OSVČ, zaměstnanec, výpočet mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 16:41
OSVČ, zaměstnanec, výpočet mateřské

Ahoj, příspěvků na výpočty mateřské je tu spoustu. Nikde jsem ale nedohledala přesně to, co se týká mě. Takže třeba budete mít někdo zkušenost a poradíte mi.
X let jsem byla OSVČ a NEplatila si žádnou nemocenskou. Od června 2016 jsem zaměstnaná. Práci mám hodně stresovou a možná právě proto podle doktora nemohu otěhotnět. Napadla mě varianta dát výpověď a jít na ÚP. Kdybych ale následně otěhotněla, nechci samozřejmě přijít o mateřskou takže se zase bojím na ÚP jít, nikdo neví jak bych tu byla dlouho kdyby se nám s manželem náhodou otěhotnět nepodařilo. Určitě platí jen nějaká omezená doba na vyplácení mateřské. Může se stát, že budu na ÚP delší dobu, budu brát podporu a když pak otěhotním, chtěla bych brát samozřejmě i mateřskou ale tím, že jsem na ÚP byla třeba delší dobu tak abych vůbec měla na tu mateřskou nárok? Opravdu nevím jak to je. Děkuji za radu, Verča

Reakce:
Karleon
Kelišová 5511 příspěvků 05.02.17 16:45

Já bych se nenchávala tak moc ochromit tvrzením doktora, že s enedaří otěhotnět kvůli stresové práci. Dala bych tomu čas, normálně choď do práce a s manželem se milujte, věřím, že z vás brzy můžou být rodiče.

sitsche
Kecalka 393 příspěvků 05.02.17 16:52

Když dáš výpověď a budeš na UP tak kdo by ti měl vyplatit mateřskou? Tu platí zaměstnavatel a to UP není. Jiného mít nebudeš. Takže si dobře rozmyslí co chceš. Mateřskou si může vzít klidně manžel na sebe není li OSVČ a rodicak si pak zvolíš přes něj. Ale to že otěhotnis na ÚP je, promiň, kravina. Myslíš víc na peníze než na to jak pocit. Kup lahvinku, zápal svíčku a udělejte si hezký večer. Nějak to dopadne ;-)

Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 17:12

Sitsche: Zaměstnavatel platí mateřskou? Co potom holky, které otěhotní při škole? Kamarádka otěhotněla po maturitě, ani nestihla nastoupit do práce, šla na mateřskou a pobírala standardně příspěvek na mateřskou dovolenou a potom rodičovský příspěvek. Zřejmě těmto maminkám mateřskou zaměstnavatel neplatí..
V mém příspěvku se poptávám na výpočet své mateřské, když jsem byla OSVČ a teď jsem nějaký devátý měsíc zaměstnaná. Jak by to bylo v případě pokud bych byla na ÚP, zda bych pobírala rovnou rodičovský příspěvek atd.
Myslím na všechno, ne jen na peníze. Naplánovat to stejně nejde ale tak chci vědět o všem.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64589 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 17:13

@Venorika Ne, stresová práce fakt nebývá důvodem toho, že nejde otěhotnět…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64589 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 17:14

@Venorika Pokud byla pouze ve škole, tak na žádnou mateřskou nemá nárok a bere rovnou rodičovský příspěvek. A jinak pokud otěhotníš na UP a pak už do žádné práce nenastoupíš, tak žádnou mateřskou mít nebudeš, takže dotaz na výpočet je zcela zbytečný.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64589 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 17:20

@Venorika A jinak co se tedy k tomu postavit spíš takhle: Najít novou práci, kde budeš spokojená, tam se zapracovat a pak teprve řešit dítě. Pokud tedy máš pocit, že je to tím, i když pokud píšeš, že jsi tam zaměstnaná od června 2016, tak se dá od té doby těžko tvrdit, že se vám mimino nedaří, to zas není žádná dlouhá doba.

Krkravce
Kecalka 275 příspěvků 05.02.17 17:43

@Venorika a ja veru nesouhlasim tady s holkama, ze pises blbost..mam par kamaradek, co nemohly otehotnet a kdyz zmenily praci, tak se hned stalo.. Neni to mozna jen tou praci, ale ze prijdes na jine myslenky, odpocines si.. Pokud to tak citis, udelej to… Ja dals vypoved, sla na osvc a najednou jsem tehotna..predtim to tri roky neslo..bohuzel jsem na rizikovem, jdu ted na UP taky a proste prachy budou, my nebudeme..a jsem si jista, ze je to tou zmenou, co jsem udelala, hodila jsem se do pohody, prace vo me bavi..a vyslo to..drzim palce

sitsche
Kecalka 393 příspěvků 05.02.17 17:51

@Venorika Ne, to opravdu nemely mateřskou, ale rodičák a to jsme zase u jablka a hrušek…

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 05.02.17 17:53

@Venorika Samozřejmě na mateřskou mít nárok nebudeš, pokud budeš na úřadu práce.
nárok na rodičovskou má každý, bohužel i ten, co nikdy nepracoval. To je 220 000kč celkem.

Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 18:04

Holky, děkuji za rady. Problém určitě může být ve stresu z práce, protože jsem podrážděná a práci si nosím i domů. Problém může být i v tom, že si miminko moc přejeme a mám to nasazené nezdravě moc v hlavě. Nejsem nejmladší, dítě nemám žádné. Tohle je vše ale o mě. V této otevřené diskusi jsem si chtěla ujasnit výpočty mateřské - jak jsem prvně psala o podnikání bez placení si nemocenské, z toho se odvíjí, že bych na mateřskou neměla vůbec žádný nárok a skočila příp. hned do rodičovského příspěvku. Tím, že jsem teď však zaměstnaná, měla bych na mateřskou nárok (pokud bych však otěhotněla) :hug:

Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 18:06

POKRAČOVÁNÍ: z ÚP žádná mateřská nejde

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64589 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 18:10
@Venorika píše:
Holky, děkuji za rady. Problém určitě může být ve stresu z práce, protože jsem podrážděná a práci si nosím i domů. Problém může být i v tom, že si miminko moc přejeme a mám to nasazené nezdravě moc v hlavě. Nejsem nejmladší, dítě nemám žádné. Tohle je vše ale o mě. V této otevřené diskusi jsem si chtěla ujasnit výpočty mateřské - jak jsem prvně psala o podnikání bez placení si nemocenské, z toho se odvíjí, že bych na mateřskou neměla vůbec žádný nárok a skočila příp. hned do rodičovského příspěvku. Tím, že jsem teď však zaměstnaná, měla bych na mateřskou nárok (pokud bych však otěhotněla) :hug:

Tohle bude podstatně pravděpodobnější, než stres z práce… Nebo přesněji řečeno - v té práci se ti nelíbí a chtěla bys to řešit otěhotněním a ano, pak to tím klidně může být, ale nemůže za to ten stres.

Venorika
Povídálka 14 příspěvků 05.02.17 18:20
@j.a.n.i1 píše:
Tohle bude podstatně pravděpodobnější, než stres z práce… Nebo přesněji řečeno - v té práci se ti nelíbí a chtěla bys to řešit otěhotněním a ano, pak to tím klidně může být, ale nemůže za to ten stres.

Má práce, když opominu stres (na druhou stranu v jaké práci dneska stres není, že? :D je supr. Mám auto, volání zdarma, tab, ntb, jsem v denním kontaktu s lidmi. Otěhotnění není důvod, abych mohla odejít. Otěhotnění si přeji ať dělám co dělám, to na to nemá vliv. Já spíš předpokládala, že být v klidu může být vhodnější cestou k početí

Marlett
Povídálka 23 příspěvků 20.03.17 19:59

@Venorika našla jsem tento dotaz, píšeme si spolu skrz Macingovou.. mám s tímto zkušenost a to doslova, pokud budete mít zájem, tak napište na mail a nebo Facebook mdudrova@seznam­.cz nebo Marlett Dudrová

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >