ze prijdes na jine myslenky, odpocines si.. Pokud to tak citis, udelej to… Ja dals vypoved, sla na osvc a najednou jsem tehotna..predtim to tri roky neslo..bohuzel jsem na rizikovem, jdu ted na UP taky a proste prachy budou, my nebudeme..a jsem si jista, ze je to tou zmenou, co jsem udelala, hodila jsem se do pohody, prace vo me bavi..a vyslo to..drzim palce

 
sitsche
Kecalka 393 příspěvků 05.02.17 17:51

@Venorika Ne, to opravdu nemely mateřskou, ale rodičák a to jsme zase u jablka a hrušek…

 
Uživatel je online123Soňa
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 05.02.17 17:53

@Venorika Samozřejmě na mateřskou mít nárok nebudeš, pokud budeš na úřadu práce.
nárok na rodičovskou má každý, bohužel i ten, co nikdy nepracoval. To je 220 000kč celkem.

 
Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 18:04

Holky, děkuji za rady. Problém určitě může být ve stresu z práce, protože jsem podrážděná a práci si nosím i domů. Problém může být i v tom, že si miminko moc přejeme a mám to nasazené nezdravě moc v hlavě. Nejsem nejmladší, dítě nemám žádné. Tohle je vše ale o mě. V této otevřené diskusi jsem si chtěla ujasnit výpočty mateřské - jak jsem prvně psala o podnikání bez placení si nemocenské, z toho se odvíjí, že bych na mateřskou neměla vůbec žádný nárok a skočila příp. hned do rodičovského příspěvku. Tím, že jsem teď však zaměstnaná, měla bych na mateřskou nárok (pokud bych však otěhotněla) :hug:

 
Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 18:06

POKRAČOVÁNÍ: z ÚP žádná mateřská nejde

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63325 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 18:10
@Venorika píše:
Holky, děkuji za rady. Problém určitě může být ve stresu z práce, protože jsem podrážděná a práci si nosím i domů. Problém může být i v tom, že si miminko moc přejeme a mám to nasazené nezdravě moc v hlavě. Nejsem nejmladší, dítě nemám žádné. Tohle je vše ale o mě. V této otevřené diskusi jsem si chtěla ujasnit výpočty mateřské - jak jsem prvně psala o podnikání bez placení si nemocenské, z toho se odvíjí, že bych na mateřskou neměla vůbec žádný nárok a skočila příp. hned do rodičovského příspěvku. Tím, že jsem teď však zaměstnaná, měla bych na mateřskou nárok (pokud bych však otěhotněla) :hug:

Tohle bude podstatně pravděpodobnější, než stres z práce… Nebo přesněji řečeno - v té práci se ti nelíbí a chtěla bys to řešit otěhotněním a ano, pak to tím klidně může být, ale nemůže za to ten stres.

 
Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 18:20
@j.a.n.i1 píše:
Tohle bude podstatně pravděpodobnější, než stres z práce… Nebo přesněji řečeno - v té práci se ti nelíbí a chtěla bys to řešit otěhotněním a ano, pak to tím klidně může být, ale nemůže za to ten stres.

Má práce, když opominu stres (na druhou stranu v jaké práci dneska stres není, že? :D je supr. Mám auto, volání zdarma, tab, ntb, jsem v denním kontaktu s lidmi. Otěhotnění není důvod, abych mohla odejít. Otěhotnění si přeji ať dělám co dělám, to na to nemá vliv. Já spíš předpokládala, že být v klidu může být vhodnější cestou k početí

 
Marlett
Povídálka 23 příspěvků 20.03.17 19:59

@Venorika našla jsem tento dotaz, píšeme si spolu skrz Macingovou.. mám s tímto zkušenost a to doslova, pokud budete mít zájem, tak napište na mail a nebo Facebook mdudrova@seznam­.cz nebo Marlett Dudrová

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >