Osvietim - vstupné pro děti - prohlídka s průvodcem v češtině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alicezulice
Kecalka 404 příspěvků 10.07.18 10:11
Osvietim - vstupné pro děti - prohlídka s průvodcem v češtině

Ahoj, chystáme se tam s dětma na výlet (10 a 14 let), ale nikde jsem nenašla, zda a kolik platí děti. Na e-mail mi neodpovídají, chceme jít na prohlídku v češtině s průvodcem. Ta se předem rezervuje, ale nevím, jestli tedy rezervovat a platit klasickou cenu i dětem nebo jak to s nimi je.
Nevíte prosím někdo? Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 10:15

vstupné bylo myslím pro dospělého a pak pro studenty do 26 let, nikdo asi neočekává že tam s sebou potáhneš desetileté děcko :roll:
je třeba zavolat a objednat když chceš česky, platit budeš až tam

pukacu
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 10.07.18 10:15

Na vaši otázku odpovědět neumím, ale chtěla bych jen poprosit, abyste návštěvu takovéhoto místa s dětmi v tomto věku ještě zvážila..

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 10:17
@pukacu píše:
Na vaši otázku odpovědět neumím, ale chtěla bych jen poprosit, abyste návštěvu takovéhoto místa s dětmi v tomto věku ještě zvážila..

taky mi to nepřipadá normální, teda v deváté třídě ZŠ vím, že se tam jezdilo na výlet, ale rozum z toho mělo jen pár lidí, kteří to probrečeli a zbytek z toho měl spíše srandu… :roll:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 10.07.18 10:28

Byli jsme loni, s pruvodkyni v češtině bez rezervace předem úplně v pohodě. Jediné nepustí vás dovnitř s větším batohem. A takhle malé dítě bych tam nebrala. Stačilo mi když jsme v Terezíně viděli jedno děcko, bylo evidentně otravene a nahlas knouralo. O tom jak se chovali pubertaci v místním krematoriu raději mlčím :pocitac:

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 10.07.18 10:28

@Doe_Jane taky jsem absolvovala tento “výlet” v devitce. Byla jsem z toho doslova v prd… několik týdnů. Zakladatelko neblbni a vykašli se na to. Jinak vstupné je jako za studenta do 26 let

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 10.07.18 10:30

Hele, byla jsem tam. Jednou tam vezmu i moje děti. Ale až budou teda starší. Min. 15 a více- spíše více. Je to náročné i pro dospělého.

Tinuvien
Generální žvanilka 23046 příspěvků 10.07.18 10:31
@alicezulice píše:
Ahoj, chystáme se tam s dětma na výlet (10 a 14 let), ale nikde jsem nenašla, zda a kolik platí děti. Na e-mail mi neodpovídají, chceme jít na prohlídku v češtině s průvodcem. Ta se předem rezervuje, ale nevím, jestli tedy rezervovat a platit klasickou cenu i dětem nebo jak to s nimi je.
Nevíte prosím někdo? Díky.

Desetileté dítě je fakt na Osvětim ještě malé. Taky jezdíme s deváťáky, jak psali už výš. Kousek je Kraków a Wieliczka, to bude pro mladší určitě lepší výlet. Jinak dospělý za 50 Zł a žáci a studenti do 26 let 45 Zł. Na stránkách to tam máš.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 10:46

nebo Dream park, Westernové město v Zorach, ale na výlet s dětmi do Osvětimi, to fakt ne… snad jsme ti to trochu rozmluvily

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19813 příspěvků 10.07.18 10:50

A pustí tam vůbec dítě? :think: Asi pustí, ale na jejich stránkách píšou, že nedoporučují návštěvu dětem do 14ti let…
http://auschwitz.org/…information/
Já bych se tím doporučením řídila. Menší děti nemusí pochopit tu pietu a budou se nudit a dělat bugr, nebo pochopí a budou z toho pěkně v háji. Je to fakt síla. Já mám v plánu se určitě do Osvětimi ještě podívat, a vzít s sebou i syna, ale určitě né, dokud nebude odrostlejší, možná i až dospělý.
Desetiletý dítě bych radši vzala na nějaký hrad nebo třeba na výlet lodí, než se několik hodin dívat na utrpení a vciťovat ty prostory. Né, že bych chtěla před svým dítětem umetat cestičku, ale Auschwitz je zase opačnej extrém.

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 10.07.18 10:55

proč by bylo dítě v 10 letech malé na Osvětim? Snad je to na zvážní rodiče ne? Já mám, a vždy jsem měla, o historii druhé světové války velmi intenzivní zájem. Byla jsem v Terezíně, Lidicích, Ležákách i jinde jako mnohem menší. Osvětim jsem absolvovala poprvé v 5. třídě a nemám z toho žádné trauma. Naopak jsem ráda, že mě tam máma vzala. Pokud tam dítě chce, nevidím v tom žádný problém

TeSudička
Kecalka 271 příspěvků 10.07.18 11:17

Ja bych rekla, ze deti maj na tohle jeste dost casu teda…muj nazor :mavam:

Blankaspl
Kecalka 212 příspěvků 10.07.18 11:47

Byla jsem tam s dětmi 10 a 15 let. Oba synové s velkým zájmem o druhou světovou válku, takže nastudováno toho měli spoustu. Průvodce jsme si tedy nebrali… Všechno jsme si vysvětlili, povídali si o tom už cestou tam. A oba to pobrali, bugr nedělali a fakt je to zajímalo. Je to dítě od dítěte. Zažila jsem bugr takto starých dětí na úplně normálním zámku, takže bych nepaušalizovala. A ani jeden ze synů není tímto výletem nijak traumatizován…

Bandii
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 10.07.18 14:36

V Osvětimi jsem potkala děti už tak od tří let… desetileté se tam podle mě bude spíš dost nudit, prostě muzeum. Potom už záleží na každém, někdo to zbytečně moc prožívá i v dospělosti. A žádnou prohlídku jsme si předem nedomliuvali , až na místě jsme se přidali ke skupince s Cz nebo Sk průvodcem.

alicezulice
Kecalka 404 příspěvků 11.07.18 07:51

Diskuze se sice týkala vstupného, nikoli toho, zda vzít či nevzít tak a tak staré dítě, ale nevadí. :roll:
Děkuji všem za odpovědi. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >