OSVČ - neschopenka a zdravotní pojištění

515
19.7.13 21:16

OSVC/neschopenka a zdravotni pojistovna

Ahoj holky…prosim mate nekdo zkusenosti jako OSVC s neschopenkou a placenim zaloh na soc. i zdrav. pojisteni? Jde mi presne o tohle: zaslala jsem vse co jsem musela ohledne neschoponosti na socku. Uz mi posilaji i nemocenskou a vse ok. Minuly tyden jsem zjistila, ze moje zdrav. pojistovna proplaci 3D ultrazvuk v prvnim trimestru, tak jsem vypsala zadost, poslala vsechno potrebne vcetne uctenky a cekala na proplaceni 1500,–. Dnes otevru obalku od zdrav. pojistovny a tam lejstro o tom, ze mi to neproplati, protoze dluzim na zdravotnim cca 1800,–. Nejsem si toho vedoma a z toho kvanta papiru nejde moc poznat, za ktery mesic, ale rekla bych, ze nejspis za ten posledni-cerven. Pritom ja uz od 1.6. jsem na neschopence a predpokladala jsem, ze o tom na zdravce vedi, ze nejakym zpusobem se sockou funguji…ale asi ne…je potreba to tam nejak dokladat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
19.7.13 21:31

Ano je potžeba to tam dokládat, nejsou propojeni a se sockou už vůbec, nesmí si mezi sebou posílat informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
19.7.13 21:35
@moonnicka píše:
Ahoj holky…prosim mate nekdo zkusenosti jako OSVC s neschopenkou a placenim zaloh na soc. i zdrav. pojisteni? Jde mi presne o tohle: zaslala jsem vse co jsem musela ohledne neschoponosti na socku. Uz mi posilaji i nemocenskou a vse ok. Minuly tyden jsem zjistila, ze moje zdrav. pojistovna proplaci 3D ultrazvuk v prvnim trimestru, tak jsem vypsala zadost, poslala vsechno potrebne vcetne uctenky a cekala na proplaceni 1500,–. Dnes otevru obalku od zdrav. pojistovny a tam lejstro o tom, ze mi to neproplati, protoze dluzim na zdravotnim cca 1800,–. Nejsem si toho vedoma a z toho kvanta papiru nejde moc poznat, za ktery mesic, ale rekla bych, ze nejspis za ten posledni-cerven. Pritom ja uz od 1.6. jsem na neschopence a predpokladala jsem, ze o tom na zdravce vedi, ze nejakym zpusobem se sockou funguji…ale asi ne…je potreba to tam nejak dokladat?

no, musíš dodat na zdr. pojišťovnu doklad o tom, že jsi na neschopence.Na sociálce ti to napíšou od kdy. i když by měli být propojený, zkus si tm zavolat, jestli jim tpo bude stačit po telefonu.ale myslím že ne. hlavně co nejdřív, myslím že většina pojiˇštoven pak ten UTZ proplácí do měsíce

• Citovat
  • Upravit
1177
19.7.13 21:36

No hlavně zálohy se platí zpětně.. tzn. že za květen se jim posílá záloha začátkem června.. takže možná proto ten dluh.. jo a prosím dáš mi vědět u jaký jsi pojišťovny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
19.7.13 21:36
@terinka4444 píše:
Ano je potžeba to tam dokládat, nejsou propojeni a se sockou už vůbec, nesmí si mezi sebou posílat informace.

aha já si to asi spletla s živnostňákem to propojení

• Citovat
  • Upravit
515
19.7.13 21:38
@daniellle píše:
No hlavně zálohy se platí zpětně.. tzn. že za květen se jim posílá záloha začátkem června.. takže možná proto ten dluh.. jo a prosím dáš mi vědět u jaký jsi pojišťovny?

no to je prave to ze ja to v cervnu za kveten zaplatila, a v cervenci za cerven uz ne, protoze mi tak bylo receno na socce. Tak jsem jim verila, ale ze by mi rekli, ze mi daji nakej papir pro zdravku to ne, takze oni tam ani nevedi, ze ja jsem na neschoponce? pekny…jsem u prumyslove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
19.7.13 21:42
@tatranka1 píše:
no, musíš dodat na zdr. pojišťovnu doklad o tom, že jsi na neschopence.Na sociálce ti to napíšou od kdy. i když by měli být propojený, zkus si tm zavolat, jestli jim tpo bude stačit po telefonu.ale myslím že ne. hlavně co nejdřív, myslím že většina pojiˇštoven pak ten UTZ proplácí do měsíce
..nemaji v podminkach, ze bych ten doklad musela dolozit do mesice. Maji tam pouze v podminkach „Originál daňového dokladu o úhradě produktu či služby Datum na dokladu musí být z intervalu mezi vydáním těhotenského průkazu a datem porodu dítěte.“ coz je samozrejmy, zejindy mi ho delat nebudou :D Zarazi me, ze mi socka neda ten papir rovnou, at to mam vyrizene…kdyz uz mi chodi i nemocenske davky…fakt to nekdy nechapu :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
19.7.13 21:44
@terinka4444 píše:

a jak to tam mam dolozit? nebo co potrebuji za papir? od doktroky jsem dostala pouze to, co se posila na socku? jeste mi napiste, ze tam musim osobne ukazat neschopenku se zlutym pruhem, co mam nosit porad u sebe a me rani 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
19.7.13 21:45

Ahaaaa no tak asi bych vzala neschopenku a šla na pojišťovnu s neschopenkou to tam doložit, podle mě ti dají akroát vyplnit nějakej formulář a vyřeší to.. rozhodně nejsou propojený, mě přijde že tady v tý republice vechno tak zjednodušujou že ve finále nic jednoduchý není.. já si teď přehlašovala bydliště a že by něco bylo propojenýho, tak to ani omylem.. fakt kocourkov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
19.7.13 21:52

@daniellle no a pak se nemas v tehotenstvi nervovat a tak :D jak to mam asi delat…??? od novyho roku nemam normalne vyrizenyho vubec nic…at to jsou urady, reklamace zbozi, vraceni penez za naky pitomy delfiny v praze, vyhodny vouchery na ferrari nebo lety balonem, nebo nas slavny mobilni operator-ten me dneska dorazil…ale ze me budou rozcilovat i na uradech kvuli necemu, co staci poslat, to uz je moc 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
19.7.13 22:08
@daniellle píše:
Ahaaaa no tak asi bych vzala neschopenku a šla na pojišťovnu s neschopenkou to tam doložit, podle mě ti dají akroát vyplnit nějakej formulář a vyřeší to.. rozhodně nejsou propojený, mě přijde že tady v tý republice vechno tak zjednodušujou že ve finále nic jednoduchý není.. já si teď přehlašovala bydliště a že by něco bylo propojenýho, tak to ani omylem.. fakt kocourkov.

ne, musí na sociálku, tam to vypíšou a píše se tam i částka nemocenské. alespoň před 2 rokama to tak bylo

• Citovat
  • Upravit
tatranka1
19.7.13 22:09
@moonnicka píše: ..nemaji v podminkach, ze bych ten doklad musela dolozit do mesice. Maji tam pouze v podminkach „Originál daňového dokladu o úhradě produktu či služby Datum na dokladu musí být z intervalu mezi vydáním těhotenského průkazu a datem porodu dítěte.“ coz je samozrejmy, zejindy mi ho delat nebudou :D Zarazi me, ze mi socka neda ten papir rovnou, at to mam vyrizene…kdyz uz mi chodi i nemocenske davky…fakt to nekdy nechapu :roll:

tak tím líp

• Citovat
  • Upravit
515
19.7.13 22:28

Holky diky..ja tam zavolam v pondeli rano, co teda chteji a podle toho se zaridim…ale to posledni co se mi chce, je jit na socku sedet na nakou dobu, aby mi dali papir a pak zas jet na zdravku…doufam, ze to cele bude aspon stat za to a rovnou vyridi to proplaceni ultrazvuku…a uz bude klid…predpokadam, ze za dva tydny tam pujdu zase, protoze neschopenka konci a zacina MD. Blazinec :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lenula1983
20.7.13 16:19

osvč

Ahojky, tak běžně to děláme tak, že osvč, dojde až s V. dílem a ten jak vyplatíme, řekne nám že chce zaslat potvrzení na adresu pro zdav. pojištovnu. Bo většinou to fakt nesou až s tím V. dílem, myslím, že to jde potvrdit, i že ta neschopenka trvá, ale potom zas s ukončením té neschopenky, chcou na zdav. pojištovně, stejně do kdy ta neschopenka trvala, proto to většinou ti osvč, chcou až mají ukončenou neschopenku, bo je asi pojištovna neuhání, taky asi po ní v době neschopenky nic nechcou proplatit… a nechcou chodit 2× na úřady, tak jdou jen jednou až skončí neschopenka:-) Ale myslím, že když zavoláš na pobočku ossz, tak ti pošlou to potvrzení, že ta neschopenka stále trvá, a ty to pak pošleš na zdravku. Akorát budeš muset znovu pro to potvrzení až ti zas skončí na sociálku a pak na zdravku. Tak doufám, že jsem pomohla… je fakt, že propojený nejsme a jelikož nemocenské pojištění je dobrovolné a oni do našech programů nevidí… nevím jak to bude třeba za rok. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
515
20.7.13 18:33
@lenula1983 píše:
Ahojky, tak běžně to děláme tak, že osvč, dojde až s V. dílem a ten jak vyplatíme, řekne nám že chce zaslat potvrzení na adresu pro zdav. pojištovnu. Bo většinou to fakt nesou až s tím V. dílem, myslím, že to jde potvrdit, i že ta neschopenka trvá, ale potom zas s ukončením té neschopenky, chcou na zdav. pojištovně, stejně do kdy ta neschopenka trvala, proto to většinou ti osvč, chcou až mají ukončenou neschopenku, bo je asi pojištovna neuhání, taky asi po ní v době neschopenky nic nechcou proplatit… a nechcou chodit 2× na úřady, tak jdou jen jednou až skončí neschopenka:-) Ale myslím, že když zavoláš na pobočku ossz, tak ti pošlou to potvrzení, že ta neschopenka stále trvá, a ty to pak pošleš na zdravku. Akorát budeš muset znovu pro to potvrzení až ti zas skončí na sociálku a pak na zdravku. Tak doufám, že jsem pomohla… je fakt, že propojený nejsme a jelikož nemocenské pojištění je dobrovolné a oni do našech programů nevidí… nevím jak to bude třeba za rok. :dance:
..jj presne tak si to myslim, ze jen kvuli tomu, ze bych rada dostala penize za ultrazvuk uz ted, tak tam budu muset dvakrat - vpondeli zanest potvrzeni ze socky a pak (cca za 14 dni) s ukoncenim neschopenky znovu, ze uz teda zacina MD :D no neda se nic delat, v pondeli rano tam zavolam a zeptam se. Skoda, ze nestaci na zdravku nascenovat neschopenku a hotovo… :?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama