Osvědčený recept na bábovku

5misa6
6.10.11 13:51

Osvědčený recept na bábovku

Ahoj pekařky:-) chtěla bych dobrý recept na bábovku.Mám jich spousty,ale žádná není ta pravá.Mám starou kameninovou formu,tak sháním recept který půjde s této formy pěkně vyklopit:-) děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1392
6.10.11 14:00
levmah28 píše:
Ahoj pekařky:-) chtěla bych dobrý recept na bábovku.Mám jich spousty,ale žádná není ta pravá.Mám starou kameninovou formu,tak sháním recept který půjde s této formy pěkně vyklopit:-) děkuji.

Já dělám tuhle je to recept ještě po babičce malé moc chutná a je jednoduchá :
3 VEJCE
25 DKG CUKR KRUPICE
1× KYSANÁ SMETANA
25 DKG MOUKA HLADKÁ
1× PRÁŠEK DO PEČIVA
KAKAO
Vejce se vymýchá s cukrem, pak se přidá kysaná smatana nakonec mouka s kypřícím práškem, větší část odleješ do formy do zbylé zamýcháš kakao, pečese 45 minut asi na 170 st.Jo můšeš přidat třeba rozinky,ořechy někdy dávám i strouhané jablka podle chuti,samozřejmostí je vymazání a vysypání formy :mrgreen:
Dobrou chuť

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2803
6.10.11 14:01

Koupíš krabici Tesco bábovka, zamícháš a upečeš ! :-D Je moc dobrá !!!

A pak dělám domácí olejovou a ta je taky výborná :palec: Není suchá a i za 3dny je moc dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
6.10.11 14:19

Ahojda, ja delam klasickou olejovou…a s tím vyklopením mam taky kameninovou formu..vzdycky ji vymazu kouskem masla a to tak primerene a vysypu strouhankou a pak ji takle soupnu do lednice nez udelam testo a vzdycky mi jde dobre vyklopit..pred tím kdyz jsem tohle nedelala tak mi to obcas neslo a akorat jsem se u toho rozcilovala tak to zkus a uvidis :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5278
6.10.11 14:39

dělám hrnkovou, co se v rodině dědí už od kdovíjaký prabáby a je nej…když přijede nečekaná návštěva, tak s umícháním a upečením v horkovzdušn troubě je za půl hodiny na stole!!

3 vejce
hrnek oleje
hrnek cukru krupice
hrnek mlíka
2 hrnky polohrubý mouky
prdopeč a vanilkovej cukr

no a buď třetinu obarvíš kakaem a uděláš mramorovku…nebo do toho někdy nastrouhám ořechy a poleju čokoládou, jindy do toho nastrouhám banány a poleju čokoládou…fantazii se meze nekladou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27940
6.10.11 14:55

tvarohová

25dkg polohrubé mouky
25 dkg cukru
4 vejce
3/4 hery
prášek do pečiva
vanilkový cukr
1 polotučný tvaroh

žloudky + cukr + vanilový cukr rošleháme, přidáme rozpuštěnou heru, pak tvaroh. z bílků sníh, pak vmícháme mouku + prášek do pečiva a nakonec sníh…část těsta se obarví kakaem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3200
6.10.11 15:11

:mrgreen: Nejlepší bábovka je Vídenský dort z krabice. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
6.10.11 15:23
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
6.10.11 15:32

Tak už ji mám upečenou,dělala jsem podobně jako dvojmatka:-) určitě zkusím i ty další.A zkusila jsem vymazat sádlem.

• Nahlásit
  • Citovat
2787
6.10.11 15:36

Ahoj,
tak já mám super recept, mám velkou formu, tak si dyštak najdi menší hrnek.

1,5 hrnku pol. mouky
1 hrnek cukr krupice
1/2 hrnku oleje
1 hrnek mléka
3 bílky, 3 žloutky
1 vanilkový puding
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
kakao na mramorovou bábovku

Když dopeču, vyndám z trouby a nechám přiklopenou talířem ještě obrácenou, až po chvilce jí překlopím a vždycky se povede :palec:

Po téhle bábovce se u nás jen zapráší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2787
6.10.11 15:39
dvojmatka píše:
dělám hrnkovou, co se v rodině dědí už od kdovíjaký prabáby a je nej…když přijede nečekaná návštěva, tak s umícháním a upečením v horkovzdušn troubě je za půl hodiny na stole!!

3 vejce
hrnek oleje
hrnek cukru krupice
hrnek mlíka
2 hrnky polohrubý mouky
prdopeč a vanilkovej cukr

no a buď třetinu obarvíš kakaem a uděláš mramorovku…nebo do toho někdy nastrouhám ořechy a poleju čokoládou, jindy do toho nastrouhám banány a poleju čokoládou…fantazii se meze nekladou :palec:

Jé tak koukám, že máme rodinnou bábovku stejnou :palec: akorát máte víc oleje a pol. mouky, já tam akorát přidala pak ten vanilkovej puding.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
6.10.11 15:59

200 g hladké mouky
200 g cukru krupice
200 g bílého jogurtu
100 ml oleje
3 vejce
1 vanilkový cukr + 1 prášek do pečiva
a formu vysypávám kokosem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1707
6.10.11 16:48

Já dělám normální HRNKOVOU OLEJOVOU, přítel ji miluje ze všech nejvíc, takže jiné pokusy už ani nepodnikám :mrgreen:
Zrovna v neděli jsem ji pekla :wink:

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru krupice
1 hrnek studeného mléka
půl hrnku oleje
3 vejce
1 prášek do pečiva

Někdy ji dělám čistě bílou, někdy na půl s kakaem a pokaždé se po ní jen zapráší…a jak už tady někdo psal, olejová bábovka je krásně vláčná i za tři dny, není vysušená, prostě mňam :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5799
7.10.11 12:54

dělám takto a je rychlá a nadýchaná:
5vajec ušlehat s 200g cukru
přidat 250 g pol. mouky
1 deci horké vody
1 deci oleje
kapku rumu, stouhanou kůru z citronu, pomeranče
PDP
peču pomalu při 160st. tak hodinu a je super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
7.10.11 13:29

Šošanah ta musí být výborná,nenapadlo by mě tam dát trochu rumu:-) tak udělám opilou bábovku.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama