Osvobozena od převlékání v MŠ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
3149
21.10.21 11:56

@Sexynohy to je taky pravda. Může se do PPP objednat teď, to se tam dostane tak akorát době, kdy všichni začnou řešit odklady. A případný papír může buď odmítnout nebo si ho vzít a škole nedat. My jsme v PPP byli v 5 letech, kvůli něčemu jinému, papír jsem si nevzala a zatím ho ani nepotřebovala. Ale my jsme se rozhodli pro vyckavaci strategii a nehroceni. Mohli jsme samozřejmě papír vzít, obíhat další vyšetření a syna dát na jinou školu nebu zařídit ivp. Ale nemyslím si, že by to byla dobrá volba. Tedy snad, zatím je brzo na nějaké závěry, ale zrovna IVP se dá zařídit vždycky, že… a učitelka vypadá schopně, o všem ví, řešíme to spolu a ani ona žádný papír nepotřebuje. Ale uznávám, že to je hodně o štěstí, ne všechny učitelky jsou takový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
21.10.21 12:09

Jsem učitelka, většinou střídám 1. a 2. tř. Zakl. uklidním. Děti ve škole vedu od těch nejmenších k velké samostatnosti. A zvládají vše dobře i ti nejmenší. Připravit si věci, převlékání atd. Dokonce třeba rodiče nevěří, když jim říkám, že děti, když jsem s nimi, i vzorně stolují v jídelně. I ti, kteří doma nechtějí pořádně jíst příborem, tak se mnou jedí báječně. Vše se snažím dělat s nimi, jít jim příkladem.
Loni (konec 2. tř.) jsme jeli na školu v přírodě. Děti byly báječné, samostatné v sebeobsluze, hrách, delších výletech, kdy ušly dost km. Někteří rodiče vůbec nevěřili, že tohle jejich děti dokáží. Jedině po návratu měly bordel v kufrech. Balily si samy a kdo potřeboval, tak jsme pouze pomohli kufr zavřít. Fakt byly děti úžasné. :potlesk: Už máme na květen zase zařízenou báječnou školu v přírodě. Moc se těším.
A k tomu TV. Určitě bych za to nedala pětku. Dítě by si věci na TV vzalo do ruky a šlo s námi. V tu chvíli bych zařadila něco, co je v TV hodně baví. A jsem přesvědčená, že by bylo po loudání.
Zakl. - buď klidná, neměla bych obavy, že tvé dítě ve škole nebude po stránce sebeobsluhy zvládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2136
21.10.21 14:01
@Midaku píše:
@Sexynohy to je taky pravda. Může se do PPP objednat teď, to se tam dostane tak akorát době, kdy všichni začnou řešit odklady. A případný papír může buď odmítnout nebo si ho vzít a škole nedat. My jsme v PPP byli v 5 letech, kvůli něčemu jinému, papír jsem si nevzala a zatím ho ani nepotřebovala. Ale my jsme se rozhodli pro vyckavaci strategii a nehroceni. Mohli jsme samozřejmě papír vzít, obíhat další vyšetření a syna dát na jinou školu nebu zařídit ivp. Ale nemyslím si, že by to byla dobrá volba. Tedy snad, zatím je brzo na nějaké závěry, ale zrovna IVP se dá zařídit vždycky, že… a učitelka vypadá schopně, o všem ví, řešíme to spolu a ani ona žádný papír nepotřebuje. Ale uznávám, že to je hodně o štěstí, ne všechny učitelky jsou takový.

To chápu a zní to fakt skvěle. Jen znám pár lidí, kteří ten posudek potřebovali a trvalo to mega dlouho. Proto to píšu. Any pak zakladatelka nebyla v presu. Kéž by to bylo všude jako u vás :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55872
22.10.21 05:23

Chce to čas. Taky si myslím, než příjde na období školy, tak dozraje a bude vše jinak. Zbytečně neplaš.
Jsem letos u autisty. Ten se občas sekne, že se na tělocvik převlékat nebude, něco dělat nebude. Tak ho nechám, nenutím. On si to zpracuje. Zachvilku přijde sám, že se už teda převleče. Pak se zas obvykle sekne, že se nepřevleče po tělocviku, protože je unavený. Tak zas chvilku odpočinek a zas příjde, že se jde převléct.
Někdy se přeřekne, že mi říká mámo. Mámo, pomůžeš mi? To nejde vysléct. Jak je propocený.
Zkus jim koupit motivační tabulku. Nebo ji vyrob doma nebo kup magnetickou a dej tam magnetku hezkou a přesýpací hodiny. Nechat to v šatně. Ať si ve školce nastaví pravidlo, když se každý den převleče, každý den se na tabulce posune, zvládne takhle celý týden, tak v pátek dostane nalepovačku nebo něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 06:37

@Kelsey prosiiim jak presne takova motivacni tabulka vypada? zaujalo me to, mozna bych vyuzila u syna s adhd. diky moc!

• Citovat
  • Nahlásit
55872
22.10.21 07:27
@Anonymní píše:
@Kelsey prosiiim jak presne takova motivacni tabulka vypada? zaujalo me to, mozna bych vyuzila u syna s adhd. diky moc!

Je jich spousty. Dá se i vyrobit.
https://www.google.com/search?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 06:49

@Kelsey diky moc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...